Tarz Kadın

Evde Kedi Tüyü Toplama Yöntemleri

15.02.2021
1.229
Evde Kedi Tüyü Toplama Yöntemleri

Evde kedi tüyü toplama yöntemleri; Evinde kedi besleyen çok iyi bilirler ki kediler sevimli oldukları kadar bol tüy döken canlılardır. Üstelik evin her bir köşesini kullanmakta çekinmedikleri içinde evinizin her köşesinde, her bir eşyanızın üzerinde ve tüm kıyafetlerinde kedi tüyü görme ihtimaliniz çok yüksek. Peki bu kedi tüylerinden nasıl kurtuluruz? Kedi tüyü toplana nasıl olur? Kedi tüyü toplama eldiveni, kedi tüyü toplama makinesi, kedi tüyü toplama rulosu, kedi tüyü toplama tarağı, kedi tüyü toplama bandı ne kadar işe yarar? En iyi kedi tüyü toplaması nasıl yapılır?

Evde Kedi Tüyü Toplama Yöntemleri

Merak etmeyin şimdi de tüyü nasıl toplanır sorusunun en iyi ve etkili cevaplarını vereceğiz. Ayrıca evine kedi almayı düşünen ancak dökülen tüyleri yüzünden vazgeçenlerde verdiğimiz tüyolar sonrasında tekrar kedi sahiplendirme sitelerine bakmaya başlayabilirler.

Kedi tüyü nasıl toplanır

Kedi tüyü nasıl toplanır

Öncelikle ilk yapmanız gereken şey kedinizin tüy bakımını iyi yapmak. Unutmayın ki nasıl sizin bakımsız saçlarınızda dökülmeler meydana geliyorsa bakımsız bir kedinin tüylerinde de dökülmeler sıkça meydana gelir.

Öncelikle kedinizi yıkarken kedinizin tüy cinsine göre bir kedi şampuanı kullanmanız onun tüylerine iyi gelecektir. Tıpkı sizin saçınıza uygun şampuan kullanmanız gibi.

Ardından her hafta düzenli olarak yapacağınız kedinizin tüylerini tarama işlemi tarama esnasında birçok tüyü topladığı için hafta içerisinde kedinizi tüylerinin dökülmesini azaltacaktır. Bu işlemi yaparken kullanacağınız kedi tüyü toplama tarağı da oldukça önemli. Tüyleri tararken kısaltan ve eşitleyen taraklar var. Bu taraklardan kullanırsanız kedinizin üzerindeki tüyleri daha çok toplayabilirsiniz.

Kedi Tüy Toplama Eldiveni İşe Yarar Mı ?

Kedi tüy toplama eldiveni kedinin tüylerinin yere dökülmeden topladığı için inanılmaz derecede işe yaramaktadır. Kedi tüyü toplama eldiveni petshoplardan satın alabileceğiniz gibi evde kendiniz de işe yarayan bir kedi tüyü toplama eldiveni yapabilirsiniz.

Evde kedi tüyü toplama eldiveni nasıl yapılır? Sorusunun cevabı olarak şimdi sizlere evde kedi tüyü toplama eldiveni yapımı vereceğiz. Sizde bu eldiven ile kedi ve köpek tüy toplama işlemi yapabilirsiniz.

Kedi tüyü toplama eldiveni

Kedi tüyü toplama eldiveni

Kedi Tüyü Toplama Eldiveni Yapımı

  • Bir mutfak eldiveni
  • Sıcak silikon
  • Silikon tabancası

Mutfak eldiveni avuç içi kısmında parmaklarına 2 sıra avuç içini tamamen dolduracak şekilde nokta. Silikon tabancası ile silikon sıkmanızı istiyoruz. Bu silikon biraz kabarık olacaktır. Yani ince ve düz bir şekilde sıkmanız değil de, boncuk gibi boncuk gibi sıkma nazlı istiyoruz.

Eldivenin avuç içi ve parmaklar kısmını tamamen silikon ile noktacıklar ile doldurduktan sonra kurumasını bekleyin. Kuruma işleminin ardından eldiveni elimize takarak evcil hayvanınızı okşarmış gibi tüylerini kuyruk kısmına doğru elinize sıvazlayıp dökülmek üzere olan tüm türlerini toplayabilirsiniz. Eldivende olan kedi tüylerini eldiven hafif ıslatarak daha kolay temizleyebilirsiniz. Açsak ya da toplanan tüyler temizlenirken uçuşarak başka bir temizliğe neden olabilir.

Kedi tüyü toplama eldiveni kullanıcı yorumlarında ise işe yaradığı ve tüyleri topladığı belirtilmektedir.

Kedi tüyü toplama makinesi

Kedi tüyü toplama makinesi

Kedi Tüyü Toplama Makinesi

Kedi tüyü toplama makinesi ile de kedi  tüyü toplama eldiveni ile yaptığınız işlemi yapabilirsiniz. Kedi tüy toplama makinesi ile toplanan tüyler belli bir noktada toplanmaktadır. Biraz daha pratik ve işler sen bir üründür. Ancak kedi tüyü toplama eldiveni de bu işi görmektedir diyebiliriz.

Kedi tüy toplama rulosu ve kedi tüyü toplama bağıntıda aynı işlemleri yapmaktadır. Ancak benim için en ekonomik olmaz diyorsanız evde kendiniz kedi tüyü toplama eldiveni yapabilirsiniz. Veya kedi sahiplenirken tüyü en az dökülen kedilere aile olabilirsiniz. Bunların hepsi hijenik bir evde kedinizle iyi vakit geçirmeniz için yeterli olacaktır.

Resim Galerisi: Kedi Tüyü Temizleme

 

Bir önceki makalemiz olan Sumak Faydaları başlıklı yazımızda sumak faydaları, Sumak Suyu Nasıl Yapılır ve Sumak Ve Faydaları Nedir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu