Tarz Kadın

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

15.09.2022
2.591
Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır Kaç TL başlıklı yazımızda brezilya fönü ile alakalı tüm sorularınızı cevaplıyoruz. Kalici fön yapılışı ve fiyatı, brezilya fönü nasıl çekilir sorularını inceleyeceğiz.

Brezilya fönü konusunda merak edilen diğer sorular arasında yer alan evde brezilya fönü yapılır mı? Evde brezilya fönü nasıl yapılır erkek ve kadın konusuna değineceğiz. Ardından  bu senenin brezilya fönü fiyatına birlikte bakacağız. Son olarak ise brezilya fönünü bozmak istiyorum  ve brezilya fönü yaptıranların yorumları nelermiş göreceğiz.

Brezilya Fönü Nedir? Kalıcı Fön Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü saçların kalıcı saç düzleştirme şeklidir.

Uzman kişilerin yapması daha doğrudur.

Saçlara kimyasal maddeler uygulandıktan sonra kıvırcık saç tellerinin dümdüz yapılma işlemidir. Bu nedenle kaliteli malzemeler ile yapılması en sağlık ve güzellik adına en doğrusudur. Yani brezilya fönü nasıl çekilir sorusunun cevabı ile birlikte hangi markalar kullanılır sorusunun cevabını da bilmelisiniz. İşte konunun detayları…

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü kalıcı saç düzleştirme işlemi demiştik. Yukarıdaki konumuza ek olarak şu sorulara da cevap veriyoruz.

Brezilya fönü nedir? Saça Brezilya fönü nasıl yapılmaktadır?

Brezilya fönü İle İlgili Sorular

 • Brezilya fönü ne kadar kalıcı?
 • Brezilya fönü hangi saça daha güzel olur?
 • Brezilya fönü zararları var mı?
 • Evde Brezilya Fönü

Evde Brezilya Fönü nasıl yapılır? Kadın ve erkek için brezilya fönü hangi saça yapılmalıdır?

Brezilya fönü, kıvırcık, kalın telli ve kabarık saçlara daha güzel olur. Bu nedenle de bu saçlara daha çok uygulanır. Son birkaç sezonda moda akımı haline gelen brezilya fönü, saçlara yoğun keratin uygulanarak yapılmaktadır. Özellikle kaliteli malzeme ve marka kullanımına dikkat etmenizi öneririz.

Hatta kullanılacak ürünün sizin  yanınızda açılıp hazırlanmasını isteyebilirsiniz. Çünkü brezilya fönü yaptıranların yorumları arasında 1000 TL ye kalıcı fön yaptırdım saçlarım süpürge gibi deniliyor. Bu da insanın aklına kullanılan malzemelerin sıkıntılı olabileceğini getiriyor. Sonrasında bir sorun yaşamamak için güvenilir ellerde yaptırmanız en doğrusudur.

Brezilya fönü özellikle yıpranmış ve onarım isteyen saçlara yapılması daha uygundur. Kıvır kıvır kıvırcık saçlarınızdan sıkıldıysanız brezilya fönünü denemenizi isterim.

Evde Brezilya Fönü Yapılır Mı?

Elbette kuaföre gitme şansınız yoksa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Tabi özellikle maske kuralına uyarak ve hava sirkülasyonu olan bir ortamda yaparak.

Brezilya fönü hangi saça yapılır? Bu kadar kıvırcık saçlara sahipseniz evde brezilya fönü için zorlanabilirsiniz, bu nedenle kuaförde yaptırmanız daha mantıklı.

Brezilya Fönü Yapımı Ne Kadar Sürüyor?

Kuaförde 3-4 saat arasında yapılmaktadır. Evde brezilya fönü yapımı ise biraz daha uzun sürmektedir. Çünkü yorgunluk nedeni ile sürekli ara vererek dinleneceksiniz. Bu da zamanınızdan çalacaktır.

Brezilya Fönü Kalıcılığı Kaç Ay

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? Kuaförde yapılan brezilya fönü 6 ay kadar kalıcı olmaktadır. Ortalama 5-6 ay saçlarınıza fön çekerek düzleştirmenize gerek yok.

Evde brezilya fönü  ise doğru şekilde yapılmaz ise bu kadar kalıcı değil. Evde yapılan brezilya fönü kalıcılığı 3-4 ay olarak belirlenmiştir. Kuaför kadar dikkatli ve etkili yapılırsa ortalama aynı sürede kalıcılığını koruyor.

Ancak şunu da belirtmekte yarar var.

Brezilya fönü ile saçlara kalıcı düzleştirme yapılıyor, fakat sürekli kuaför fönü gibi durmuyor. Saçlar kıvır kıvır olmuyor, az miktarda kabarık duruyor. Saçların kabarıklığını gidermek için arada bir fön çekmeniz gerekiyor. Tabi önceki kadar uzun sürmez.

Sarı saça brezilya fönü Nasıl yapılır

Brezilya Fönü Ne Kadar? Brezilya Fönü Fiyat

Kalıcı saç düzleştirme fiyatı için tercih edeceğiniz kuaför dışında net fiyat alamazsınız. Çünkü Brezilya fönü fiyatları bölgeden bölgeye, kuaförden kuaföre göre değişmektedir. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına göre de değişmektedir.

Örneğin, İstanbul keçiören’de 600 TL den başlayan fiyatlarla brezilya fönü yapılırken, Kadıköy’de 800 TL den başlanmaktadır.

Örnekte de olduğu gibi piyasada 600-2000 arası brezilya fönü yapan yerler vardır. Brezilya fönü fiyatı kullanılan ürüne, saç boyuna ve saç sıklığına göre değişiklik göstermektedir.

Kıvırcık uzun saç brezilya fönü 2022-2023 fiyatı ile dalgalı kısa saç kalıcı fön fiyatı farklılık gösterecektir. Bu nedenle en doğru brezilya fönü kaç tl sorusunun cevabını yaptıracağınız yerden alabilirsiniz. Çünkü kalıcı saç düzleştirme fiyatları için esas alınan çok fazla kriter vardır.

Evde Brezilya Fönü Malzemeleri

Malzemeler

 • Fön makinesi
 • Bir çift eldiven
 • Vantilatör
 • Cam kase
 • Saç bonesi
 • Boya fırçası
 • Sülfat içermeyen şampuan
 • Isısı 230 dereceye ulaşan saç düzleştirici
 • 80 ml keratin

Evde Brezilya Fönü Yapımı

Brezilya fönüne başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli detay saçları üç gün önce yıkamış olmanızdır.

Brezilya fönünün yapıldığı gün saça aksesuar olarak hiçbir şey takılmamalıdır. (toka, gözlük, lastik gibi) hatta saç kulak arkasına bile alınmamalıdır.

Brezilya Fönü Nedir, Nasıl Yapılmalıdır, Evde Brezilya Fönü Yapımı sorusunun cevabı dahilinde evde brezilya fönü yapımı veriyoruz.

Kısa saça brezilya fönü-keratinli saç bakımı

Kısa saça brezilya fönü-keratinli saç bakımı

> Saçları sülfatsız şampuanla 3-5 dakika beklettikten sonra durulayın ve güzelce kurutun. Bu işlemle saçtaki pulcukları açmış olursunuz. Saçlarınız aşırı kıvırcık ise kabaca bir saç düzleştiriciden geçirin.

> Daha sonra saçlarınızı küçük demetlere ayırın.

> Eldivenleri elinize takma zamanı geldi:) Eldivenli ellerinizle saçlarınıza boya yapar gibi tutam tutam her tarafına eşit oranda keratin sürün. Saça keratin süre sırasında asla tarak kullanmayın. keratin denilen sıvı saçlara fırça ile uygulanmalıdır.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır Video

ÖNEMLİ DETAY: Bu işlem sırasında pencere ve vantilatör mutlaka açık olmalı, maske kullanmanızda da büyük yarar var.

> Bu şekilde 25-39 dakika arası ısı altında beklettikten sonra boneyi çıkartın durulayın.

> Durulanan saçların havlu ile suyu alındıktan sonra saç yapınıza göre ortalama 230 derecelik saç düzleştirici ile düzleştirin. Seramik saç düzleştirici pres veya titanyum saç düzleştirici pres kullanmanız etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Tamamen düzleşen saçlara 8-9 defa saç presleme yapın. (Saç presi nedir, nasıl yapılmaktadır? Saçların tutam tutam saç düzleştirici işlemidir)

İşte bu kadar, evde brezilya fönü yaptınız:)

Brezilya fönü evde nasıl yapılır

Brezilya fönü kalıcılığını uzatmak için arada bir saç düzleştirici kullanın. Fön yapıldıktan sonra saçlarınız 4 gün sonra yıkayın.

Aşağıda sizler için internetten araştırarak derlediğimiz brezilya fönü yaptıranların kullanıcı yorumlarını veriyoruz.

Saça Brezilya Fönü Yaptıranların Yorumları

 • İnce telli saçlara yaptırdım yıprandı.
 • Kullanılan malzemeler kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı olmalıdır.
 • Kalın telli saçlarda gayet kullanışlı ve şık durmaktadır

Brezilya Fönü yorumları

 • Röfleli saça uygulanmamalıdır.
 • Saç yıpranması konusunda korkularınız varsa yaptırmamalısınız.
 • Sağlık bakanlığı onaylı ünlerle yapıldığında yıpranma olmuyor.
 • Saç düzleştirici kullanılırken birçok kuaför özel kağıt kullanmaktadır. Böylece saç daha az yıpranmaktadır denildiğine kullanıcı yorumlarından şahit olduk.

Brezilya Fönünü Bozmak İstiyorum

Aslında brezilya fönünü bozmak istiyorum, kalıcı fönü nasıl bozulur soruları yanında, brezilya fönünü neler bozar soruları da alıyoruz.

Şimdi de Brezilya fönünü neler bozar diyelim. Brezilya fönünü bozmak isteyenler bahsettiğimiz uygulamaların hangisini yaparsa saçlar eski halini alır.

Denize veya klorlu havuza girerseniz klorlu havuz suyu ve deniz suyu saç teline kalınlık ve düzgünlük sağlayan keratini akıtarak brezilya fönünü bozar.

Brezilya fönünü bozmak istiyorum

Sls içeren şampuanlarla saç yıkanmamalıdır. Kullanıldığı takdirde saç brezilya fönü bozulur.

Brezilya fönü sonrası hemen saça boya yapılırsa brezilya fönü bozma gerçekleşir.

Önemli:  “ben denize, havuza giremeyecek miyim” dediğinizi duyar gibiyim. Tabi gireceksiniz. Ancak suya girmeden önce saçlarınıza kaliteli saç kremi, nemlendirici saç spreyi veya saç sütü kullanmalısınız. Böylece keratini korumaya almış olursunuz.

Brezilya Fönü Zararları

Her güzel şeyin bedeli olduğu gibi brezilya fönünün de zararları var. Özellikle alerjik bünyeye sahip kişiler yaptırmadan önce bir kez daha düşünmelidir.

Saç düzleştirme sırasında kullanılan ürün içeriğinde formaldehit bulunmaktadır. Bu maddenin kanserojen olduğu bilinmektedir. Ayrıca formaldehit, ısı ile açığa çıkarak kulak, burun, boğaz ve göze zarar verebilmektedir. Bu nedenle özellikle formaldehit içerikli olmayan ürünler kullanmanız daha doğru olacaktır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Katlı Saça Fön Modelleri

Eğer kuru saçlara sahipseniz saçlarınız ilk günlerde biraz daha kuru ve kabarık olur. Bunu önlemek için sülfatsız saç kremi kullanmanızda yarar var.

Resim Galerisi: Evde Brezilya Fönü Yapımı- Brezilya Fönü Hakkında Tüm Detaylar…

 

Bir önceki makalemiz olan Nikah Saç Modelleri Doğal Ve Zarif (yeni çıkan) başlıklı yazımızda Nikah Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu