Tarz Kadın

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? başlıklı yazımızda brezilya fönü ile alakalı tüm sorularınıza cevap bulabileceksiniz. Brezilya fönü detaylarında evde brezilya fönü yapılır mı, evde brezilya fönü nasıl yapılır erkek ve kadın, brezilya fönü fiyatı 2021, brezilya fönünü bozmak istiyorum, brezilya fönü yorumları gibi konuları yazımızın detaylarında bulabilirsiniz.

Brezilya fönü nedir? Brezilya fönü saçların kalıcı saç düzleştirme şeklidir. Uzman kişilerin yapması daha doğrudur. Saçlara kimyasal maddeler uygulandıktan sonra kıvırcık saç tellerinin dümdüz yapılma işlemidir. İşte konunun detayları…

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Brezilya fönü kalıcı saç düzleştirme işlemi demiştik. Yukarıdaki konumuza ek olarak şu sorulara da cevap veriyoruz.

 • Brezilya fönü nedir? Brezilya fönü nasıl yapılır?

  Brezilya fönü İle İlgili Sorular

 • Brezilya fönü ne kadar kalıcı?
 • Brezilya fönü hangi saça daha güzel olur?
 • Brezilya fönü zararları var mı?
 • Evde Brezilya Fönü

Evde Brezilya Fönü nasıl yapılır? brezilya fönü hangi saça yapılır?  Brezilya fönü, kıvırcık, kalın telli ve kabarık saçlara daha güzel olur. Bu nedenle de bu saçlara daha çok uygulanır. Son birkaç sezonda moda akımı haline gelen brezilya fönü, saçlara yoğun keratin uygulanarak yapılır.

Brezilya fönü özellikle yıpranmış ve onarım isteyen saçlara yapılması daha uygundur. Kıvır kıvır kıvırcık saçlarınızdan sıkıldıysanız brezilya fönünü denemenizi isterim.

Evde Brezilya Fönü Yapılır Mı?

Elbette kuaföre gitme şansınız yoksa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Tabi özellikle maske kuralına uyarak ve hava sirkülasyonu olan bir ortamda yaparak.

Brezilya fönü hangi saça yapılır? Bu kadar kıvırcık saçlara sahipseniz evde brezilya fönü için zorlanabilirsiniz, bu nedenle kuaförde yaptırmanız daha mantıklı.

Brezilya Fönü Yapımı Ne Kadar Sürüyor?

Kuaförde 3-4 saat arasında yapılmaktadır. Evde brezilya fönü yapımı ise biraz daha uzun sürmektedir.

Brezilya Fönü Kalıcılığı Kaç Ay

Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır? Kuaförde yapılan brezilya fönü 6 ay kadar kalıcı olmaktadır. Ortalama 5-6 ay saçlarınıza fön çekerek düzleştirmenize gerek yok.

Evde brezilya fönü  ise doğru şekilde yapılmaz ise bu kadar kalıcı değil. Evde yapılan brezilya fönü kalıcılığı 3-4 ay olarak belirlenmiştir. Kuaför kadar dikkatli ve etkili yapılırsa ortalama aynı sürede kalıcılığını koruyor.  Ancak şunu da belirtmekte yarar var.

Brezilya fönü ile saçlara kalıcı düzleştirme yapılıyor, fakat sürekli kuaför fönü gibi durmuyor. Saçlar kıvır kıvır olmuyor, az miktarda kabarık duruyor. Saçların kabarıklığını gidermek için arada bir fön çekmeniz gerekiyor. Tabi önceki kadar uzun sürmez.

Sarı saça brezilya fönü Nasıl yapılır

Brezilya Fönü Ne Kadar? Brezilya Fönü Fiyat

Brezilya fönü fiyatları bölgeden bölgeye, kuaförden kuaföre ve kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına göre değişmektedir.

Örnek verecek olursak; İstanbul keçiören’de  HASAN MİLLET SAÇ ATÖLYESİ  250TL ye brezilya fönü yaparken, Kadıköy’de bulunan SİLVER HAİR STUDİO BEKİR 450 TL ye yapmaktadır.

Örnekte de olduğu gibi piyasada 200-600 arası brezilya fönü yapan yerler vardır. Brezilya fönü fiyatı kullanılan ürünle, saç boyuna ve saç sıklığına göre değişiklik göstermektedir. En iyi ve doğru fiyatı kuaförünüzle görüşerek alabilirsiniz.

Evde Brezilya Fönü Malzemeleri

Malzemeler

 • Fön makinesi
 • Bir çift eldiven
 • Vantilatör
 • Cam kase
 • Saç bonesi
 • Boya fırçası
 • Sülfat içermeyen şampuan
 • Isısı 230 dereceye ulaşan saç düzleştirici
 • 80 ml keratin

Evde Brezilya Fönü Yapımı

Brezilya Fönü Nedir, Nasıl Yapılır, Evde Brezilya Fönü Yapımı sorusunun cevabı dahilinde evde brezilya fönü yapımı veriyoruz.

Kısa saça brezilya fönü-keratinli saç bakımı

> Saçları sülfatsız şampuanla 3-5 dakika beklettikten sonra durulayın ve güzelce kurutun. Bu işlemle saçtaki pulcukları açmış olursunuz. Saçlarınız aşırı kıvırcık ise kabaca bir saç düzleştiriciden geçirin.

> Daha sonra saçlarınızı küçük demetlere ayırın.

Eldivenleri elinize takma zamanı geldi:) Eldivenli ellerinizle saçlarınıza boya yapar gibi tutam tutam her tarafına eşit oranda keratin sürün. saça keratin süre sırasında asla tarak kullanmayın. keratin denilen sıvı saçlara fırça ile uygulanmalıdır.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılır Video

ÖNEMLİ DETAY: Bu işlem sırasında pencere ve vantilatör mutlaka açık olmalı, maske kullanmanızda da büyük yarar var.

> Bu şekilde 25-39 dakika arası ısı altında beklettikten sonra boneyi çıkartın durulayın.

> durulanan saçların havlu ile suyu alındıktan sonra saç yapınıza göre ortalama 230 derecelik saç düzleştirici ile düzleştirin. Seramik saç düzleştirici pres veya titanyum saç düzleştirici pres kullanmanız etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Tamamen düzleşen saçlara 8-9 defa saç presleme yapın. (Saç presi nedir, nasıl yapılır? Saçların tutam tutam saç düzleştirici işlemidir)

İşte bu kadar, evde brezilya fönü yaptınız.

Brezilya fönü evde nasıl yapılır

Brezilya fönü kalıcılığını uzatmak için arada bir saç düzleştirici kullanın. Fön yapıldıktan sonra saçlarınız 4 gün sonra yıkayın.

Aşağıda sizler için internetten araştırarak derlediğimiz brezilya fönü yaptıranların kullanıcı yorumlarını veriyoruz.

Evde Brezilya Fönü Yapımı- Brezilya Fönü Hakkında Tüm Detay

Brezilya Fönü Yorumları

 • İnce telli saçlara yaptırdım yıprandı.
 • Kullanılan malzemeler kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı olmalıdır.
 • Kalın telli saçlarda gayet kullanışlı ve şık durmaktadır

Brezilya Fönü yorumları

 • Röfleli saça uygulanmaz.
 • Saç yıpranması konusunda korkularınız varsa yaptırmamalısınız.
 • Sağlık bakanlığı onaylı ünlerle yapıldığında yıpranma olmuyor.
 • Saç düzleştirici kullanılırken bazı kuaförler özel kağıt kullanıyor, böylece saç daha az yıpranıyor gibi yorumlar bulduk ve sizler için listeledik.

Brezilya Fönünü Bozmak İstiyorum

Brezilya fönüne başlamadan önce bilmeniz gereken en önemli detay saçları üç gün öce yıkamış olmanızdır.

Brezilya fönünün yapıldığı gün saça aksesuar olarak hiçbir şey takılmaz. (toka, gözlük, lastik gibi) hatta saç kulak arkasına bile alınmamalıdır.

Brezilya fönünü bozmak istiyorum, brezilya fönü nasıl bozulur, brezilya fönünü neler bozar gibi sorular alıyoruz.

Brezilya fönünü neler bozar diyelim. Brezilya fönünü bozmak isteyenler bahsettiğimiz uygulamaların hangisini yaparsa saçlar eski halini alır.

Denize veya klorlu havuza girerseniz klorlu havuz suyu ve deniz suyu saç teline kalınlık ve düzgünlük sağlayan keratini akıtarak brezilya fönünü bozar.

Brezilya fönünü bozmak istiyorum

Sls içeren şampuanlarla saç yıkanırsa brezilya fönü bozulur.

Brezilya fönü sonrası hemen saça boya yapılırsa brezilya fönü bozma gerçekleşir.

Önemli:  “ben denize, havuza giremeyecek miyim” dediğinizi duyar gibiyim. Tabi gireceksiniz. Ancak suya girmeden önce saçlarınıza kaliteli saç kremi, nemlendirici saç spreyi veya saç sütü kullanmalısınız. Böylece keratini korumaya almış olursunuz.

Brezilya Fönü Zararları

Her güzel şeyin bedeli olduğu gibi brezilya fönünün de zararları var. Özellikle alerjik bünyeye sahip kişiler yaptırmadan önce bir kez daha düşünmeli.

Saç düzleştirme sırasında kullanılan ürün içeriğinde formaldehit bulunmakta ve bu madde ısı ile açığa çıkarak kulak, burun, boğaz ve göze zarar verebilmektedir.

Eğer kuru saçlara sahipseniz saçlarınız ilk günlerde biraz daha kuru ve kabarık olabilir. Bunu önlemek için sülfatsız saç kremi kullanmanızda yarar var.

Resim Galerisi: Evde Brezilya Fönü Yapımı- Brezilya Fönü Hakkında Tüm Detaylar…

 

Bir önceki makalemiz olan Günlük Topuz Modelleri Ve Yapılışları Kolay Teknikli başlıklı yazımızda Günlük Topuz Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu