Esmerlere Yakışan Lens Renkleri

24.07.2022
2.062
Esmerlere Yakışan Lens Renkleri

Esmerlere yakışan lens renkleri nelerdir başlıklı yazımızda esmerlere yakışan renkli lensler hakkında bilgiler vereceğiz. Teniniz esmer ve lens kullanmayı düşünüyorsunuz. O halde esmer kıza hangi renk lens gider sorusunun cevabını da merak ediyorsunuz. Merak etmeyin! Doğru yerdesiniz! Esmerlere giden lens renkleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Esmerlere lens seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları sizler için araştırdık. Lens kullanımının artması ile günümüzde çok farklı lens tonları bulunmaktadır. Renkli lensler kullanılmadan önce mutlaka ten rengine uyum sağlanması ve doğal görünüm yakalanması gerekmektedir.

Esmerlere Yakışan Lens Renkleri Nelerdir?

Esmer tenliler gerek sağlık nedeniyle, gerekse estetik nedeniyle lens renkleri kataloğu incelemektedir. Tüm esmer tenliler renk seçerken ten renginin karşıtı lens renkleri seçmelidir. Yani esmer için en doğal renkli lens ten renginin karşıtıdır.

Esmerlere Yakışan Renkler ( Yeşil Lens Tonları)

Esmere hangi renk lens yakışır? Esmer erkeğe yakışan lens renkleri ve esmer kadına yakışan lens renkleri arasında yeşil lens ilk sıradadır. Esmerlerin en çok kullandığı lens renkleri zümrüt yeşili lens olarak karşımıza çıkmaktadır. Esmer ten için bir diğer yeşil lens rengi ise hareli yeşildir.

Hareli lens nedir?  Göz renginin çerçevesinde siyah çerçeve (kontur) olan lensler, hareli lenslerdir. Hareli lensler çok güzel görünmekle birlikte çok da doğal görünüm sunmaz. Bu nedenle haresiz lens renkleri en doğal renkli lensler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Esmere Hangi Renk Lens Gider ( Kehribar Rengi Lens)

Esmer ten lens renkleri arasında en doğal görünen renkli lens olarak karşımıza kehribar lens çıkmaktadır. Kehribar göz rengi, nadir görülen en doğal ve en mükemmel göz rengi olarak bilinir.

Esmere yakışan lens sıralamasında da ilk sıralardadır. Bu nedenle kehribar rengi lens düşünün deriz.

Kehribar rengi lens

Kehribar rengi lens

Güneş ışığında daha da kusursuz görünen kehribar göz lensleri le daha kusursuz ve etkileyici görüneceksiniz.

Esmer Tene Yakışan Lens Renkleri ( Kahverengi Lens Renkleri)

Esmerlere yakışan göz lensleri arasında kahverengi lensin yeri de önemlidir. Doğal esmer göz renkleri kahverengi göz rengi olarak karşımıza çıkmaktadır. Esmer için doğal göz renklerinde kahverengi göz rengi bulunmaktadır.

Kahverengi göz lensleri doğru saç renkleri ile bütünleştiği zaman çok daha dikkat çekici ve etkileyici görünür.

Esmere Mavi Lens

En güzel lensler; Dikkat çekici ve etkileyici bakışlara sahip olmak isteyenler mavi lens renkleri arasından seçimler yapar. Esmere mavi lens, yanık ten rengi ile mükemmel uyum yakalanmaktadır.

esmere giden lens

Koyu esmere giden lens

Esmere Hangi Renk Lens Gider (Bal Rengi Lens)

Bal köpüğü lens de denilen bal rengi lens en güzel esmer lensleri arasındadır. Yani esmer erkek lens renkleri ve esmer kadın lens renkleri olarak karşımıza bal rengi lenslerde çıkmaktadır. Ek olarak bal rengi lensler koyu esmere yakışan lens renkleri ve açık esmere yakışan lens renkleri arasındadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Gri Lens

Esmere yakışan lens olarak gri lens de kullanmaktadır. Aslında gri lens renkleri esmer ten rengi için çok risklidir! Bu nedenle gri renk lens tercih edeceğiniz zaman bir uzman ile birlikte seçim yapmalısınız.

Amber Göz Rengi (Amber Lens)

Esmerlere hangi renk lens yakışır denilince amber lens de akla gelmektedir. Esmer tene lens seçilirken özellikle saç ve kaş renkleri de dikkate alınmalıdır.

esmer-tene-hangi-lens-yakisir-amber-rengi-lens

esmer tene hangi lens yakışır- amber rengi lens

Doğal görünen kozmetik lensler arasında ilk sıradadır. Numaralı ve numarasız seçenekleri mevcuttur. Amber rengi lens hangi renktir? Koyu ela rengi olarak bilinir. Damarsız nokta boyama teknolojisi ile yapılanı en doğal lens olarak bilinir.

Bu nedenle esmerlere yakisan goz rengi denilince de akla ilk gelenler arasında amber rengi lens bulunur. Esmerlere hangi renk lens yakışır sorusu çerçevesinde sizinde önerileriniz varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde esmere yakışan lens renkleri görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Esmerler İçin Ombre Modelleri

Resim Galerisi: Esmer Tene Giden Göz Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan En Güzel Düğün Elbiseleri 2024 başlıklı yazımızda Abiye Düğün Elbisesi ve düğünde ne giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu