Esmerler İçin Ombre Modelleri

22.05.2021
2.775
Esmerler İçin Ombre Modelleri

Esmerler için ombre modelleri başlıklı yazımızda esmerlere yakisan ombre sac rengi hakkında bilgiler vereceğiz. Esmerlere ombre, esmerlere yakışan renkler arasından seçilmelidir. Ombre nedir?  Özetle ombre, saç uçlarının farklı renklerde boyanarak saça ışıltı katma tekniğidir.

Her saç rengine uygun ombre bulunmaktadır. Ombre kullananlar en çok buğday tenli ombre ile esmer tene ombre renklerinin daha dikkat çekici ve etkili görünüm sunduğunu belirtmektedir. Esmerlere ombre yakışır mı? Kısa saçlı esmerlere ombre, uzun saçlı esmerlere ombre renkleri farklı mıdır? Esmerlere yakışan ombre modelleri nelerdir gibi soruların cevaplarını birlikte görelim.

Esmerler İçin Ombre Modelleri

Esmerlere ombre yapmadan önce esmer tene hangi saç rengi gider sorusunun cevabını da karşınıza çıkan renkleri listelemelisiniz.

Esmer kıza saç rengi

Esmer kıza saç rengi

Esmere giden saç renkleri genelde kahverengi tonlarında ve siyah olarak karşımıza çıkmaktadır. Koyu saç rengi sahibi olan esmerler için dikkat çekici etkileyici bir ombre rengi bulmak gerekir. Esmere en çok yakışan saç rengi koyu kahverengi tonlarındadır. Kahverengi saça ombre ile siyah saça ombre ise esmerlerin saçına en çok yapılan işlemler arasında yer almaktadır.

Esmer saç renkleri siyah ve kahverengi tonlarında olduğu için bugün sizlere bu saç renkleri ile kullanılan ombre renklerinden bahsetmek istiyoruz.

Modası geçmeyen saç renkleri arıyorsanız esmerler için ombre saç modelleri arasından seçimler yaparak bunu sağlayabilirsiniz.

Esmer kıza saç rengi düşünüldüğü zaman koyu renk saçların, koyu renk ten rengine aydınlık katacak şekilde renklendirilmesi düşünülür. Bu nedenle  esmerlerin saçlarına yapılan işlemler sıralamasında esmere ombre saç ilk düşünlen ve en çok beğenilen işlemdir. Ombre fiyatları ve modelleri hakkında son gelişmeleri linkten detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Siyah Saça Hangi Renk Ombre Gider?

Siyah saça kullanılan ombre renkleri arasında birçok renk bulunmaktadır. Açık tenli siyah saçlı bayanların kullanacağı siyah saça ombre modelleri ile esmer tenlilerin siyah saça ombre renkleri farklılık göstermektedir.

Esmer tene ombre

Esmer tene ombre

Siyah saça gri ombre, siyah saça sarı ombre, siyah saça mavi ombre, siyah saça kızıl ombre, siyah saça karamel ombre, siyah saça platin ombre en çok kullanılan ombre renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Siyah saça bakır ombre, siyah saça mor ombre, siyah saça beyaz ombre, siyah saça küllü sarı ombre, siyah saça balköpüğü ombre siyah saça pembe ombre de kullanılmaktadır.

Esmere Sarı Ombre

Esmerlere yakışan ombre renkleri arasında ilk sırada sarı ombre gelmektedir. Platin sarı ombre kadınlar tarafından en çok beğenilen, siyah ve kahverengi saça en çok yakıştırılan ombre renkleri arasında yer almaktadır. Her ten renginde kullanılsa da esmerlere ombre saç renkleri olarak daha çok kullanılmaktadır.

Kısa Saçlı Esmerlere Ombre

Marjinal saç renkleri sizin tarzınız ise kısa saçlı esmerlere ombre renkleri olarak mavi ombre, mor ombre ve pembe ombre öneriyoruz. Kısa saçlı esmere giden ombre renklerinden diğerleride kızıl ombre, küllü sarı ombre, platin ombre, bal köpüğü ombre, bakır ombre ve gri ombre olarak karşımıza çıkmaktadır.

Esmerlere yakışan renkler

Esmerlere yakışan renkler

Ombre esmere kısa saçta da uzun saçta da inanılmaz derecede şık ve dikkat çekici durmaktadır. Yukarıda bahsettiğimiz esmerlere yakışan ombre renk tonlarından hangisini seçerseniz seçin hepsinin güzel duracağına eminiz.

Çok parlak ve dikkat çekici renkler olsun istemiyorsanız, gri ombre, karamel ombre ve küllü sarı ombre kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde esmerlere ombre saç modelleri hakkında bu senenin saç trendleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Esmere Ombre Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu