Marjinal Saç Kesimleri

08.11.2022
2.401
Marjinal Saç Kesimleri

Marjinal saç kesimleri ile marjinal kısa saç kesimleri ile birlikte birçok saç kesimi yanında marjinal küt saç modelleri kestirebilirsiniz. Marjinal tarz kadın için tüm alanlarda ortaya çıkmaktadır. Yani marjinal topuz modelleri yanında marjinal kısa saç kesim modelleri de kullanabilirsiniz.

Marjinal kıyafet kombinleri ve marjinal saç modelleri ile hep sıra dışı ve farklı görünürler. Bugün sizlere marjinal saç modelleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz. Ek olarak ise marjinal kısa saç kesim modelleri bilgisi paylaşacağız.

Yeni Sezon Marjinal Saç Kesimleri

Marjinal saç kesimleri denilince ilk akla alışılmışın dışında saç modelleri gelmektedir.  diyorsa marjinal kesim yaptığınızı düşünebilirsiniz.

Marjinal saç ne demek?

Saç renginin, saç modelinin ve kesiminin korkusuzca değiştirilmesidir. Yani hayal edin ve uygulayın:)

Marjinal saç rengi ve modelleri

Marjinal saç rengi ve modelleri

Günümüzde marjinal saç kesimleri arasında saçların her iki tarafına farklı boyutlarda kestirmek vardır. Ayrıca bir tarafını kazıtıp bir tarafını uzun bırakmayı da düşünebilirsiniz. Ya da saçların her iki tarafını farklı farklı renklerde boyatmak marjinal saç kesimi veya marjinal saç modelleridir.

Ünlülerin saç modelleri arasında da marjinal saç kesimi olduğunu görmekteyiz. Örneğin çok uzun saçlara sahip olan bir ünlü bir anda saçlarını kazıtabiliyor. Kolay gibi görünse de bu marjinal kararlar çok cesaret istemektedir.

Sizde hiçbir yerde görmediğiniz ve hayalini kurduğunuz sıra dışı bir saç modeli ile marjinal kararlar verebilirsiniz.

Marjinal Saç Renkleri (bu senenin)

Saç renkleri modası da saç kesimi modası gibi aldı başını gidiyor. Günümüzde öyle cesur saç tasarımları ve cesur saç renkleri var ki şaşırmamak elde değil.  Geçmişte sadece filmlerde veya podyumlarda gördüğümüz  marjinal saç rengi olarak değerlendirdiğimiz saç renkleri vardı. Oysa ki günümüzde artık  günlük yaşantımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

En güzel marjinal saç renkleri

En güzel marjinal saç renkleri

Marjinal saç renkleri arasında mor saç rengi, pembe saç rengi, mavi saç rengi, yeşil saç saç renklerini görmekteyiz.  Aslında marjinal saç renkleri, farklı olduğu kadar canlı ve enerjik görünüm sağlamaktadır.

Marjinal düşünce temelinde herkesten farklı olmak ve dikkat çekmektir. Bu nedenle marjina saç boyası renkleri dikkat çekicidir. Sadece saç renkleri değil tabi ki:)

Marjinal saç renkleri evde  saç boyama ile tutturulacak renkler değildir. Özellikle daha önce evde saç boyası yapmayanlar! Bu nedenle için marjinal saç boyama işlemini mutlaka kuaförde yaptırmalısınız.

Korkusuz, asi, cüretkar ve sıra dışı bir yaşam şeklini benimsediyseniz, tüm renkleri bir arada bile kullanabilirsiniz. Ancak bunun için de baya öz güvenli ve cesur olmak gerekiyor:)

Saçları üç, dört çeşit boya ile boyamak yerine saç uçlarına mor, yeşil, mavi veya hepsini bir arada da kullanabilirsiniz.

Marjinal Kısa Saç Modelleri

Marjinal saç kesimleri arasında marjinal kıs saç kesim modelleri de vardır. Peki marjinal kıs saç kesimleri nelerdir?

Bayan amerikan saç kesimi, subay traşı saç kesimi bayan ve saç kazıtma gibi saç modelleri marjinal saç kesimidir.

marjinal kısa saç modelleri

marjinal kısa saç modelleri

Günümüzde kısa marjinal saç modelleri arasında çok kullanılan modeller vardır. Örneğin, saçların arkasını ve yan kısımları kazıtma, tepe kısmını uzun bırakma seçeneği gibi… Bu modelde tepedeki uzun saçları bağlayarak da kullanabilirsiniz. Marjinal kısa saç akımı ülkemizde ve yurt dışında geniş kitleler tarafından kullanılmaktadır.

Uzun Marjinal Saç Modelleri-Marjinal saç kesimleri

Uzun saçtan vazgeçmeyen ama marjinal kesim saç modeli isteyenler için uzun marjinal saç modelleri de mevcuttur.

Mesela, saçının bir tarafını tamamen uzun ve diğer tarafına da tamamen kazıtarak kullanabilirsiniz.

Veya saçın her tarafını 3 numara ile kestirerek sadece at kuyruğu bağlayacak kısımda at kuyruğu saç için veya marjinal topuz için saçlar bırakabilirsiniz.

Marjinal topuz nasıl yapılır?

Marjinal uzun saç modelleri olarak saçının bir tarafını uzun bir tarafında kısa bırakmak zorunda değilsiniz. Saçları tamamen kendi halinde bırakarak çok farklı ve sıra dışı renklerde boyayarak da marjinal uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

marjinal saç kesim modelleri UZUN

marjinal saç kesim modelleri UZUN

Sık sık farklı renklerde marjinal saç boyası kullananlar saçlarına daha düzenli bakım yapmalıdır. Marjinal saç serumu ile duştan sonra nemi alınan saça yedirerek kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınız boya ile ağırlaşmadan daha bakımlı ve güzel görünür.

Okurlarımız buna da baktı  ⇒ Mor Saç Rengi İle İlgili Detaylar-Mor Saç Kataloğu

Ek olarak ise marjinal saç bakım yağı kullanabilirsiniz. Boya ile yıpranan saçlara yapılan saç bakım yağı masajı ile daha güzel saçlar sizinle demektir.

Marjinal saç modelleri ve kesimleri hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa neyse canım görsellerinden derlediğimiz galeri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Marjinal Saç Bayan

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu