Tarz Kadın

Marjinal Saç Kesimleri

30.11.2020
1.397
Marjinal Saç Kesimleri

Marjinal saç kesimleri cümlesini duyduğumuz an aklımıza gelen uç sınırlarda yaşayan insanlar gelmektedir. Marjinal kıyafet kombinleri ve marjinal saç modelleri ile hep sıra dışı ve farklı görünürler. Bugün sizlere günümüzde çok fazla kullanılmaya başlanılan marjinal saç modelleri hakkında merak edilen soruların cevaplarını vereceğiz.

Marjinal Saç Kesimleri

Marjinal saç kesimi denilince ilk akla alışılmışın dışında saç modelleri gelmektedir. Saç kesim modelinizi kuaförünüze anlattığınız zaman kuaförün izin izinde şaşkınlık ifadesi varsa ve acaba diyorsa marjinal kesim yaptığınızı düşünebilirsiniz.

Marjinal saç rengi ve modelleri

Marjinal saç rengi ve modelleri

Günümüzde marjinal saç kesimleri arasında saçların her iki tarafına farklı boyutlarda kestirmek veya bir tarafını kazıtıp bir tarafını uzun bırakmak ya da saçların her iki tarafını farklı farklı renklerde boyatmak marjinal saç kesimi veya marjinal saç modelleridir.

Günümüzde ünlülerin saç modelleri arasında marjinal saç kesimi olduğunu görmekteyiz. Örneğin çok uzun saçlara sahip olan bir ünlü bir dakikada saçlarını kazıtabiliyor. Kolay gibi görünse de bu marjinal kararlar çok cesaret ister.

Sizde hiçbir yerde görmediğiniz ve hayalini kurduğunuz sıra dışı bir saç modeli ile marjinal kararlar verebilirsiniz.

Marjinal Saç Renkleri

Saç renkleri modası da saç kesimi modası gibi aldı başını gidiyor. Günümüzde öyle cesur saç tasarımları ve cesur saç renkleri var ki şaşırmamak elde değil.  Geçmişte sadece filmlerde veya podyumlarda gördüğümüz  marjinal saç rengi olarak değerlendirdiğimiz saç renkleri, günümüzde artık  günlük yaşantımızda sıklıkla karşımıza çıkmaktadır.

En güzel marjinal saç renkleri

En güzel marjinal saç renkleri

Marjinal saç renkleri arasında mor saç rengi, pembe saç rengi, mavi saç rengi, yeşil saç rengi belli ile saç renklerini görmekteyiz.  Marjinal saç renkleri farklı olduğu kadar canlı ve enerjik görünüm sağlamaktadır.

Marjinal düşünce temelinde herkesten farklı olmak ve dikkat çekmek olduğu için bu saç renkleri fazlası ile dikkat çekmektedir. Marjinal saç renkleri evde  saç boyama ile tutulacak renkler değildir. Bu nedenle için marjinal saç boyama işlemini mutlaka kuaförde yaptırmalısınız.

Korkusuz, asi, cüretkar ve sıra dışı bir yaşam şeklini benimsediği iseniz bahsettiğimiz renklerin hepsini bir arada kullanabilirsiniz. Ancak bunun için de bayağı özgüvenli ve cesur olmak gerekiyor)

Saçları üç, dört çeşit boya ile boyamak yerine saç uçlarına mor, yeşil, mavi veya hepsini bir arada da kullanabilirsiniz.

Marjinal Kısa Saç Modelleri

Bana severseniz marjinal saç modelleri denilince birçok kişinin aklına gelen saç modeli çok kısa saç modelleridir. Bayan amerikan saç kesimi, subay traşı saç kesimi bayan ve saç kazıtma gibi saç modelleri doğal haliyle bile başlı başına marjinal saç kesimidir.

marjinal kısa saç modelleri

marjinal kısa saç modelleri

Günümüzde kısa marjinal saç modelleri arasında en çok kullanılan saçların arkasını ve yan kısımları kazıtarak tepe kısmına uzun bırakmak ve oradan saçları bağlamak olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu marjinal kısa saç akımı ülkemizde ve yurtdışında geniş kitleler tarafından kullanılmaktadır.

Uzun Marjinal Saç Modelleri-Marjinal saç kesimleri

Uzun saçtan vazgeçmeyen ama marjinal kesim saç modeli yapmak isteyenler için uzun marjinal saç modelleri de mevcuttur. Mesela, saçının bir tarafını tamamen uzun ve diğer tarafına da tamamen kazıtarak kullanabilirsiniz. Veya saçın her tarafını 3 numara ile kestirerek sadece at kuyruğu bağlayacak kısımda at kuyruğu saç için veya topuz için saçlar bırakabilirsiniz.

Marjinal uzun saç modelleri olarak saçının bir tarafını uzun bir tarafında kısa bırakmak zorunda değilsiniz. Saçları tamamen kendi halinde bırakarak çok farklı ve sıra dışı renklerde boyayarak da  marjinal uzun saçlara sahip olabilirsiniz.

marjinal saç kesim modelleri UZUN

marjinal saç kesim modelleri UZUN

Rasta saç modelleri de istediğiniz zaman eski haline getirebileceğiniz marjinal saç modelleri arasında yer almaktadır.

Marjinal saç modelleri ve kesimleri hakkında daha fazla detaya ihtiyacınız varsa neyse canım görsellerinden derlediğimiz galeri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Marjinal Saç Bayan

 

Bir önceki makalemiz olan Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023 başlıklı yazımızda Perma modelleri Ve Fiyatları ve Perma Modelleri-Fiyatları Ve Yapılışı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu