Tarz Kadın

Esmerlere Hangi Renk Şal Yakışır?

06.04.2021
26
Esmerlere Hangi Renk Şal Yakışır?

Esmerlere hangi renk şal yakışır başlıklı yazımızda esmer ten için şal renkleri buğday ten için şal renkleri vereceğiz. Tesettür kombinlerinde doğru şal renkleri kullanılmadığı zaman kombininiz sönük ve özensiz görünecektir. Kullanacağınız şal renkleri ten renginiz ile uyumlu değilse en güzel şal renkleri de kullanılsa eğreti duracaktır.

Takdir edersiniz ki esmer tene yakışan eşarp renkleri ile beyaz tene yakışan eşarp renkleri farklılık göstermektedir. Esmer tene yakışan renkler ile birlikte esmerlere yakışan şal renkleri hakkındaki detayları birlikte görelim.

Esmerlere Hangi Renk Şal Yakışır?

Tesettür kombinlerinde en önemli detay kombine uygun eşarp ve şal seçimidir. Kombinizin çok daha dikkat çekici ve etkileyici görünmesi için seçeceğiniz şal renkleri ve kombin renkleri mutlaka ten renginiz ile uyumlu olmalıdır.

Esmerlere hangi renk şal yakışır

Esmerlere hangi renk şal yakışır

Esmer Tene Yakışan Eşarp Renkleri

Esmere hangi renk şal yakışır sorusunun cevaplarını doğru vermek için esmere yakışan renkler sorusunun cevabını bilmek gerekir. Esmer ten için  en ideal renk tonları yumuşak ve açık tonlarıdır. Pastel ve sıcak renkler esmer tene yakışan eşarp renkleri olarak kullanılabilir.

Esmer tenli bayanlar eflatun, lavanta rengi, yeşil ve tonları, pembe, somon rengi, vizon rengi, nude renk, şeftali tonları, bordo ve kırmızı renkleri şal rengi olarak kullanabilirler. Bahsettiğimiz bu renklerin soft ve yumuşak tonlarını sekerlerse çok daha etkili seçim yapmış olurlar.

Renklerinde aranılan desenler ise bu renkler ile birlikte kullanılan vizon desenler ve leopar desenler şeklinde olabilir. Desenleri kombin tarzınıza ve gideceğiniz ortama göre seçmelisiniz.

Buğday tenli kadınlar eşarp seçimi konusunda esmer tene yakışan renklerin birçoğunu kullanmaktadır. Buğday ten de esmer ten gibi sofra yumuşak renklerde şal bağlama yapabilirler.

Esmerlere yakışan şal renkleri nelerdir

Esmerlere yakışan şal renkleri nelerdir

Açık buğday ten daha koyu ve sıcak renklerde şal kullanarak dikkat çekici şal bağlama yapabilmektedir. Buğday tene yakışan renkler arasında mavi ve tonları, pembe ve tonları, yeşil ve tonları ile birlikte şeftali tonları gelmektedir. Açık buğday ten sahibi bayanlar siyah, lacivert ve gri tonlarında şal renkleri de kullanabilirler.

Esmere hangi renk şal yakışır sorusunun cevabı ile birlikte buğday tenlilere hangi renkler yakışır sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Beyaz tenli kadınlar için şal renkleri konusunda da minik bir tüyo verelim. Beyaz tenlilere yakışan şal renkleri parlak ve canlı renklerdir. Soluk renkler, ten renklerini daha sönük ve soluk göstereceği için çok fazla tavsiye edilmemektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde esmerlere yakışan şal renkleri konusunda görseller paylaşılmıştır. Daha fazla ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Esmer Tene Hangi Renk Şal Yakışır?

 

Bir önceki makalemiz olan Giyim Tarzları Nelerdir? Tüm Detayları başlıklı yazımızda giyim tarzi ve Giyim Tarzları Nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu