Eşarp Yapma Modelleri Düğün

10.10.2021
1.819
Eşarp Yapma Modelleri Düğün

Eşarp yapma modelleri düğün başlıklı yazımızda düğünlerde eşarp yapımı ve modelleri hakkında bilgi vereceğiz. Düğün için abiye kombinlerinde ve düğünlük kıyafet kombinlerinde, düğünlük eşarp yapma modelleri yapımı ve model seçimi konusunda sıkıntı yaşanmaktadır. Düğün türban modelleri için yüz tipine göre eşarp nasıl yapılır? En güzel türban modelleri nelerdir? Düğün kombinleri bayan tasarımlarında eşarp mı bağlamalıyım, şal mı bağlamalıyım gibi sorular öne çıkmaktadır.

Eşarp Yapma Modelleri Düğün

Tesettür tarzı çerçevesinde eşarp ve şal bağlama teknikleri, şık tesettür kombinleri yapımında büyük önem arz etmektedir. Düğün için eşarp yapma modelleri için yüz tipinizi tanımanız gerekmektedir.

en güzel eşarp yapma modelleri

en güzel eşarp yapma modelleri

Yüz tipine göre eşarp veya şal bağlama düğün stili yaparak çok daha etkili ve şık eşarp ve şal bağlaması yapabilirsiniz.

Bu konumuz da ilginizi çekebilir ⇒Esmerlere Hangi Renk Şal Yakışır?

Kullandığınız abiyeye göre eşarp seçmeli ve aksesuarları da abiyedeki detaylarla bütünleştirmelisiniz. Örneğin, düğün için kullandığınız abiye işlemeli, taşlı veya pul payetli modellerden oluşmakta ise eşarp modeliniz de kıyafetinizle orantılı olacak düzeyde abartısız olmalıdır.

Düğünde eşarp yapma modelleri için tasarlanan eşarp ve şallarda kullanılan özel taşlı iğneler ile birlikte gümüş veya altın takılar bulunmaktadır. Düğünler için eşarp yapma tekniklerinde bu aksesuarlardan yararlanarak eşarp bağlamanızı çok daha dikkat çekici ve gösterişli bir hale getirebilirsiniz.

Düğün İçin Eşarp Yapma Modelleri

Düğün için eşarp ve şal modelleri özellikle genç kızların en çok dikkat ettiği tesettür kombin detayıdır. Tesettür düğünlük kombinlerde klasik eşarp bağlama yerine hazır eşarp ve şal modelleri tercih edebileceğiniz gibi kendinizde abiye modelinize uygun düğünlük eşarp bağlama yapabilirsiniz.

en güzel düğün eşarp yapımı

en güzel düğün eşarp yapımı

Yüz Tipine Göre Eşarp Bağlama Nasıl Olur?

Yuvarlak yüze sahip kişiler eşarp veya şal yapımında yüzünü yuvarlaklığını bozmayacak bunu yaparken de yüzüne hafif ovallik kazandıracak tasarımlar yapmalıdır. Yuvarlak yüze eşarp yaparken boneyi çok fazla göstermeden yuvarlak bir formda eşarp bağlanmalıdır.

Bu konumuz da ilginizi çekebilir ⇒Tesettürlü Gelin Başı Modelleri Tüm İhtişamı İle

Uzun yüz tipine göre eşarp modeli için ise saç bonesini biraz göstermeniz ve eşarba daha keskin bir ovallik vermeniz gerekmektedir. Bunun için eşarbın üst, yani tepe kısmında minik kıvrım yaparak eşarbın önüne hafif sivrilik kazandırabilirsiniz.

Uzun yüz tipine göre şal ve eşarp bağlama tekniği dikdörtgen yüz tipine göre şal ve eşarp, kare yüz tipine göre şal ve eşarp ve oval yüz tipine göre eşarp ve şal bağlama olarak da kullanılabilir.

 

Düğün Türban Modelleri 2022-2023

Düğün için türban modelleri aksesuarları arasında taşlı, incili iğneler, özel tasarım boneler ve eşarp tokaları bulunmaktadır. Bu eşarp bağlama sonrası eşarpların tepe kısmında daha şık ve estetik durmaktadır.

Bu senenin eşarp modelleri

Bu senenin eşarp modelleri

Düğünlük türban modelleri 2020-2023 seçenekleri arasında şallar da kullanım açısından önemli bir yere sahiptir.

Düğün için türban modeli tercih edeceğiniz de mutlaka kullanacağınız kıyafetlerle uyumlu renklerde eşarp veya şal seçerek yine kıyafetinizle uyumlu şekilde düğünler için eşarp ve şal bağlama modelleri tercih etmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kıyafetinize göre eşarp beyaz şal seçimi yaptıktan sonra yapabileceğiniz düğünlük eşarp bağlama modelleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Düğünde Eşarp Yapma Modelleri Nelerdir?

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu