Rasta Saç Erkek | Bu Senenin Erkek Rasta Fiyatları

10.12.2023
1.689
Rasta Saç Erkek | Bu Senenin Erkek Rasta Fiyatları

Rasta saç erkek stilleri arasında rasta saç modeli çerçevesinde kısa saç rasta, uzun saç rasta ve ince rasta erkek modellerinden bahsedeceğiz. Erkek rasta saç erkek stilleri hakkında merak edilen rasta saç örgüsü nasıl yapılmaktadır erkek? Rasta saç erkek nasıl yapılır? Erkek rasta saç fiyatları ne kadar? Kısa rasta saç erkek stilleri hakkında bilgiler vereceğiz. Rasta saç erkek stilleri cesaret gerektiren saç modelleri arasında yer almaktadır. Ancak son dönemlerde en güzel erkek saç modelleri olarak da öne çıkmaktadır.

İçeriğin devamında kısa saça ve uzun saça rasta modelleri bilgileri veriyoruz. Ayrıca rasta modelleri hakkında da bilgiler ve görseller paylaşıyoruz.

Rasta Saç Erkek Stilleri

Rasta erkek saç modelleri son bir kaç sezondan uzun rasta erkek saç ve kısa rasta erkek saç olarak kullanılmaktadır.

Erkek rasta saç fiyatları+

Erkek rasta saç fiyatları

Doğru yüz tipi ile kullanıldığı zaman kullanıcısına inanılmaz derecede karizmatik bir hava katan erkek rasta modelleri mi denemek istiyorsunuz? O halde isteyenlerdenseniz yazımızı sonuna kadar okumanızda yarar var.

Erkek Rasta Nedir?

Hangi saç tipi olduğuna bakılmaksızın saç tellerinin ince ve kalın hatlarda birbirine geçirilmesi sonucu oluşan burgulara rasta denilmektedir. Rast saç modellerinde en çok kullanılan peki o uygulama tekniği bulunmaktadır. Erkek rasta saç modelleri balmumu ve tığ ile yapılmaktadır.

Balmumu ile yapılan erkek rasta, günümüzde hijyen nedeniyle kabul görmüyor. Ancak tığ ile yapılan erkek rasta daha çok tercih edilmektedir.

Rasta Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Rasta saç, uzun erkek saçlarından kullanıldığı kadar kısa erkek saçlarında da kullanılmaktadır. Aslında rasta erkek saç yapımı için uzun zaman harcımız gerekmektedir. Orta boy saç için rasta yapımı ortalama 8-9 saat sürmektedir. Uzun erkek saç rasta yapımı için 10-11 saat ayırmanız gerekmektedir.

Erkek rasta saç örgüsü nasıl yapılmalıdır? Kuaförde 9-10 saatlik yapılan işlemler sonucunda rasta saç yapılmaktadır. Rasta saç örgüsü için belli tutanlarda ayrılan saçlara profesyonel tekniklerle vurgu yapılmaktadır. Rasta işlemi özel bir zincirleme yöntemidir. Profesyonel tekniklerle yapıldığı için bittiğinde burgu görünümünü alır.

Rasta saç örgüsü nasıl yapılır

Rasta saç örgüsü nasıl yapılır

Rasta İçin Saç Uzunluğu Erkek

Erkek rasta saç modelleri, kısa saç uygulaması için 10 -15 santim saç uzunluğu yeterlidir. Yani rasta saç boyunu kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Rasta saç yapımı sonrasında normal saç boyunun yapılan bulgulardan dolayı yarıya düştüğünü bilmelisiniz. Yani rasta yapımına bu doğrultuda karar vermelisiniz.

Rasta Saç Modelleri Erkek Kısa

Günümüzde uzun erkek rasta saç modelleri yanında kısa erkek saç modelleri daha sık tercih edilmektedir. Kısa erkek rasta modellerinin avantajları arasında kuaförde daha az zaman geçirme, daha kolay kullanım ve karizmatik görünüm vardır.

Erkek Rasta Modelleri

Rasta saç modeli kişinin yüz tipine göre saç modelleri arasından seçilmelidir. Erkek rasta saç yapımı öncesinde geçici rasta ile rasta kullanıp kullanamayacağınızı belirlemelisiniz.

Rasta saç erkek nasıl yapılır

Rasta saç erkek nasıl yapılır

İnce telli saçlara ince rasta, kalın telli saçlara kalın rasta erkek saç stili daha uygundur. Rasta saç erkek stili sonrası saçlarınıza dilerseniz bölgesel boya kullanabilirsiniz.

Rasta saç modelleri arasından tüm toplu saç modelleri ve salık saç modelleri yüz tipine uygun erkek saç stilleri çerçevesinde kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri

Rastalı Erkek Saç Bakımı Nasıl Olur?

Rastalı saç bakımı konusunda erkeklerin en çok merak ettiği sorular arasında rastalı erkek saçı yıkanır mı sorusu vardır.

Saç derisinde birikmiş toz veya kalıntılarından kurtulmak mı istiyorsunuz? O halde rastalı saçları normal saçların yıkadığınız gibi yıkamanız gerekmektedir.

Rastalı saç şampuanı erkek için de kadın için de kremsiz şampuanlardan oluşmaktadır.

Rasta Saç Erkek Fiyatı

Rasta saç  fiyatları saç uzunluğuna ve saç sıklığına göre değişmektedir. Ortalama erkek rasta fiyatları 750 TL-4500 TL arasında değişmektedir. En doğru erkek saç rasta fiyatını bölgenizdeki kuaförden alabilirsiniz. Çünkü ince rasta erkek saç fiyatı ile kalın rasta fiyatı değişmektedir. Aynı şekilde kısa rasta fiyatı ile uzun rasta fiyatı da farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin rasta saç modeli erkek stilleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek rasta saç hakkında daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Rasta Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu