Tarz Kadın

Erkek Mezuniyet Kombinleri (Bu Senenin)

04.04.2023
402
Erkek Mezuniyet Kombinleri (Bu Senenin)

Erkek mezuniyet kombinleri, mezuniyette ne giyilir sorusu ile birlikte öne çıkmaktadır. Mezuniyet kombinleri erkek stilleri arasında lise mezuniyet erkek kombinleri ve üniversite mezuniyet erkek kombinleri yer almaktadır. Erkek mezuniyet kombinleri spor stilleri daha çok kullanılmaktadır. Ancak kişinin giyim tarzına göre farklı mezuniyet kombin fikirlerinin olduğunda görüyoruz.

İçeriğimizin detaylarında mezuniyette ne giyilir erkek sorusunun cevabını bulabilirsiniz. Okul döneminin sonlarına yaklaşırken mezuniyette ne giyilir sorusu da cevap aramaya başladı. Mezuniyet töreninde, baloda, mezuniyet cübbesi altına ne giyilmelidir ve mezuniyet fotoğrafında ne giyilir?

Erkek Mezuniyet Kombinleri

Mezuniyet kombinleri yapılırken öncelikle ortama göre hazırlık yapmalısınız. Çünkü  mezuniyet balosu, mezuniyet fotoğraf çekimi veya mezuniyet töreni kombinleri farklıdır.

erkek-mezuniyet-kombinleri-spor

erkek mezuniyet kombinleri spor

Erkek lise mezuniyet kombinleri ve üniversite mezuniyet kombinleri aynı özenle yapılmaktadır. Mezuniyet takım elbise kullanabileceğiniz gibi kendinize size özel özgün bir takım oluşturabilirsiniz.

Mezuniyet Töreni Fotoğraf Çekiminde Ne Giyilmelidir?

Öncelikle ten renginize uygun seçimler yapmanızı öneriyoruz. Cübbe rengi ile uyumlu gömlek ve mezuniyet takım elbise kullanabilirsiniz. Ayakkabı ve aksesuarlar ise dikkatli eşleştirilmelidir.

Mezuniyet fotoğraf çekimi için takım elbise kullanabileceğiniz gibi spor kombinlerde yapabilirsiniz. Ancak bu fotoğrafların yıllarca saklanacağını unutmayın. Bu nedenle sizlere önerimiz mezuniyet takım elbise kombini ile modası geçmeyen kombin stili uygulayabilirsiniz.

Burada tercih edeceğiniz takım elbise spor, slim fit veya klasik seçeneklerden olabilir.  Ayrıca seçeceğiniz takım elbisenin vücut tipinize uyumlu olması gerektiğini de unutmayın.

Mezuniyet Töreninde Nasıl Gömlek Giyilir Erkek

Erkek mezuniyet kıyafetleri arasında klasik beyaz gömlek ilk sırada yer almaktadır. Hemen hemen tüm komut parçaları ile eşleşen beyaz gömleği farklı kesim ve modellerde kullanabilirsiniz. Yani slim fit gömlek, klasik kesim gömlek veya spor gömlek kullanabilirsiniz.

Mezuniyet-kombin

Mezuniyet kombin

Tercih edeceğiniz gömlek modelleri ceket ve ayakkabı modelleri ile eşleşmelidir. Bunun için ceket yaka modeli ve gömlek yaka modelinin ve kesiminin birbiriyle eşleşmesi gerekmektedir. Beyaz gömlek dışında gri, siyah veya mavi gömlek de kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli detay tercih edeceğiniz gömleğin pantolon ve ceket rengi ile uyumlu olmasıdır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Takım Elbise Altına Ayakkabı

Mezuniyet Kıyafetleri Ceket Modelleri

Kendiniz takım oluşturacağınız zaman açık renk ceketler yanında koyu renk ceketlerde kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz gömlek ve ceket modeli giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda seçilmelidir. Buradaki en önemli detay ise ten rengi ile uyumlu olmasıdır.

Ceket modelleri arasında bir lazer ceket en çok tercih edilen ceket modelleridir. Ancak klasik ceket modelleri de doğru kombin parçaları ile eşleştirildiği zaman kusursuzu sunmaktadır.

Erkek Mezuniyet Töreninde Nasıl Pantolon Giyilmelidir?

Erkek lise mezuniyet kombinleri mezuniyet elbiseleri erkek stilleri arasında pantolonlar da önemli yer tutmaktadır. En çok tercih edilen mezuniyet pantolonları arasında kumaş pantolonlar vardır. Ancak gün boyu içerisinde rahat edebileceğiniz renkte ve modelde pantolon seçmeniz daha doğrudur. Bu nedenle mezuniyet elbiseleri erkek stilleri belirlenirken rahat ve şık olmak önceliğiniz olmalıdır.

Mezuniyet-takim-elbise

Mezuniyet takım elbise

Nasıl Ayakkabı Giyilmelidir?

Hemen hemen tüm kombinlerde ayakkabı seçimi önemlidir. Tercih edeceğiniz ayakkabılar kombininizi üst seviyeye çıkarabileceği gibi daha sönük de gösterebilir. Bu nedenle rahat ve şık ayakkabılar tercih etmelisiniz.

Klasik mezuniyet kombini yapıyorsunuz klasik ayakkabılar veya casual ayakkabı kullanmalısınız. Ancak spor kombinlerde ayakkabı modeliniz de spor tasarım erkek ayakkabılarından seçilebilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Spor Takım Elbise Kombinleri Erkek

Mezuniyet Takım Elbise Erkek

Aslında en çok tercih edilen mezuniyet kombinleri takım elbise şeklindedir. Tarzınıza uygun slim fit, klasik veya spor takım elbise modellerini kullanabilirsiniz. Takım elbise ile birlikte kullanacağınız papyon veya kravat da tarzınızla uyumlu olmalıdır. Komple bütünlük açısından ayakkabı ve kemer seçiminiz mutlaka birbiriyle eşleşmelidir. Ayrıca takım elbise cep mendili de dikkat seçilmelidir.

En çok tercih edilen mezuniyet takım elbise erkek renkleri arasında lacivert ve siyah ilk sıradadır. Ancak bej, kahverengi ve gri tonlarda takım elbise modelleri de kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin mezuniyet elbiseleri erkek stilleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Mezuniyet Kıyafetleri

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yeni nesil erkek saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu