Tarz Kadın

Erkek Giyim Tarzları Nelerdir? (25+Görsel)

09.05.2021
2.172
Erkek Giyim Tarzları Nelerdir? (25+Görsel)

Erkek giyim tarzları nelerdir? başlıklı yazımızda erkek nasıl giyinmeli sorusunun cevabı niteliğinde olabilecek erkek tarzları hakkında bilgiler vereceğiz. Erkek giyim tarzı nasıl olmalı sorusu tarzını henüz belirlenmemiş erkeklerin en çok sorduğu sorular arasında yer almaktadır.

Modayı yakından takip eden beyler erkek modası hakkında ürün çeşitliliği ve zengin modeller arasından doğru seçimler yapmak için erkek tarzları hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

Bugün sizlere spor erkek giyim tarzları, erkek günlük giyim tarzları, zayıf erkek giyim tarzları, giyim tarzları yazlık, spor erkek giyim tarzları, göbekli erkek giyim tarzları, kadınların beğendiği erkek giyim tarzları, genç erkek giyim tarzları gibi erkek moda giyim tarzları bilgileri vereceğiz.

Erkek Giyim Tarzları Nelerdir?

Erkek kıyafet kombinleri yapılırken veya herhangi bir kıyafet almadan önce erkek giyim tarzı nasıl olmalı sorusu ilk akla gelen sorudur.  İlk olarak  vücut hatlarınızı tanımalı, yaşam şekliniz ve vücut şekliniz doğrultusunda giyim tarzı belirlemeniz gerekmektedir.

Erkek Günlük Giyim Tarzları nelerdir

Erkek Günlük Giyim Tarzları nelerdir

Örneğin üçgen vücut tipi, oval vücut tipi veya ters üçgen vücut tipi için aynı kıyafetler kullanılamaz. Bu nedenle vücut tipine göre giyinme erkek için önemlidir.

Tarz erkek giyim koleksiyonları incelenirken seçeceğiniz kıyafeti vücut hatlarınız da nasıl duracağına dikkat etmelisiniz. Vücudumuzda kusurlu olarak nitelendirdiğimiz ve öne çıkmasını istemediğiniz bölgeler var ise  kusurlu bölgeleri kapatan kıyafet kombin yapmalısınız.

Göbekli Erkek Nasıl Giyinmeli? Göğüs Bölgesi Dar Erkek Nasıl Giyinmeli?

Göbekli erkek ve göğüs bölgesi dar erkek slim fit üst kombin parçalarından uzak durmalıdır. Slim fit erkek giyim parçaları yerine daha rahat ve salaş gömlek, tişört ve kazak kullanmalıdır.

Business casual giyim denilince akla blazer ceket ve kabanlar da kullanılan vatka akla gelmelidir.

Casual giyim tarzı erkek denilince ise akla desenli, omuz detayları olan modeller ve yatay işlemler yapılan kıyafetler kullanılmalıdır. Bu şekilde  omuzları geniş gösteren kıyafet kombinleri yaparak daha karizmatik görünebilirsiniz.

İyiyim parçaları her zaman açık renklerden alt giyim parçaları ise koyu renklerden tercih edilmelidir.

Erkek moda giyim tarzları çerçevesinde vücut şekli için geçerli olabilecek en önemli detay aşırı dar pantolon kullanılmaması unun akabinde ise ince kemer kullanılmasıdır.

Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

Omuz Ve Göğüs Bölgesi Geniş Erkekler Nasıl Giyinmeli?

Omuz bölgesi geniş olan erkekler genelde bel ve kalça bölgesi dar olan bir vücut yapısına sahiptir. Ters üçgen vücut tipi olarak adlandırılan  beyler ters üçgen vücut tipi olan erkek nasıl giyinmeli sorusunun cevabını doğru bilmelidir.

Ters üçgen vücut erkek giyim tarzı çerçevesinde üst kombin parçaları slim fit kıyafetlerden tercih edilmeli alt bedende ise regular fit kıyafetler kullanılmalıdır.

Ters üçgen vücut şekline sahip olan beyler omuz detayları olan business casual ve business uzak durmalıdır. Bunun yerine kruvaze kapama detayı olan blazer erkek ceket modelleri kullanılmalıdır.

Ters üçgen vücut erkek pantolon modelleri arasında regular fit veya italyan kesim pantolonlar kullanılmalıdır.

Yuvarlak (Oval) Vücut Tipi Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı?

Oval vücut tipine sahip erkekler göbekli ve geniş omuzlara sahip erkeklerdir. Bu nedenle geniş olan vücutlarını daha geniş gösterecek büyük desenli ve ekose kıyafetlerden uzak durmalıdır. Özellikle üst bedeni geniş gösterecek kıyafetler kullanılmamalıdır. Bunun yerine üst beden de dikine çizgili ve koyu renkli kıyafetler tercih edilmelidir.

Yuvarlak (Oval) Vücut Tipi Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

Yuvarlak (Oval) Vücut Tipi Erkek Giyim Tarzı Nasıl Olmalı

İnce kemer, slim fit veya normal bel pantolonlar ile birlikte boru paça kumaş pantolonlar kullanılmalıdır.  Göbekli erkek nasıl kravat kullanmalı denildiğinde ince kravat modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Vatkalı ceketler, göze çarpacak desenli gömlekler ve aşırı salaş üst kıyafetlerden uzak durulmalıdır.

Olay vücut tipine sahip erkek giyim tarzı çerçevesinde bacak boyunu uzun gösteren erkek kıyafetleri kullanılmalıdır. Bunun için tam boy pantolon kullanmalı ve pantolon boyu ayakkabınızın üstüne kapatacak şekilde olmalıdır. Bütün bu detaylara dikkat ederek kombin yaptığınız zaman erkek tarzları arasından en doğrusunu bulacağınıza eminiz.

Erkek Spor Giyim Tarzları

Spor erkek giyim tarzları kadınların beğendiği erkek giyim tarzları olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınlar vücut şekli ile orantılı olan, giyimde renk uyumları detayına dikkat edilen ve tercih ettiği kombini şiir gibi taşıyan erkek giyim tarzlarının hepsini beğenmektedir.

Erkek sportif giyim ise doğru kombin parçaları ile her yaştan erkeğe yakıştığı için kadınların erkeklere yakıştırdığı giyim tarzlarının başında gelmektedir.

Spor erkek giyim tarzı denilince akla jean pantolonlar, yelekli takım elbiseler, zıt kategorilerde kullanılan (renk ve model uyumuna dikkat edilerek kullanılan) kıyafetler, italyan kesim kumaş pantolonlar bulunmaktadır. Ayrıca baskılı veya baskısız tişörtler spor gömlek modelleri, sweatshirt veya kapuşonlu tişörtler spor tarz erkek iyiyim parçalar arasında yer almaktadır.

Erkek Spor Giyim Tarzları

Erkek Spor Giyim Tarzları

Genç Erkek Giyim Tarzları

Genç erkek spor giyim tarzları en çok kullanılan erkek tarzları arasında yer almaktadır, jean pantolon, org kesim gömlek, tişört, kot ceket, sıfır kol düşük omuzlu atlet, sweatshirt, eşofman altları, şort ve kapriler spor erkek tarz giyimin başlıca kıyafetler arasında yer almaktadır.

Erkek Günlük Giyim Tarzları

Giyim tarzları erkek kombinleri arasında günlük giyim tarzları erkek stilleri dikkat çekici ve etkileyici tasarımlarının yanı sıra rahat kombinlerden oluşmaktadır.

Her yaştan erkeğin tercih edeceği günlük giyim tarzları az detaylı sade kıyafetlerden oluşmaktadır.

Erkek günlük giyim tarzları kombinleri, erkek ev kombini, günlük arkadaş kombini ve okul kombini olarak da kullanılmaktadır. Giyim tarzları erkek  günlük kombin kıyafetleri arasında gömlek, tişört, ceket, çizgili tişört, desenli tişört, baskılı tişört, pantolon ve sweetshirtlerin sade tasarımları kullanılmaktadır.

Erkek günlük giyim tarzları jean pantolon renkleri olarak lacivert, beyaz, siyah, bordo, taba rengi gibi renklerin daha sık kullanıldığını görüyoruz.

Erkek Günlük Giyim Tarzları

Erkek Günlük Giyim Tarzları

Tabii bu kombin parçaları erkek yazlık giyim tarzları ve erkek kışlık giyim tarzları çerçevesinde değişiklik göstermektedir.

Kilolu Erkek Giyim Tarzları

Tarz erkek giyim ve moda ilizyonları kilolu erkek giyim tarzları çerçevesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kilolu erkek kıyafetleri olarak polo yaka, v yaka tişörtler kullanılmalı mümkün mertebe spor gömlekler tercih edilmelidir.

Şişman erkek kıyafetleri arasında olmaması gereken kombin parçaları yatay çizgili, çift renkli, büyük desenli, çok renkli, detaylı ve ekose desenli kıyafetler olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle üst kombin parçalarında bu detaylara kesinlikle uyulmalıdır.

Şişman erkek kıyafeti tek renk gömlek tişört, pantolon içine konulmayan spor gömlekler şeklinde olmalıdır, kilolu erkek giyim tarzları hakkındaki detaylı yazımızı okuyabilirsiniz.

Zayıf Erkek Giyim Tarzı

Erkek tarz giyim modası çerçevesinde zayıf erkeklere de basit illüzyonlarla şık görünmenin yolu gösterilmektedir. Zayıf erkek giyim parçaları arasında salaş kombin parçaları ilk sıralarda yer almaktadır. Kalıplı gösteren giyim parçaları arasında büyük desenler ve salaş modeller yer almaktadır.

En Güzel Erkek Giyim Tarzları

En Güzel Erkek Giyim Tarzları

Ekose desenler, yatay çizgili desenler kullanılırken tonsürton kombin yerine alt ve üst giyim parçası farklı renklerden seçilmelidir.

Uzun Boylu Erkek Giyim Tarzları

Uzun boylu erkek kombin yapımı kısa boylu erkek kombini veya şişman erkek kombini düşünüldüğü zaman daha kolaydır. Asla modası geçmeyen kombin parçaları arasında yer alan yatay çizgili kıyafetler uzun boylu erkeklerin en çok tercih ettiği parçalar arasında yer almaktadır.

Uzun boylu erkek kıyafetleri arasında her türlü desen ve parçalar bulunmaktadır. Uzun boylu erkek giyimi hakkındaki detaylı incelememizi Uzun Boylu Erkek Kombinleri başlıklı yazımızda görebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinden erkek giyim tarzları arasından seçilmiş tarz erkek giyim parçaları görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Erkek Giyim Tarzları

 

Bir önceki makalemiz olan Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri başlıklı yazımızda ense traşi ve Ense Traşı Modelleri Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu