Tarz Kadın

En Güzel Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler

05.10.2019
371
En Güzel Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler

 Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler; Ev dekore edilirken başta salona ve diğer odalara çok fazla özen gösterilmektedir. Ancak salona ve diğer odalara gösterilen önem her zaman için banyolara gösterilmemektedir. Halbuki banyo ve tuvaletlerde de dekor yapılabileceği unutulmamalı, dekor yapılmasına özen gösterilmelidir. Özellikle de büyük bir banyonuz varsa güzel bir dekorasyon ortaya çıkarabilirsiniz.

İşte;

En Güzel Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler

Tadilat Gerekli Mi?

Banyo dekorasyonu yaparken cevabını vermeniz gereken ilk soru tadilatın gerekli olup olmadığıdır. Eğer ki banyoda tadilat gerekliyse o halde banyoda hiçbir dekorasyon işine girilmeden banyo tadilatı yapılmalıdır

Banyo tadilatı

Ancak banyoda tadilat gerekli değilse direk banyo dekorasyonuna başlanabilir. Banyo dekorasyonu yapıldıktan sonra tadilatın yaptırılması hem maddi hem de manevi zarara uğramanıza sebep olacaktır.

Hangi Stil ve Tarz?

Banyo dekorasyonu nasıl yapılmalı? Banyo dekorasyonu yaparken dekorasyonunuzu hangi stil ve tarzda yapacağınıza karar vermeniz de çok büyük önem taşımaktadır. Bir tarzı veya stili benimsemenizin üzerine dekorasyonu yapmalısınız.

Hangi Stil ve Tarz?

Aksi taktirde dekorasyonda karmaşalar oluşacak ve tek bir tarzın çizgisinde ilerleyememenize neden olacaktır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kadife Koltuk Temizliği Nasıl Olmalı?

Banyo Taşı Modelleri

Banyo taşı nasıl seçilir? Banyonuzda kullanacağınız banyo taşının seçimini yapmakta hayli zordur. Banyo taşını seçerken bilhassa dikkat etmeniz gerekenler bulunmaktadır.

Banyo Taşı Modelleri

Banyoda en çok tercih edilen banyo taş rengi siyah olmaktadır. Ancak siyah veya gri gibi kapalı tonlar banyonun daha küçük görünmesine sebep olacaktır. Bu nedenle küçük banyolarda bu tarz koyu renkte ki taşlardan kaçınılmalıdır. Ancak büyük banyolarda siyah gibi koyu renk taşlar tercih edilebilir. Ancak küçük banyolarda krem ve pastel tonlarında olan açık renk banyo taşı tercihi yapmak en doğru olanıdır.

Küvet Mi? Duşa Kabin Mi?

Kendi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalı buna göre de küvet ya da duşa kabin tercihi yapmalısınız.

Eğer ki banyo temizliğim kolay olsun, kolay banyo temizliği nasıl yapılmalı  diyorsanız tercihinizi duşa kabinden yana kullanmalısınız. Çünkü duşa kabinde dışarı su sıçraması gibi durumlarla karşılaşılmazken, küvetlerde küvet dışına su sıçrama olayları çok fazla yaşanmaktadır. Bunun için de banyo temizliği zorlaşmaktadır.

Küvet Mi Duşa Kabin Mi

Banyo temizliği açısından tercih yapacaksanız tercihinizi duşa kabinden yana kullanırken, rahatlığınız için tercih yapacaksanız tercihinizi de küvetten yana kullanmalısınız.

Banyo Dolap Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Banyo dolabı nasıl olmalı? Banyo dolap tercihi yaparken dolabın dış görünüşü kadar kullanışını da önemsemelisiniz ve kullanışlı dolap tercihi yapmalısınız. Dolabınızın kullanışlı olması sayesinde banyo ile alakalı tüm malzemelerde banyoda kalır.

Banyo dolabı modelleri

Her hangi bir yere banyo eşyasını taşımak durumunda kalmazsınız. Bu amaçla da avantajlı olmaktadır. Banyo dolabı modelleri seçimi yaparken bol raflı bir tercihte bulunmalısınız.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Mutfak Dolabı En Kullanışlı Renkleri Ve Modelleri

 Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler

Banyo Aynası ve Aksesuarları Seçimi

Banyo aynası nasıl seçilmeli? Banyo aksesuarı nasıl seçilmeli? Banyo ayna ve aksesuarlara karar verirken bu seçim en sona bırakılmalıdır.

Banyo ayna ve aksesuar seçimi en son yapıldığında banyonun stil ve tarzı daha doğru bir şekilde tamamlanmış olacaktır. Banyo aynaları olabildiğince büyük tercih edilmelidir.

Banyo Aynası ve Aksesuarları

Çünkü aynaların aydınlık veren bir etkisi vardır ve aynaların bu etkisinden yararlanarak banyonuzun daha aydınlık ve ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Banyo aksesuar seçimi yaparken ise yine banyonuzun tarzını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer ki banyonun tarzına göre aksesuar seçimi yapmazsanız o zaman ortaya bir karmaşa çıkacaktır.

Aşağıda sezonun en güzel banyo dekorasyonları ile ilgili derlediğimiz  Banyo Dekorasyonu İçin Fikirler resim galerisini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Banyo Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Bir önceki makalemiz olan Brillant Perde Modelleri başlıklı yazımızda Brillant perde modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu