Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle

15.05.2024
4.365
Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle

Düz kısa saç modelleri, kadın stilleri hakkında merak ettiklerinizi yazımızda bulabilirsiniz. Kısa düz saç kesimleri nelerden oluşmaktadır. Katlı kısa düz saç kesimleri, kısa düz küt saç kesimleri ve daha birçok seçeneği yazımızda bulabileceksiniz. Kısa düz kesim saç modelleri her mevsimde her ortamda kullanılan saç modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kısa düz saç kesimi olarak kısa katlı düz saç modeli, düz kısa saç örgü modeli, düz kısa küt saç, düz saç katlı kesim modeli öne çıkmaktadır. Düz kısa saç modelleri kadın kimlere yakışır? Yüz şekline göre saç kesimleri çerçevesinde kısa saçlar, uzun yüz için kısa saç , yuvarlak yüze kısa saç, oval yüze kısa saç ve kare yüze göre kısa saç şeklindedir. Düz kısa saç modelleri bayan stilleri hakkında merak edilenleri birlikte görelim.

Kısa Düz Saç Modelleri Kadın Stilleri

Kısa düz saç modelleri için modern, tarz ve şık saç kesimleri yapabilirsiniz. Bu senenin düz kısa saç kesimleri en çok kullanılan saç modelleri arasında yer almaktadır.  Bu nedenle düz saçlar için kısa saç modelleri bu yılın en çok merak edilen saç kesimlerinden birisidir.

Yeni çıkan Düz Kısa Saç kesimleri

 Düz Saç Kesimleri Kısa

Kısa düz saç modelleri; Genelde kısa düz saç olarak küt saç modeli tercih edilmektedir.

Düz ince telli seyrek saçlara saç kesimi;

Kulak üstü ve tepe kısmındaki saçlara kısa katlar verilerek saçlar kabartılmaktadır.

Bu da saçların daha hacimli göstermektedir. Bu tarz düz kisa saç modeli ile duştan çıkınca saçlarınız için uğraşmanıza gerek yok. Yıka ve çık yapabilirsiniz yani:)

Düz kısa saç kesimi

Düz kısa saç sitilleri arasında en çok kullanılanların başında katlı kısa düz saç kesimi gelmektedir.

Özellikle düz kısa saça maşa veya dalga yapabilirsiniz. İşlem öncesi saçlara hafif saç şekillendirici sürmeniz ve elinizle şekil vermeniz yeterli olacaktır. Düz kesim kısa saç modellerinde ombre ile birlikte maşa saç da çok sık olarak karşımıza çıkmaktadır.

Düz Kısa Katlı Saç Modeli

Seyrek, ince telli ve cansız düz saçlar için uygun olan saç modeli olarak karşımıza katlı kısa saç modeli çıkmaktadır. Katlar sayesinde saçlar çok daha hacimli ve dolgun görünür.

 

düz kısa saç modelleri

düz kısa saç modelleri

Gür saçlı kişiler kısa katlı saç modelinden uzak durmalıdır. Kalın telli saç modeli olarak ise katlı küt yerine düz küt saç modeli öneriyoruz.  Katlı düz kısa saç modeli gençlerde ve yüz genç bayanlarda oldukça hoş durmaktadır.

Düz Kısa Küt Saç Kesimleri

Düz kısa saç kesimi kimlere yakışır sorusunun cevabında karşımıza ilk olarak küçük yüzlü bayanlar çıkmaktadır. Kısa küt saç kesimi için küçük yüzlüler için saç modeli olarak daha uygundur. Küçük yüzlü, iri gözlü, ağız, burun ve çene kısmı küçük olan bayanlara inanılmaz yakışmaktadır.

Bu senenin kısa Düz Saç Kesimleri

Bu senenin kısa Düz Saç Kesimleri

Düz kısa saç kesimleri, ince telli düz saç ve az telli düz saç için en uygun modellerdir. Saçları hacimli göstermek için farklı, doğal göstermek için farklı saç kesimleri yapmalısınız.

İnce ve seyrek telli saçlara sahip olanlar düz saç kesimi kısa formunu uygulayabilirsiniz. Bu saç kesimlerinde saçların tepe kısmına hafif krepe attırmalısınız. Böylece kusursuz görünen saçlara sahip olabilirsiniz.

Düz Kısa Yuvarlak Saç Kesimleri

2000 li yıllarda moda olan ve hala trend saç kesimleri arasında yer alan yuvarlak saç kesimleri  vardır. Özellikle gençler ve kedisini genç hissedenler tercih etmektedir. İnce telli saçlara sahip olanlar bile yuvarlak kısa saç. kesimi yaptırabilirler. Böylece uçları hacimli kısa saçlara sahip olabilirler.

düz saç kesim modelleri

düz saç kesimi

Kısa düz saç modellerinin arasında olan yuvarlak kısa saç kesimini ünlülerin kısa saç kesimi olarak da görüyoruz.

İnce telli saç sahibi olanlar! Katsız kısa yuvarlak saç kesim ile saçlarınızı daha hacimli gösterebilirsiniz. Özellikle de uç kısımlarına içe doğru fön çekerseniz.

Katsız kısa saç yerine katlı kısa yuvarlak saç kesimi de yapabilirsiniz. Aslında yuvarlak saç modelinde yüz hatları, doğru yapılan makyaj ile daha da ön plana çıkacaktır.

Kısa Düz Saç Kesimleri, düz saça katlı saç kesimi

Evde Düz kısa Saç Kesimi

Düz saç için kısa kesimler;

Her yıl yenilenen saç modası çerçevesinde düz kısa saç kesimi de değişmektedir. Özellikle bu senenin saç kesim modelleri arasındaki düz saç kesimleri daha modern saç kesimlerine dönüşmüştür.

Düz saça sahip olanlar, evde düz saç kesimi yapmak istemektedir. Bu bağlamda da bizlere evde düz saç kesilir mi? Özellikle de evde düz kesim saç nasıl kesilir soruları gelmektedir.

Evde saç kesimi deneyiminiz yoksa kuaförde saç kesimi öneriyoruz. Benim elim yatkındır diyenler için düz kısa saç kesimleri videosundaki gibi saç kesimleri yapabilirler.

Düz Kesim Kısa Saç Örgü Modeli

Düz kısa saçlar arasında maşa saç ve kısa saç örgü modeli sıklıkla kullanılmaktadır. Bölgesel örgü, balık sırtı örgü ve ters örgü en çok kullanılan modellerdir. Kısa saçlarda balıksırtı örgü tekniği ile minik örgüler yapabilirsiniz. Özellikle saçların ön kısmına veya yüzün her iki yanına yapabilirsiniz.

Günlük ve özel günlerde düz kısa saç abiye modelleri arıyorsanız görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece bu senenin trendi olan saç kesimleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Kısa Saç Kesim Modelleri İçin 40 Fikir 

Resim Galerisi: Düz Kısa Saç

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu