Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Düğün Hazırlıkları Nasıl Yapılır?

Düğün hazırlıkları yapmadan önce düğün hazırlık listesi yapılması gerekmektedir. Böylece her şey daha kontrollü ve kusursuz olacaktır. Evlilik hazırlıkları nasıl yapılır sorusunun cevabında ilk sırada evlilik hazırlıkları listesi vardır. Aslında düğünün teması, pastası, mekan ve davetli sayısı, hayaliniz ve bütçenize göre değişmektedir. Gelin şimdi hep birlikte evlilik hazırlığı listesi nelermiş birlikte görelim. İşte detaylar…

Düğün Hazırlıkları Ve Düğün Bütçesi belirlemek

Düğün hazırlıkları öncesinde ne kadar para harcamak istediğinizi ve bu harcamaların dağılımını belirlemelisiniz. Böylece düğün mekanı, gelinlik, fotoğrafçı gibi önemli harcamalar için bir limit koyacaksınız. Bu da bütçenizi aşmamanızı sağlayacaktır.

düğün mekanı nasıl seçilir

düğün mekanı nasıl seçilir

Düğün tarihi Ve mekan seçimi

Aslında düğün hazırlıklarının en önemli adımlarından biri de düğün tarihi belirlemek ve bu doğrultuda mekanı seçmektir. Düğün tarihinizi belirlerken, mevsimi, iklimi, tatil günlerini, davetlilerinizin uygunluğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Özellikle düğün mekanı seçerken, düğün konseptinize, davetli sayınıza, mekanın sunduğu hizmetleri incelemelisiniz. Ek olarak fiyatına ve ulaşım kolaylığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Düğün Konsepti ve Temasını belirleme

Evlilik hazırlıklarının bir diğer önemli adımı da düğün konsepti ve temasını belirlemektir. Çünkü düğün konsepti, düğününüzün genel havasını, tarzını ve atmosferini belirler. Düğün teması ise, düğün konseptinizin altında yer alan, daha spesifik bir detaydır.

Okurlarımız buna da baktı > Düğün Saç Modelleri Genç: Yüz Şekline ve Elbiseye Göre

Örneğin, düğün konseptiniz kır düğünü ise, düğün temasınız vintage, bohem, rustik gibi seçenekler arasından seçilmelidir. Düğün konsepti ve teması belirlemek, düğününüzün tüm detaylarını uyumlu bir şekilde planlamanıza yardımcı olacaktır.

Düğün Davetiyesi Seçimi Ve Dağıtımı

Aslında düğün hazırlıklarında bir sonraki adımı, düğün davetiyesi seçmek ve hiç kimseyi unutmadan dağıtmaktır. Aslında düğün davetiyesinin modeli de önemlidir. Çünkü düğününüzün ilk izlenimini veren ve davetlilerinize heyecanınızı paylaştığınız bir araçtır.

Düğün hazırlıkları nelerdir

Düğün hazırlıkları nelerdir

Düğün pastası, düğününüzün kalitesi demektir. Çünkü pasta, düğündeki en tatlı anlardan biridir. Ayrıca davetlilerinize verdiğiniz değeri gösterir. Düğün pastası seçerken, boyutu, şekli, rengi, süslemeleri, lezzeti ve fiyatına dikkat etmeniz gerekmektedir. Nikah şekeri ve hediyelikler ise, düğününüzden sonra davetlilerinize sunacağınız ve onlara teşekkür edeceğiniz küçük hatıralardır.

Balayı Mekanı Ve Bütçesi Belirleyin

Evlilik hazırlıklarının sonuncusunda balayı planlamak vardır. Balayı, evliliğinize tatlı bir başlangıç yapmanızı ve düğün stresini ve yorgunluğunu atmanızı sağlayan bir seyahattir. Balayı planlarken, gitmek istediğiniz yeri, bütçenizi, zamanınızı, ilgi alanlarınızı ve beklentilerinizi göz önünde bulundurmalısınız.

Evlilik hazırlıkları, biraz yorucu ama çok da keyifli bir süreçtir. Bu süreci en iyi şekilde yönetmek için, planlı olmalısınız. Ayrıca önceliklerinizi belirlemelisiniz.  Ek olarak araştırma yapmanız, karşılaştırma yapmanız ve yardım almanız gerekmektedir. Çünkü şu zamanda borçsuz evlenmek kadar güzeli yoktur

Resim Galerisi: Düğün

Bir önceki makalemiz olan Kır Düğünü Gelinlik Modelleri | 17 Yeni Sezon Modeli başlıklı yazımızda kır düğünü gelinlik modelleri ve Kır düğünü gelinlikleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu