Doğal Röfle Modelleri İle En Çok kullanılan Renkler

14.12.2023
175
Doğal Röfle Modelleri İle En Çok kullanılan Renkler

Doğal röfle modelleri, en çok yapılan röfle modelleri arasında yer almaktadır. Yediden yetmişe herkes saç röfle modelleri doğal stillerini kullanabilirler. Üstelik sadece kadınlar da değil. Erkeklerde doğal röfleye başvurmaktadır. Peki, doğal röfle nedir? Anasıl yapılmaktadır? Saçlarınızı renklendirmek istiyor ama çok fazla değişime cesaret edemiyor musunuz? O halde doğal röfle modelleri tam size göre.

Doğal röfle modelleri nasıl yapılır? Doğal röfle, saçınızın kendi renginden birkaç ton açık veya koyu renklerle boyanması işlemidir. Bu sayede saçlarınızda doğal ve ışıltılı bir görünüm elde edersiniz. Ancak doğal röfleyi saç yapısına, rengine ve ten rengine uygun olarak yapmalısınız. Böylece daha doğal ve fresh duracaktır. İşte size birkaç doğal röfle modeli önerisi:

Doğal Röfle Modelleri – Karamel Röfle

Aslında doğal röfle modelleri arasında yer alan karamel röfle, kahverengi, koyu kestane, bal veya siyah saçlara çok yakışmaktadır. Çünkü karamel tonları, birçok saç rengi ile uyum sağlamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı: Karamel Röfle Saç Modelleri

Bu da saçlara ekstra sıcaklık ve canlılık demektir. Karamel röfle, uzun veya kısa saçlarda, düz veya dalgalı saçlarda kullanılmaktadır. Ayrıca simetrik veya asimetrik kesimlerde kullanılabilir. Karamel röfle, özellikle esmer ve buğday tenlilerde daha güzel durmaktadır.

doğal sarı röfle

doğal sarı röfle

Karamel röflenin doğal durması için kahverengi tonlarında saçlara kullanılmalıdır. Yani karamelin iki ton açık veya koyu tonunda saçlarınız varsa karamel röfle yapabilirsiniz. Tabi bu kural doğal röfle isteyenler için geçerlidir.

Doğal Sarı Röfle

Doğal röfle renkleri arasında sarı röfle de önemli bir yere sahiptir. Ancak sarı röfle, sarı veya kumral saçlara uygulanan bir röfle modelidir. Koyu renk saçlarda uygulandığı zaman doğal görünümü olmayacaktır. Bu nedenle doğal görünüm için mutlaka açık saçlarda kullanılmalıdır.

Okurlarımız buna da baktı: Röfle Saç Modelleri Ve Röfle Fiyatları 2024

Sarı röfle, özellikle kumral saçlara ekstra parlaklık ve enerji verir. Açık veya koyu sarı, küllü, platin veya bal köpüğü gibi farklı tonlarda yapılmaktadır. Kısa veya uzun saçlarda da kullanılmaktadır.  Sarı röfle özellikle açık tenli ve mavi veya yeşil gözlü hanımlara çok yakışmaktadır.

Doğal Röfle

Doğal röfle, saçınızın kendi renginden sadece bir veya iki ton açık veya koyu renklerle boyanması işlemidir. Çünkü saçınızda çok belirgin olmayan, hafif ve zarif bir renk değişimi sağlamalıdır. Böylece saçınızın rengine, yapısına ve kesimine uyum sağlayacaktır. Tüm saç boyunda, tüm saç tiplerinde ve saç kesiminde kullanılabilirsiniz.

Hangi ten rengine sahip olursanız olun, size uygun bir doğal röfle rengi mutlaka vardır. Yukarıda verdiğimiz karamel ve sarı röfle renkleri en çok kullanılan renkleridir. Ancak siz saç renginize en uygun tonu bularak o rengi kullanmalısınız. Çünkü doğal röfle, her ten rengine ve her göz rengine uygun seçenekler sunmaktadır.

doğal karamel röfle

doğal karamel röfle

Aslında doğal röfle saçları renklendirmek isteyen ama çok fazla değişime gitmek istemeyen hanımlar için idealdir. Çünkü saçlara hafif doğal bir ışıltı, hacim ve hareket kazandırır. Üstelik saçların sağlığını korur ve bakımını kolaylaştırır. Saçlarınızı güzelleştirirken yüzünüzü de aydınlatacaktır. Siz de doğal röfle arasından size en uygun olanı seçerek saçlarınızın güzelliğine güzellik katabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel doğal röfle renkleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Röfle

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu