Tarz Kadın

Dantelli Gelinlik Modelleri 2021

14.09.2020
2.081
Dantelli Gelinlik Modelleri 2021

Dantelli Gelinlik Modelleri 2021; Beyaz, kırık beyaz, krem ve moda dünyasında son iki üç yılda ortaya çıkan yeni gelinlik renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Genç kızların en özel günü olan evlendikleri günde giydikleri gelinlik renkleridir.

Saflığın, temizliğin rengi olan beyaz gelinliklerin rengi zaman geçtikçe modanın etkisi ile çeşitlenmiş ve beyaz tonlarının etrafında gidip gelen bir hal almıştır. Son zamanlarda gelinliklerde renk ikinci planda kalarak “ille de beyaz olsun” değil “dillere destan bir model olsun” düşüncesi çarpıcı şekilde öne çıkmakta. İşte tam bu noktada gelinlerin zevkleri ortaya çıkıyor.

Dantelli Gelinlik Modelleri 2021

İnci detaylı dantelli gelinlik, pırıltılı gelinlik, taşlı gelinlik, işlemeli gelinlik, çok kabarık prenses gelinlik modelleri yada tam tersi daracık balık gelinlik modelleri, saten kumaş gelinlik modelleri bulunmaktadır.

Bitmedi, mat saten kumaş gelinlik, dantelli gelinlik hatta Fransız dantelli gelinlik ve daha nicesi… Gelinlerimizin zevkine kalmış tüm bu seçeneklerde dantelli gelinlik 2021 modasını biraz detaylandıralım.

Dantelli gelinlik kabarık-2021 dantelli gelinlik modelleri-uzun kollu dantelli gelinlik

Türk kültürünün vazgeçilmezi olan, annelerimizin hazırladığı çeyizlerde demirbaş olan danteller bilindiği üzere gelinliklerde de kullanılmaktadır.

Dantelli gelinlik nasıl yapılır? Güpür şeklindeki danteller gelinliklerde etek uçlarında, bel detayında, göğüs kısmında kol uçlarında, kolların tamamında ve duvakta yaygın olarak kullanılmaktadır.

Açıkçası dantelli gelinlikler sade şıklığı gelinlerimize sunuyor ve şu şekilde bir avantaj sağlıyor. Düğün gününde gelinlik, düğün akşam olsa dahi, fotoğraf çekimi, evden çıkma merasimi derken zaman çabucak geçtiği için sabah kuaförde giyilmekte ve haliyle akşama kadar gelinimizin üzerinde kalmaktadır.

Gelinlik, gecenin ilerleyen saatlerinde düğünün de hareketiyle bir süre sonra geline ağır gelerek zor anlar yaşatmaktadır.

Taşlı gelinlik modelleri bu durum daha sık görülmektedir çünkü taşların boyutu küçük olsa da yüzlerce taşın bir araya gelmesi zaten kumaşlarla ve tüllerle şişirilmiş olan gelinliğe ayrı bir hacim katmaktadır. Harika görünmek isterken en güzel gününüz bir anda eziyete dönüşmemesine dikkat edin.

Dantel gelinlik sırt detaylı

Fransız Dantelli Gelinlik Modeli

Dantel gelinlik modelleri 2021 modasında çok sık göreceğimiz dantel çeşidi Fransız danteldir.

Geçtiğimiz yıllarda da dantel severler tarafından en çok tercih edilen gelinlik modelleri Fransız danteli gelinlikler olmuştur.

Bu dantelin özelliği tülün üzerine yapıştırmak yerine tül ile dantelin birlikte işlenmesidir.

Bu sebeple Fransız dantelinin kullanıldığı gelinlik modellerinde akıl almaz bir zarafet ortaya çıkmaktadır.

Özellikle kollarda ve sırt detaylarında son derece şık, zengin ve ağır bir görüntü sergilemektedir.

Yer yer kullanılan inci veya taş işlemeleri, gelinliğin ana kumaşı ile uyum sağlayarak gelinlerimizin güzelliğine güzellik katmaktadır.

dantelli gelinlik 2021

Kolları Dantelli Gelinlik Modelleri

Her tarafı dantel olan gelinlikler dışında kolları dantelli gelinlik modeli de sıklıkla kullanılmaktadır. Dantel gelinlik arasında uzun kollu dantelli gelinlikler açık gelinlik modelleri ve tesettür dantel gelinlik modelleri olarak sıklıkla kullanılmaktadır.

Dantel kollu gelinlik denilince akla gelen zarif dantelli gelinlikler ile düğünde büyüleyici olabilirsiniz.

Kolları dantelli prenses gelinlik modelleri, dantelli balık gelinlik modellerinde dantelli duvak modelleri kullanılmalıdır. Komple dantelli gelinlik ile ise sade duvak modelleri kullanılmalıdır. 

Dantel gelinlikler hakkında daha fazla detay için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Dantelli Gelinlik 2021

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Gelin Başı Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda Kapalı Gelin Başları ve tesettür gelin başı modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu