Dantelli Gelinlik Modelleri 2017 

0
774

Beyaz, kırık beyaz, krem ve moda dünyasında son iki üç yılda ortaya çıkan yeni renk ekru. Genç kızların en özel günü olan evlendikleri günde giydikleri gelinlik renkleridir. Saflığın, temizliğin rengi olan beyaz gelinliklerin rengi zaman geçtikçe modanın etkisi ile çeşitlenmiş ve beyaz tonlarının etrafında gidip gelen bir hal almıştır. Son zamanlarda gelinliklerde renk ikinci planda kalarak “ille de beyaz olsun” değil “dillere destan bir model olsun” düşüncesi çarpıcı şekilde öne çıkmakta. İşte tam bu noktada gelinlerin zevkleri ortaya çıkıyor. İnci detaylı, pırıltılı taşlarla işlenmiş olanları, çok kabarık prenses modelleri yada tam tersi daracık balık modelleri, saten kumaş yada mat kumaş, dantelli hatta Fransız dantelli ve daha nicesi… Gelinlerimizin zevkine kalmış tüm bu seçeneklerde dantelli gelinlik modelleri 2017 modasını biraz detaylandıralım.

Türk kültürünün vazgeçilmezi olan, annelerimizin hazırladığı çeyizlerde demirbaş olan danteller bilindiği üzere gelinliklerde de kullanılmaktadır. Güpür şeklindeki danteller gelinliklerde etek uçlarında, bel detayında, göğüs kısmında kol uçlarında ve duvakta yaygın olarak kullanılmaktadır. Açıkçası dantelli gelinlikler sade şıklığı gelinlerimize sunuyor ve şu şekilde bir avantaj sağlıyor. Düğün gününde gelinlik, düğün akşam olsa dahi, fotoğraf çekimi, hazırlıkların tamamlanması, evden çıkma merasimi derken zaman çabucak geçtiği için sabah kuaförde giyilmekte ve haliyle akşama kadar gelinimizin üzerinde kalmaktadır. Gelinlik, gecenin ilerleyen saatlerinde düğünün de hareketiyle bir süre sonra geline ağır gelerek zor anlar yaşatmaktadır. Taş işlemeli gelinliklerde bu durum daha sık görülmektedir çünkü taşların boyutu küçük olsa da yüzlerce taşın bir araya gelmesi zaten kumaşlarla ve tüllerle şişirilirmiş olan gelinliğe ayrı bir hacim katmaktadır. Harika görünmek isterken en güzel gününüz bir anda eziyete dönüşmemesine dikkat edin.

Fransız Danteli

Dantelli gelinlik modelleri 2017 modasında çok sık göreceğimiz dantel çeşidi Fransız danteldir. Geçtiğimiz yıllarda da dantel severler tarafından en çok tercih edilen gelinlik modelleri Fransız dantelli gelinlikler olmuştur. Bu dantelin özelliği tülün üzerine yapıştırmak yerine tül ile dantelin birlikte işlenmesidir. Bu sebeple Fransız dantelinin kullanıldığı gelinlik modellerinde akıl almaz bir zarafet ortaya çıkmaktadır. Özellikle kollarda ve sırt detaylarında son derece şık, zengin ve ağır bir görüntü sergilemektedir. Yer yer kullanılan inci veya taş işlemeleri, gelinliğin ana kumaşı ile uyum sağlayarak gelinlerimizin güzelliğine güzellik katmaktadır.

Dantelli Gelinlik Modelleri 2017

 

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, Straplez Gelinlik trendleri ve Straplez Gelinlikler hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER