Damatlık Ayakkabı Modelleri

30.09.2021
2.693
Damatlık Ayakkabı Modelleri

Damatlık ayakkabı; Damat adayları için damatlık ayakkabısı, damatlık modelleri arasından seçim yapmak her zaman bir adım daha öndedir. Damatlık için ayakkabı modelleri seçimi damatlığın tamamlanması için daha fazla önemlidir. Damatlık altına spor ayakkabı modellerinden tutunda,smokin altına ayakkabı modellerine kadar geniş seçenekleri sunmaktadır.

Damatlık takım altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu ile birlikte smokin altına nasıl ayakkabı giyilir sorusu da öne çıkmaktadır. İşte damatlık ayakkabılar hakkındaki detaylar…

Damatlık Ayakkabı Modelleri Nasıl Olmalıdır?

Yeni sezon şık ve karizmatik görünmenizi sağlayacak damat ayakkabıları öne çıkmaktadır. Sizde gelinin yanında sönük kalmamak için en tarz damat ayakkabısı incelemesi yapmalı ve bu yönde seçimler yapmalısınız. Damat ayakkabisi seçerken damatlık ile uyumlu renklerde ayakkabı seçmek en önemli detaydır.

Peki damatlık ayakkabısı nasıl olmalıdır?

Rahat Damat Ayakkabısı

Damatlık ayakkabıları, bütün gece ayağınızda olacağı için son derece rahat olması her şeyden önemlidir. Salona girer girmez eşinizle yapacağınız ilk dansınızı düşündüğünüzde, en rahat kombin parçanızın  ayakkabılarınızın olduğunu anlayacaksınız.

Ayağınızın hava almasını sağlayacak ve ayağınızı sıkmayacak dolayısıyla hareketlerinizi kısıtlamayacak damatlık için ayakkabı modelleri arasından tercih yapmalısınız.

Böylelikle bütün gece topuklu ayakkabısıyla dans etmekten yorulan eşinizi gecenin sonunda kucağınızda taşıyabilecek enerjiyi bulabileceksiniz.

Damatlık modeli için rahatlığı aradığınız gibi damat ayakkabısı için de aynı rahatlığı aramalısınız. Deri ayakkabı modelleri hava aldıkları, koku yapmadıkları ve esnek oldukları için en rahat ayakkabı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

damatlık ayakkabısı modelleri

damatlık ayakkabısı modelleri

Damatlığa Göre Ayakkabı

Damat ayakkabısı giyim stilinizi öne çıkarmalıdır.  Damatlık modeli asilliğinizi ve şıklığınızı tamamlaması önemli bir noktadır. Bütün gece gözler eşinizle sizin üzerinizde olacaktır. Bundan dolayı gözlere hitap edebilmeniz de önemli bir noktadır.

Spor bir damatlık tercih ettiyseniz damatlık takım altına spor ayakkabı kullanmanız en doğrusu olacaktır. Damatlık altına spor ayakkabı renkleri olarak beyaz spor ayakkabısı ve siyah spor ayakkabısı en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır.

Damatlık Smokin Altına Nasıl Ayakkabı Olur?

Eğer damatlık smokin tarzında (yani formel) tarzdan yana kullanacaksanız, damatlık smokin altına ayakkabı olarak rugan seçmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Damatlık ayakkabınızın özellikle smokin altına giyecekseniz bağcıklarına dikkat etmelisiniz. Bağcıkların olmaması daha doğru olacaktır, ancak bağcık varsa çok ince ve kaygan bir yapıda olmalıdır, çünkü bu durum ayakkabınızın kaba görünmesini engelleyecektir. Kösele tabana sahip ince bağcıklı şık rugan ayakkabıları ilk tercihinize alın bizce:)

Rugan damat ayakkabısı yerine alternatif olarak yine klasik tarzda olan açma deri ayakkabılar, damatlık kundura ayakkabı da tercih edilebilmektedir.

Spor Damatlık Altına Ayakkabı

Spor damatlık modeli beğendiyseniz damatlık ayakkabı olarak kesinlikle mat deri ya da süet tarzda bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Damat ayakkabıları arasında hasır ya da bez olanları da mevcut olduğunu da hatırlatalım.

Damat spor ayakkabı modelleri de damatlık modeli ile uyum sağlayacak şekilde tercih edildiği zaman hem şık duruyor, hem de rahat oluyor.

Kır ve plaj düğünlerinde damatlık takım elbise modelinizin ince keten takım olacak şeklinde mekana uyum sağlaması gelinlik modeli ile de uyum sağlayacağı için büyüleyici görüneceksiniz. Keten damatlık altına spor ayakkabı veya klasik erkek ayakkabısı, erkek makosen ayakkabı veya deri spor ayakkabı kullanabilirsiniz.

damatlık için ayakkabı modelleri nasıl alınır

damat ayakkabı modelleri nasıl alınır

Damat Ayakkabıları

Damadın ayak numarası büyük ise ayaklarını daha da büyük gösterecek modellerden uzak durması gerekmektedir.

Ayakların kaba ve daha büyük durması önlenmelidir. Seçeceğiniz ayakkabı altı kösele, içi ise deri olması önemli bir noktadır. Gece boyu rahat etmenizi sağlayacaktır.

Dar paça pantolonlu damatlık ayakkabısı tarz ve modern ayakkabı modelleri arasından seçilmelidir. Zira dar paça pantolonlar, ayakkabıyı kapatmayarak bileklerde kaldığı için ayakkabı modellerinin odak noktası olacağını unutmayın!

Fakat pantolon paçası 23 santimlik paça ise ayakkabı üzerine paçaların dökülmesi daha hoş ve estetik durmanıza yardımcı olacaktır.

Damatlık için ayakkabı modelleri arasından seçeceğiniz ayakkabının boğaz yüksekliğine pantolon kesimine göre karar vermeniz daha doğru olacaktır.

damatlık için ayakkabı modelleri nedir

Damat Ayakkabısı Boy Uzatan

Kısa boylular için damat ayakkabısı nasıl olmalıdır? Düğünlerde yaşanan krizlerden biri de gelinin topuklu ayakkabısını giyince damattan daha uzun olmasıdır.

Gece boyu eşlerinin kendilerinden uzun olmasını kabul etmeyen damatlar, bundan dolayı eşlerine babet giymeleri konusunda ısrarcı davranmaktadır. Oysa bu öneri gelinlerin hayallerine ters bir durum teşkil edecektir.

Rugan damat ayakkabılarının topukları diğer ayakkabılara göre daha yüksek bir şekilde hazırlanmaktadır.

Topuklu damat ayakkabısı veya gizli topuk damat ayakkabısı da diğer boy uzatma alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer bu şekilde de soruna çözüm bulunamazsa özel olarak yaptırabileceğiniz ayakkabılar mevcuttur. Bu sayede dışarıdan belli olmayacak bir şekilde ayakkabılarınızın içten yükseltilmesi sağlanarak boyunuz birkaç santim de olsa uzun görülebilecektir.

Bu senenin damat ayakkabı modellerinden oluşan resim galerisini sizler için paylaşıyoruz. Damatlık almaya çıkmadan önce incelemenize yarar var:)

Resim Galerisi: Damat ayakkabı

Bir önceki makalemiz olan Yeni Çıkan Kabarık Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu