Tarz Kadın

Damatlık Ayakkabı Modelleri 2020

Damatlık Ayakkabı Modelleri 2020

Damatlık ayakkabı; Damat adayları için damatlık modelleri arasından seçim yapmak her zaman bir adım daha öndedir. Ancak damatlık için ayakkabı modelleri seçimi damatlığın tamamlanması için daha fazla önemlidir. Hem görünüm açısından hem de rahatlık açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.

Damatlık Ayakkabı Modelleri

Yeni sezon şık ve karizmatik görünmenizi sağlayacak damat ayakkabıları öne çıkmaktadır. Sizde gelinin yanında sönük kalmamak için en tarz damat ayakkabısı incelemesi yapmalı ve bu yönde seçimler yapmalısınız.

Rahat Damat Ayakkabısı

Bütün gece düğününüzde ayağınızda olacak ayakkabınızın rahat olması her şeyden önemlidir. Salona girer girmez eşinizle yapacağınız ilk dansınızı düşündüğünüzde en rahat kombin parçanızın  ayakkabılarınızın olduğunu anlayacaksınız.

Ayağınızın hava almasını sağlayacak ve ayağınızı sıkmayacak dolayısıyla hareketlerinizi kısıtlamayacak damatlık için ayakkabı modelleri arasından tercih yapmalısınız.

Böylelikle bütün gece topuklu ayakkabısıyla dans etmekten yorulan eşinizi gecenin sonunda kucağınızda taşıyabilecek enerjiyi bulabileceksiniz.

Damatlık modeli için rahatlığı aradığınız gibi damat ayakkabısı için de aynı rahatlığı aramalısınız. Deri ayakkabı modelleri hava aldıkları, koku yapmadıkları ve esnek oldukları için en rahat ayakkabı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

damatlık ayakkabısı modelleri

damatlık ayakkabısı modelleri

Damatlığa Göre Ayakkabı

Damat ayakkabısı giyim stilinizi öne çıkarmalıdır.  Damatlık modeli asilliğinizi ve şıklığınızı tamamlaması önemli bir noktadır. Bütün gece gözler eşinizle sizin üzerinizde olacaktır. Bundan dolayı gözlere hitap edebilmeniz de önemli bir noktadır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   En Güzel Sırtı Açık Gelinlik Modelleri

Damatlık Smokin Altına Nasıl Ayakkabı Olur?

Eğer damatlık smokin tarzında (yani formel) tarzdan yana kullanacaksanız, damatlık smokin altına ayakkabı olarak rugan seçmeniz doğru bir tercih olacaktır.

Damatlık ayakkabınızın özellikle smokin altına giyecekseniz bağcıklarına dikkat etmelisiniz. Bağcıkların olmaması daha doğru olacaktır, ancak bağcık varsa çok ince ve kaygan bir yapıda olmalıdır, çünkü bu durum ayakkabınızın kaba görünmesini engelleyecektir. Kösele tabana sahip ince bağcıklı şık rugan ayakkabıları ilk tercihinize alın bizce:)

Rugan damat ayakkabısı yerine alternatif olarak yine klasik tarzda olan açma deri ayakkabılar, damatlık kundura ayakkabı da tercih edilebilmektedir.

Spor Damatlık Altına Ayakkabı

Spor damatlık modeli beğendiyseniz damatlık ayakkabı olarak kesinlikle mat deri ya da süet tarzda bir ayakkabı tercih etmelisiniz.

Damat ayakkabıları arasında hasır ya da bez olanları da mevcuttur.

Damat spor ayakkabı modelleri de damatlık modeli ile uyum sağlayacak şekilde tercih edildiği zaman hem şık duruyor, hem de rahat oluyor.

Tabi ki bu model plaj veya kır düğünü şekline yapacağınız konseptlere uygun olacaktır.

Kır ve plaj düğünlerinde damatlık takım elbise modelinizin ince keten takım olacak şeklinde mekana uyum sağlaması gelinlik modeli ile de uyum sağlayacağı için büyüleyici görüneceksiniz.

damatlık için ayakkabı modelleri nasıl alınır

damat ayakkabı modelleri nasıl alınır

Damat Ayakkabıları

Damadın ayak numarası büyük ise ayaklarını daha da büyük gösterecek modellerden uzak durması gerekmektedir.

Ayakların kaba ve daha büyük durması önlenmelidir. Seçeceğiniz ayakkabı altı kösele, içi ise deri olması önemli bir noktadır. Gece boyu rahat etmenizi sağlayacaktır.

Eğer pantolon paçanız dar kesim ise ayakkabı üzerinde olacak bir desen damatlığınızı taşıyabilecektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Erkek Kargo Pantolon İle Tarz Olamaya Ne Dersiniz?

Fakat pantolon paçası 23 santimlik paça ise ayakkabı üzerine paçaların dökülmesi daha hoş ve estetik durmanıza yardımcı olacaktır.

Damatlık için ayakkabı modelleri arasından seçeceğiniz ayakkabının boğaz yüksekliğine pantolon kesimine göre karar vermeniz daha doğru olacaktır.

damatlık için ayakkabı modelleri nedir

Damat Ayakkabısı Boy Uzatan

Düğünlerde yaşanan krizlerden biri de gelinin topuklu ayakkabısını giyince damattan daha uzun olmasıdır. Damatlar ise bu duruma pek olumlu bakmayacaklardır.

Gece boyu eşlerinin kendilerinden uzun olmasını kabul etmeyeceklerdir. Bundan dolayı eşlerine babet giymeleri konusunda ısrarcı davrananlar vardır. Oysa bu öneri gelinlerin hayallerine ters bir durum teşkil edecektir.

Damatlar bu konuda kendilerine bir çözüm üretebilmektedirler.  Özellikle rugan ayakkabı giyecek olanlar daha şanslı olacaklardır.

Rugan ayakkabıların ökçeleri diğer ayakkabılara göre daha yüksek bir şekilde hazırlanmaktadır.

Topuklu damat ayakkabısı veya gizli topuk damat ayakakabısı da diğer boy uzatma alternatifleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eğer bu şekilde de soruna çözüm bulunamazsa özel olarak yaptırabileceğiniz ayakkabılar mevcuttur. Bu sayede dışarıdan belli olmayacak bir şekilde ayakkabılarınızın içten yükseltilmesi sağlanarak boyunuz birkaç santim de olsa uzun görülebilecektir.

2020 damat ayakkabı modellerinden oluşan resim galerisini sizler için paylaşıyoruz. Damatlık almaya çıkmadan önce incelemenize yarar var:)

Resim Galerisi: Damat ayakkabı

Bir önceki makalemiz olan Dikkat Çeken Erkek Giyim Tarzları Nelerdir? başlıklı yazımızda erkek giyim önerileri, erkek giyim tarzları ve giyim tarzları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu