Çocuk Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları 20+ Fikir

03.07.2021
2.543
Çocuk Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları 20+ Fikir

Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları başlıklı yazımızda kız çocuk saç örgü modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Saç modelleri örgü çocuk için yapılacaksa pratik örgü saç modelleri ile birlikte özenle yapacağınız en güzel saç örgü modelleri karşımıza çıkmaktadır.

Kızlarınızın ipek gibi yumuşacık saçlarını bu senenin saç modası arasında yer alan saç örgü modelleri yapımı ile daha da güzelleştirmek ister misiniz? Cevabınız evet ise çocuk örgü saç modelleri nasıl yapılır? Evde saç örgü modelleri nelerdir? Çocuk saç örgü modelleri ve yapılışları detaylarını birlikte görelim.

Çocuk Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları

Çocuk örgü saç modelleri arasında balık sırtı saç örgüsü, mısır örgüsü, sepet örgü saç, taç örgü, şelale örgü, kılçık örgü saç (balık kılçığı) Hollanda örgüsü saç örgüsü, boksör örgüsü gibi modeller yer almaktadır.

Kız çocuk saç modeli sepet örgü yapılışı

Kız çocuk saç modeli sepet örgü yapılışı

Sepet Örgü Modelleri Saç -Çocuk Örgü Saç Modelleri

Çocuklar için saç örgü modelleri arasında sepet örgü saç modeli özel gün ve gecelerde sıklıkla kullanılan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocuk okul saç modelleri arasında da sepet örgü saç modelini görmekteyiz.

Uzun saç örgü modelleri arasında yer alan sepet örgü özenli annelerin çocuklarının saçlarına uygulayacağı örgü saç modelleri arasında yer almaktadır.

Sepet Örgü Saç Modelleri Çocuk Nasıl Yapılır?

Saçların sağ kulak hizasında 3 tutam saç alarak örmeye başlayın. Her iki kenardan tutam tutam saçları alarak saçın tepe kısmına oradan sol kulağın arkasına ense kısmından yuvarlak bir görünüm çizerek sepet görünümü verin.  Çocuklar çok hareketli olduğu için saçların sabit kalması oldukça zordur. Bunu önlemek için ve saçların sabit kalması için saçlara sabitleyici sprey uygulayabilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri Çocuk- Mısır Örgüsü

Evde saç örgü modelleri arasında kız çocuk saç örgüleri modelleri olarak mısır örgüsü öne çıkmaktadır. Saçları ne kadar ince örerseniz o kadar güzel görüneceğini belirtmeliyiz. Mısır örgüsü, kız çocuk saç örgü modelleri ve erkek çocuk saç örgü modellerinde kullanılan saç modelleri örgü yapılışları arasında yer almaktadır.

Mısır örgüsü

Mısır örgüsü

Mısır Örgüsü Nasıl Yapılır?

Mısır örgüsünün dilerseniz saçların ön kısmından başlayabilir, dilerseniz de saçları at kuyruğu şeklinde bağladıktan sonra geri kalan kısmını mısır örgüsü şeklinde yapabilirsiniz. İki tutam saç olarak alttan ince ince saçları birbirinin üzerine atarak mısır örgüsünün tamamlayabilirsiniz.

Saç Modelleri Örgü Çocuk-Şelale Örgü

Şelale örgü saç modelleri açık saç örgü modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Şelale örgüsü saçları okul saçı olarak, günlük saç örgü modeli olarak ve abiye çocuk saç modeli olarak kullanabilirsiniz.

Örgü saç modelleri nasıl olur

Örgü saç modelleri nasıl olur

Şelale Örgü Nasıl Yapılır?

Şelale örgü için klasik örgü diyebiliriz aslında. Yapımı oldukça kolay olan şelale örgü için şakakların alt kısmından kulak arkasından başlayarak diğer kulağa kadar örme işlemidir.

Şelale örgü saç modelinde saç tutamı saçın tepe kısmından alınır sürekli alt kısımda olan saçlar serbest bırakılarak şelale görüntüsü verilir. Aşağıda kalan açık saç kısımlarına da dalga yapılırsa oldukça şık ve güzel görünüm sunacaktır.

Çocuk Saç Örgü Modelleri- Balık Sırtı

Kız çocuğu olup da balık sırtı saç örgüsü bilmeyen anne yoktur sanırım. Balık sırtı saç örgüsü sırasında yaşadığınız keyif örgü sonrasındaki güzellik ile kat ve kat artacaktır. Çocuk saç örgü modelleri kolay stilleri arasında balık sırtı saç örgü modeli ilk sıralarda yer almaktadır.

balıksırtı saç örgüsü çocuk

balıksırtı saç örgüsü çocuk

Kolay çocuk saç örgü modelleri arasında yer alan balık sırtı saç örgüsünü özel günlerden okul saçlarına kadar her ortamda kullanabilirsiniz.

Çocuk Balık Sırtı Saç Örgüsü Nasıl Yapılır?

Balık sırtı saç örgüsü çocuk stilini ikili örgü  saç modeli şeklinde yapabileceğiniz gibi tekli örgü şeklinde de yapabilirsiniz.

Tekli balık sırtı saç örgü modeli için saçın tepe kısmından 3 tutam saç alınır. Saç örgüsüne saçın sağ ve sol kısımlarından tutamlar alınarak ve önceki tutamlara dahil edilerek devam ettirilir ve sonuna kadar aynı işlem tekrarlanır.

Çocuk kısa saç örgü modelleri arasında balık sırtı saç örgüsü sabitleyici ile birlikte uygulanırsa şık görünümler sunacaktır.

Çocuk Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları- Taç Örgü

Kız çocuklarınızın prensesler gibi görünmesini istiyorsanız özellikle özel gün ve gecelerde taç örgü çocuk saç örgü modeli ile saçlarını buluşturabilirsiniz.

TAç örgü

TAç örgü

Orta boy saç örgü modeli ve uzun saç örgü modeli olarak kullanılan taç örgü yapımı da son derece kolaydır.

Tek örgüye başlamadan önce saçlarını yandan ayırmalısın. Yandan ayırdınız saçların tepe kısmından başlayarak ve ilk olarak saçın alın kısmını dolaşacak şekilde balıksırtı tarzında örerek yuvarlak bir görünüm kazandırın.

Çocuk Saç Örgü Topuz Modelleri

Özellikle uzun saçlarda uygulanan çocuk saç örgü topuz modelleri annenin hayal gücüyle doğal saç örgü modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Dilerseniz sepet örgüsü sonrası ortada kalan saçları topuz yapabilirsiniz. Dilerseniz de at kuyruğu şeklinde bağladığınız saçların uç kısımlarına örgü yaparak topuz şekli verebilirsiniz.

Çocuk saç örgü topuz modelleri

Çocuk saç örgü topuz modelleri

Kız çocuğun uzun saç yapısına ve saç uzunluğuna bağlı olarak farklı çocuk saç örgüsü topuz modelleri uygulayabilirsiniz.

Örgü Saç Modelleri Yapımı-Balık Kılçığı Saç Modeli

Balık kılçığı saç modelinden saçlar 2 tutam halinde parmaklar arasında alınır. Saçın avuç içi kısmından yani kenarlardan ve alt kısımdan ince tutamlar alınarak diğer saçın üzerine atılır. Bu şekilde saç tamamen örülür. Balık kılçığı saç modelini her türlü ortamda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modelleri örgü çocuk stilleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyerek yorum kısmından düşüncelerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Resim Galerisi:  En Güzel Kız Çocuk Saç Örgü Modelleri Kolay

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu