En Güzel Çoçuk Gelinlikleri (güncel)

04.10.2022
7.870
En Güzel Çoçuk Gelinlikleri (güncel)

En güzel çoçuk gelinlikleri arasında 2 yaş bebek gelinliklerinden 12 13 yaş gelinlik modelleri seçeneklerine kadar modeller vardır. Çünkü günümüzde modacılar tüm yaş seçeneklerini sunmaktadır. Bu sene küçük gelinlikler arasında bebek gelinlikleri, 4-5 yaş gelinlik modelleri, 6 yaş için gelinlikler, 7 yaş gelinlikleri vardır.

Yine bu yılın çoçuk gelinlik modeli arasında 8 yaş için gelinlikler, 9 10 yaş gelinlikler, 10 11 yaş gelinlikler bulunmaktadır.

En Güzel Çoçuk Gelinlikleri Nelerdir?

Kız çocuk gelinlik modelleri 1 yaş gelinlikten 13-14 yaş için gelinliğe kadar seçenek sunmaktadır. 2023 çoçuk gelinlik modeli listesi 14 yaştan başlayarak, 12 yaş, çoçuk gelinlik 11 yaş, çoçuk gelinlik 9 yaş, 10 yaş gelinlik modeli gibi uzayıp gitmektedir.

Çoçuk gelinlik modeli, kabarık modelleri-prenses çocuk gelinlik modeli gibi en çok beğenilen cocuk gelinlikleri şeklindedir. Ayrıca önü kısa arkası uzun çoçuk gelinlik modeli ve benzeri pek çok seçeneğe sahiptir. Küçük gelinlik modelleri fiyatları ise her bütçeye hitap eder tarzdadır.

Kız Çoçukları İçin Gelinlik

Düğünlerin olmazsa olmaz şarkıları gibidir çocuk gelinlikleri:) Çocuklara göre gelinlik çok çeşitlilik arz etmektedir. Bu senenin çoçuk gelinlik modelleri ve fiyatları her bütçeye, her kesime, her tarza, her yaşa hitap etmektedir.

Çocuklar için gelinlikler arasında en çok beğenilen modeller çocukların kendilerini masal prensesi gibi hissettikleri çoçuk gelinlik modeli kabarık stilleridir.

çocuk gelinlikleri

çocuk gelinlikleri

Çocuklar, güzellikleriyle ve neşeleri ile düğüne renk katar. Kız çocuk abiyeleri ve kız çocuğa göre gelinlik  modelleri ile kızınızı mutlu edebilirsiniz.

Çocuk Gelinlik Modelleri

Çocuklar İçin Gelinlik Modelleri arasından seçim yapmadan önce mevsime ve çocuğun yaşına göre model seçmelisiniz.

Çocuk gelinlik modelleri kırmızı kurdele

Çocuk gelinlik modelleri kırmızı kurdele

Günümüzde çocuklar için tasarlanmış çocuk gelinlik modelleri çok fazladır. Hatta evlilik hayali kuran genç kız gelinlik modelleri ile yarışır hale gelmiştir.

Çocuk Gelinlik Modelleri Nelerdir?

 • Kabarık çocuk gelinlik modelleri
 • Kısa çocuk gelinlik modeli önü kısa arkası uzun abiye gelinlik
 • Tüllü gelinlik çocuk
 • Çocuk gelinlik modeli beyaz
 • Kumaş gelinlik modeli
 • Çocuklar icin gelinlik kırmızı
 • Bebekler için renkli gelinlik gibi pek çok seçenekte en güzel çocuk gelinlikleri, çocuk gelinleri beklemektedir.

Beyaz çocuk gelinlikleri, özellikle prenses çocuk gelinlik modeli dantel, taş işlemeli tasarımlara sahiptir. Kabarık çocuk gelinlikleri ise gösterişli gelinlik modelleri olarak bilinir. En çok karşılaşılan çocuk gelinlik modelleri arasında kat kat çocuk gelinlikler de vardır.

Çocuk gelinlik modelleri beyaz

Çocuk gelinlik modelleri beyaz

Küçük kızlar için gelinlik genelde beyaz olarak tasarlanır. Ancak bu sene çocuk gelinlik modeli pembe, mint yeşili, sarı, pudra, somon rengi, mor ve kırmızı tonlarda vardır. Aslında bu renkler 2 yaştan 12 yaşa kadar en sık tercih edilen çocuk gelinlikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Mavi renk çocuk gelinliklerini de unutmamak lazım. Özellikle buz mavisi bebek gelinlikleri incelemelisiniz.

Küçük Gelinlik Modelleri Fiyatları

Çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları kullanılan malzemeye, işçiliğe ve sezona göre farklılık göstermektedir. Özel dikim cocuk gelinlikler ise anne ve moda tasarımcısının hayali çerçevesinde mükemmel sonuçlar vermektedir.

Çoçuk gelinlikleri ve fiyatları beyaz ise fiyatlar biraz daha fazladır. Ancak bölgeden bölgeye, hatta  mahalleden mahalleye fiyatlar değişmektedir. Ortalama çocuk gelinlik fiyatları 200-1000 TL arasındadır.

Çocuk gelinlik modelleri yeni sezon koleksiyonları, yetişkinler gibi çocuklar için de model seçeneklerini sınırsız tutmaktadır. Zira günümüzde bazı yerlerde gelin nedimesi olan minikler çocuklara göre gelinlikler ile daha da büyüleyici olmaktadır.

Kız Çocuk Gelinlik Modelleri

Dantel işlemeli ve genellikle prensesi andıran tercihler ve kurdelelerle desteklenen gelinlik tasarımları en çok tercih edilen modeller arasındadır. Çocuk gelinlik modeli olarak 1-2 yaş bebek gelinlik modellerinden 10 yaş çocuk gelinlikleri hatta 12 yaş çocuk gelinlik modelleri ve abiyelerine kadar seçenekler bulunmaktadır. 13-14 yaştan sonra genç abiye modellerine geçiş yapılmaktadır.

10 yaş Çocuk gelinlik modelleri açık pembe

10 yaş Çocuk gelinlik modelleri açık pembe

Gelinlik modelleri çocuk trendleri arasında kabarık gelinlik modelleri, üç boyutlu ve papatya detaylı gelinlik modelleri de çok beğenilmekte ve tercih edilmektedir. Renkler arasında seçim yaparken tercihlerin daha canlı olması küçük meleklerin daha çok dikkatini çekmektedir.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek son moda çocuk gelinlikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Küçük çocuklar için gelinlikler konusunda farklı tasarım ve modellerinin  galeride bulabilirsiniz.Çocuk gelinlik modelleri nar çiçeği

Çocuk gelinlik modelleri nar çiçeği

Birbirinden farklı ve şık tasarımlara sahip olan çocuk gelinlik modelleri arasında sizin de çok beğeneceğiniz birbirinden farklı ve güzel modeller yer almaktadır.

Çocuk Gelinlik Modelleri Hangi Yaşlar İçindir?

Küçüklere göre gelinlikler seçilirken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.

 • Çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları incelenirken rahatlık da ön plana alınmalıdır.
 • Çok ağır kumaşa sahip çocuk gelinlik modeli 1-3 yaş gibi küçük çocukları belli bir süre sonra sıkacağı için tercih edilmemelidir.
 • Çocuk gelinlik modeli 8 yaş sonrası için ablalarının minik versiyonları gibi diyebiliriz.
 • Özellikle yaz aylarında terletmeyen gelinlik modeli ve pamuklu gelinlik modeli tercih edilmelidir.
 • Bunun için ise şifon gelinlik modelleri arasında sentetik olmayan modeller tercih edilebilir.
çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları

çocuk gelinlik modelleri ve fiyatları

6 aylık bebek gelinlik modelinden tutunda, 12 yaş çocuk gelinlik modeli arasına kadar modeller bulunmaktadır. 13-14 yaştan sonra modeller yetişkinlerinkine yakın modellerdir. Zaten 13 yaştan sonra gelinlik yerine kız çocuk abiye modelleri daha çok kullanılmaktadır.

Çocuk gelinlik modeli 7 yaş ve çocuk gelinlik modelleri 8 yaş gibi yaşlarda ince tülden kalın askılı, straplez yakalı modeller seçilebilir.

Çocuk gelinlik elbiseleri için yaş küçüldükçe elbise boyu kısalır. Çünkü uzun etekler çocuğun hareket kabiliyetini kısıtlamaktadır. Ancak 4-5 yaş gibi olunca çocukların prensesler gibi upuzun gelinlikler  istediği de bir gerçek:)

Zayıf çocuklar kabarık gelinlik modelleri ile daha tatlı görünürler. Tombul minikler ise astarlı saten gelinlikler ile prenses gibi görünmektedir.

Aslında en güzel çocuk gelinlikleri, çocuğun en çok beğendiği gelinliktir. Çünkü çocuklar, özellikle küçükler, tüm modelleri rahatlıkla taşımaktadır. Burada tek dikkat edilmesi gereken çocukların konforu olmalıdır. 

çocuk gelinlik modelleri pembe

çocuk gelinlik modelleri pembe

Fransız kesim gelinlik modelleri günümüzde çocuklar içinde tasarlanmaktadır. Özellikle yaz aylarında dantelin verdiği serinlik bunalmadan bir gün geçirmelerine vesile olacaktır.

Aşağıda cocuklar icin gelinlik görsellerini daha fazla detay ve ayrıntı için paylaşıyoruz. Yeni sezon çoçuk gelinlik modeli fiyatlari için görselleri inceleyebilirsiniz. İşte en güzel çoçuk gelinlikleri ile ilgili görseller…

Resim Galerisi: Çocuklar İçin Gelinlikler

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. hande şentürk dedi ki:

  çocuk gelinlik modelini seçen biz değiliz ki. hanımlar kendileri seçiyor.sıkıysa git seç. yazıyı okudum okudum en güzelini seçmek için ama gelinliği seçmeye sıra gelince hiç bir şey yapamadım.neden çünkü hanım kendi isteğini almazsa ortalığı yıkıyor 🙂

Tarz Kadın Blogu