Çikolata Karamel Saç Rengi- Nasıl Yapılır- Kimlere Yakışır?

11.01.2023
1.440
Çikolata Karamel Saç Rengi- Nasıl Yapılır- Kimlere Yakışır?

Çikolata karamel saç rengi, beyaz tenli, esmer tenli ve buğday tenlilerin kullanacağı karamel saç olarak karşımıza çıkmaktadır. Saç rengi, doğru ten rengi ile eşleştirildiği zaman daha aydınlık ve daha güzel yüz görünümü sunmaktadır. Bu nedenle karamel çikolata kahve saç rengi veya çikolata karamel saç içinde ten rengi uyumu gözetilmelidir.

Çikolata Karamel Saç Rengi- Nasıl Yapılır- Kimlere Yakışır?

En güzel çikolata karamel saç için doğal saç renginizin tonu önemlidir. Karamel saç boyasının en güzel tonlarından olan çikolata karamel saç boyası sizin de güzelliğinize üst seviyelere taşıyabilir.

Cikolata-karamel-sac-rengi-kadin

Çikolata karamel saç kadın

Çikolata karamel rengi saç, içerisinde sıcak yansımaların olduğu kahve alt tonlu karamel saç boyası olarak bilinmektedir. Hemen hemen her cilt sonuna uyum sağlaması kullanıcı sayısını artırmaktadır.

Karamel çikolata kahve saç rengi, karamel tonları arasında denemeniz gereken en güzel, ışıltılı ve parlak saç rengidir.

Çikolata Karamel Saç Nasıl Elde Edilmektedir?

Karamel çikolata kahve saç rengini veya çikolata karamel saç boyası için ten rengine en yakın tonu bulman gerekmektedir. Bu kısmını kuaförden destek alarak belirledikten sonra evde kendinizde çikolata karamel saç boyası uygulayabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Karamel Saç Rengi ve Karame Tonları

Hemen hemen tüm ten rengi ile rahatlıkla uyum sağlayabilen çikolata karameli saç boyası için uygun bir kapta saç boyasını hazırlamalısınız. Aldığınız kutunun üzerinde boyayı nasıl hazırlayacağınız en doğru şekilde yazılmaktadır.

Hazırladığınız çikolata karamel saç boyasını önce saç uçlarına sonrasında işte saç diplerine uygulayın.

Cikolata-karamel-sac

Çikolata karamel saç

Çikolata karamel saç boyası kutusu üzerindeki bekleme süresi kadar bekledikten sonra yıkayın ve kurulayın. Koyu renk saçlara sahipsiniz otuz yıkamaya kadar kalıcılığı sağlayabilirsiniz.

Bunun için saçları sık sık yıkamamak gerekir. Ek olarak aşırı sıcak su ile yıkamamak ve düzenli saç bakımı yapmak da önemlidir. Ayrıca boyalı saçlar için şampuan kullanmanız saçlarınızın 30 + yıkamaya kadar kalıcılık sağlayacaktır.

Çikolata Karamel Saçlar Kimlere Yakışır?

Çikolata karamel saçlar, esmerden beyaz tenliye kadar hemen hemen herkese yakışmaktır. Beyaz tenliyseniz çikolata karamel saç rengini kullanarak yüzünüze ekstra bir aydınlık ve parlaklık kazandırabilirsiniz.

Çok koyu ten rengine sahipseniz karamel çikolata kahve saç sizin için daha uygun olacaktır.

Çikolata Karemel Saç Modelleri

Ense topuzu modelleri, salaş topuz modelleri yüksek topuz, örgülü topuz ve maşalı topuz modellerini kullanabilirsiniz.

Açık saç, toplu saç, uzun ve kısa saç modelleri çikolata karamel saçlar ile kullanılmaktadır. Ek olarak kahküllü saç modelleri, perçemli saç modelleri de çikolata karamel ile kullanılmaktadır.

Cikolata-karamel-sac-boyasi

Çikolata karamel saç boyası

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Karamel Saç Rengi ve Karame Tonları

Bilindiği gibi özellikle ten rengine uygun saç boyası rengi çok önemlidir. Aynı şekilde yüz şekline uygun saç modeli de o kadar önemlidir. Bu nedenle yüz şekline uyumlu tüm saç modellerini çikolata karamel saçlarda kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel çikolata karamel saç renk görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Çikolata Karamel

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu