Tarz Kadın

Burnu Küçük Gösteren Saç Modelleri Kadın

29.06.2022
277
Burnu Küçük Gösteren Saç Modelleri Kadın

Burnu küçük gösteren saç modelleri ile bu senenin en iyi saç modellerinden bahsedeceğiz. Size kişisel olarak ideal saç kesimi konusunda tavsiyelerde bulunabilmemiz öncelikle hangi yüz şekline sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Bununla birlikte, aşağıda tüm yüz şekilleri için en iyi burun küçülten saç fikirlerini bulacaksınız. Siz de saçınızın uzunluğuna ve kişisel tercihlerinize bağlı olarak en uygun olanı seçin.

Burnu Küçük Gösteren Saç Modelleri Nelerdir?

Büyük burunlar için saç modelleri ile burnu daha küçük göstereceğinizi bilmelisiniz. Makyaj ile burun küçültme teknikleri gibi büyük burunlara özel saç modelleri vardır.

Burnu küçülten saç modelleri ile yüz hatlarınız daha kusursuz görünecektir. Ayrıca belki de burun küçültme ameliyatından bile vaz geçeceksiniz.

Burnunuzu küçük gösteren yoğun dalgalı saç

Burnunuzu küçük gösteren yoğun dalgalı saç

Kısa Saç Kesimleri Burnu Küçük Gösterir Mi?

Çok kısa ve düz saç kesimleri kullanmamaya çalışın, çünkü bunlar yalnızca yüzünüzün özelliklerini vurgulayacaktır. Böyle olunca da büyük burun yapısı hep göz onunda olacaktır.

Bu nedenle boyun hizasından kısa saçlardan uzak durun. Kısa saç istiyorsanız, hacimli katlı bob kesimi tercih edin. Özellikle yanları katlı asimetrik bob kesim mükemmeli sunuyor

Burnu Küçük Gösteren Saç Bob Saç

Orta uzunlukta dağınık veya katmanlı bir bob kesim burnunuzu görsel olarak küçültür. Anck bunun olması için yüz şekline uygun modeli bulmanız gerekmektedir. Bob kesim saç arasından seçim yaparken vücut tipinizi de göz önünde bulundurun.

En güzel saç modelleri burnu küçülten saç

En güzel saç modelleri burnu küçülten saç

Düz bob veya çok kısa bob kullanmayı bir kenara bırakın. Bunun yerine kıvırcık bob kesim veya dalgalı bob kesim deneyin. Özellikle omuz hizasında saç bob lob saç kesimlerine hafif dalga vererek kullanın. Böylece daha estetik ve tarz saçlara kavuşursunuz.

Büyük Burnu Küçük Gösteren Katmanlı Saç Kesimleri

Katlı saç kesiminde saça atılan katlar göz hizasından başlayarak çene hizasına kadar devam etmelidir. Böylece, dudaklara ve gözlere doğru vurgu yapılacak ve belirgin burun neredeyse fark edilmeyecektir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Katlı Saç Modelleri 

Katlı saç kesimleri hacimli ve çok seviyeli yapısı sayesinde, herhangi bir yüzü daha çekici ve gizemli hale getirecektir. Ayrıca saç kesimi sırasında atılacak katlar gizlenmek istenen bölgenin etrafına atılırsa, gizlemek istediğiniz her şeyi gizlenecektir.

Büyük Burnu Küçük Gösteren Katlı Saç Kesimleri

Büyük Burnu Küçük Gösteren Katlı Saç Kesimleri

Büyük Burnu Gizleyen Uzun Kaküllü Dalgalı Saçlar

Bunun için herhangi bir şık saç kesimi yapmanıza gerek yok. Burnunuzu görsel olarak daha küçük göstermek için kakülü veya perçemli kalın dalgalı saçlara sahip olmanız yeterli olacaktır. Bunun için yüz şeklinize uygun uzunluktaki saçlara su dalgası yapmanız ve bu saçları  uzun kakül veya perçemle kullanmanız gerekmektedir.

Özellikle yüksek bir alın ve büyük burun için yandan kıvrık kaküllere sahip bir saç modelleri denemelisiniz. Böylece ortaya çıkacak asimetri ile yüzün üst kısmını gizleyeceğiniz için burun daha küçük görünecektir.

Ayrıca saçlarınızı arkaya atarak dikkatleri geniş burnunuzdan başka yöne çevirebilirsiniz. Bunun için saçı dilediğiniz büyüklükte tutamlara ayırın. Ardından hafifçe kıvırın ve daha doğal bir görünüm için dalgaları parmaklarınızla ayırın. Son olarak ise saçlarınıza dilediğiniz şekli verin.

Tam da bu noktada toplu uzun saç modelleri arıyorsanız – örneğin, dağınık topuz, kaküllü topuz veya önden görünen topuz modelleri deneyin. Bunu yaparken de yüzünüze düşecek tutamlar bırakmayı unutmayın.

Bu senenin burnu küçük gösteren saç renkleri

Bu senenin burnu küçük gösteren saç renkleri

Burnu Küçük Gösteren Saç Kesimleri

Yüz çerçevelemesini sağlayan saç kesimleri yapın. Ancak bu saç kesimleri orta uzunlukta ve dağınık formda olmalı.

Ayrıca uzun ve büyük burnunuz varsa at kuyruğu tarzı sıkı saçlarda uzak durun. At kuyruğu saç yapmak istediğiniz zaman ise önlerden yüzü çevreleyen yoğun tutamlar bırakmayı unutmayın.

Büyük Burunlar İçin Bukleli Saç Modelleri

Dolgun, bukleli hacimli saç telleri, sizi daha enerjik göstermesinin yanında çıkıntılı veya kemerli burnunuzdan dikkatleri çekecektir.

Örneğin permalı omuz hizasında saçlar veya kalın su dalgalı saçlar gibi… bu yoğun dalgalı veya kıvırcık saçlar ile yüzün öne çıkan kısmı olan büyük burnunuz gizlenecektir. Böylece yüz şekliniz daha dengeli ve estetik görünecektir

burnu küçük gösteren saç modelleri

burnu küçük gösteren saç modelleri

Burnu Küçük Gösteren Saç Renkleri

Düz saç renklerinin yüzün merkezine ve dolayısıyla buruna daha fazla dikkat çektiğini bilmelisiniz. Bunu önlemek için marjnal saç renkleri ile vurgular yapın. Örneğin siyah saça bal köpüğü balyaj, ombre veya saçın önünü boyamak gibi.

Açık Saç Renkleri Burnu Küçültür Mü?

Renklendirme için en iyi saç rengi seçenekleri arasında kül grisi, açık kahverengi ve buğday sarısı veya bal köpüğü rengi vardır. Bu gibi açık saç rengi tonlarının burnunuzu daha küçük göstereceğini unutmayın. Ancak bu açık saç boyası tonlarının ten renginiz ile de uyumlu olma şartı vardır.

Çünkü açık renkler yüz hatlarının daha yumuşak ve nazik görünmesini sağlar. Koyu saç renkleri ise belirli özelliklere odaklanarak yüze keskin ve açık bir hat çizecektir. Bu da büyük burnunuzu ortaya çıkaracaktır.

İlgili yazı ⇒ Açık Kumral Saç Rengi Kataloğu

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modelleri arasından burnu küçülten saç modelleri görselleri sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı arayanlar özellikle galerideki görselleri incelemelidir.

Resim Galerisi: Burnu Küçülten Saç Kesimleri Ve Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Perma Modelleri Ve Fiyatları 2023 başlıklı yazımızda Perma modelleri Ve Fiyatları ve Perma Modelleri-Fiyatları Ve Yapılışı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Nadia teke dedi ki:

  I like It very Much

  1. sedef dedi ki:

   Hello Nadia
   Thank you

Tarz Kadın Blogu