Tarz Kadın

Bayan Takım Elbise Saç Modelleri ve Kesimleri

12.08.2022
111
Bayan Takım Elbise Saç Modelleri ve Kesimleri

Bayan takım elbise saç modelleri ve kesimleri ile çok daha etkileyici görünmek mümkün. Takım elbise üzerine saç modelleri seçerken yüz şekline ve gideceğiniz ortama göre saç modeli seçilmektedir. Kadın takım elbise kombinleri ofis kombinlerinden günlük kombinlere kadar geniş bir alanda kullanılmaktadır. Peki, takım elbise saç modelleri kadın stilleri nasıl olmalıdır?

Bayan Takım Elbise Saç Modelleri ve Kesimleri

Açık saç modelleri takım elbise üzerine saç modelleri bayan arasında ilk sıradadır. Özellikle orta boy açık saç veya omuz hizasında salık saç modelleri sıklıkla tercih edilir. Takım elbise ile açık saç modelleri kullanılırken dalgalı salık saç, kıvırcık salık saç, düz salık saç fark etmez. Çünkü yüz şekline uygun tüm salınık saç modelleri takım elbise ile kullanılır.

Takim-elbise-uzerine-sac-modelleri-bayan

Takım elbise üzerine saç modelleri bayan

Kıvırcık saçlar omuz hizasında, dalgalı saçlar orta boy veya omuzun biraz aşağısında düz saçlar ise bel hizasında daha şık durmaktadır.

Bu saç modellerini ortadan ayırarak, yandan ayırarak ya da geriye tarayarak kullanabilirsiniz.

Takım Elbise Kısa Saç Modelleri  (Bob Kesim Küt Kesim)

Kısa saç modelleri arasından en çok kullanılan takım elbise saçı kısa bob saç, küt saç ve pixie saçtır. Özellikle omuz hizasında veya çene hizasında dalgalı bob kesimi kısa boyluları daha uzun göstermektedir.

Ayrı özel gün, ofis veya günlük kadın takım elbise kombin de de rahatlıkla kullanılır. Özellikle kadın spor takım elbise kombinleri bob saç çok yakışır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri 2023 85 Fikir

Küt saç kesimi yapılırken asimetrik küt saç kesimi, katlı küt saç kesimi veya yuvarlak küt saç kesimi öne çıkmaktadır. Yüz şekline göre seçilen kadın saç modelleri, tüm takım elbise kombinlerinde kullanılmaktadır.

Pixie saç kesimi ise günlük ve ofis için takım elbise kombinlerinde fazlası ile şık olmaktadır. Özellikle kumral, kahverengi ve siyah pixie saç ile stil sahibi takım elbise kombinler ortaya çıkmaktadır.

Takim-elbise-kisa-sac-modelleri

Takım elbise kısa saç modelleri

Saç Toplama Modelleri

Bayan Takım Elbise Üzerine Saç Toplama Modelleri ; Kısa saç veya salık saç sevmeyenler takım elbise üzerine bayan saç toplama modelleri ni kullanmaktadır. Özellikle ensede at kuyruğu her türlü ortamda kullanılan takım elbise üzerine saç toplama modelidir.

Takım elbise için klasik at kuyruğu, örgülü at kuyruğu modelleri de tercihler arasındadır.

Ayrıca ensede basit topuz modelleri, dağınık topuz, salaş topuz, ense topuzu, bella topuzu yada doğal topuz takım elbise ile kullanılmaktadır.

Kadın spor takım elbise saç modelleri olarak ensede at kuyruğu veya ensede bella topuzu ile kullanılmaktadır. Ayrıca açık saç modelleri veya basit ense topuzu da tercihler arasındadır.

Tüm bu saç modellerine kullanırken dikkat edeceğiniz en önemli detay yüz şekline uygun olmasıdır.

Aşağıdaki galeride bu senenin takım elbise ve takım elbiseye yakışan kadın saç modelleri görselleri sunduk. Görselleri inceleyerek tarzınızda ve yüz şekline uygun saç modeli bulabilirsin. Böylece çok daha tarz ve etkileyici takım elbise kadın kombinleri yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Takım Elbiseye Yakışan Kadın Saçları

 

Bir önceki makalemiz olan Uzun Hırka Kombinleri 2023 başlıklı yazımızda Uzun Hırka Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu