Banyo Sonrası Saçlar Nasıl Düz Kalır?

23.12.2021
1.158
Banyo Sonrası Saçlar Nasıl Düz Kalır?

Banyo sonrası saçlar nasıl düz kalır sorusu banyodan sonra saç şekillendirme konusunda problem yaşayan kişilerin araştırdığı sorular arasındadır.  Duştan sonra aşırı derecede elektriklenen ve şekil almayan saçlar için saatlerinizi mi harcıyorsunuz? Yazımızın sonunda duştan sonra saç nasıl düz kalır sorusunun cevabı sizde netleşecektir.

Banyodan sonra saça şekil verme bayan içinde erkek için de çaba gerektiren durumların başında gelmektedir. Oysaki doğru tarama, doğru şampuan, doğru saç kremi ve doğru saç kurutma tekniğe ile saçlarınız kolay şekillenecektir.

Banyo Sonrası Saçlar Nasıl Düz Kalır?

Banyo sonrası düz saç nasıl yapılır diyorsanız banyo öncesi yapmanız gerekenlerden başlayalım.

Banyodan sonra saçların düz olması için ne yapılmalı

Banyodan sonra saçların düz olması için ne yapılmalı

İlk olarak tercih ettiğiniz saç kremi ve şampuanı doğru seçilmesi gerekmektedir. Saça yumuşaklık veren  şampuanlar, saçta yarattığı yumuşatma etkisi ve saç tellerine sağladığın nem ile saçlarınızı kolay şekillendirmenizi sağlar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Yumuşatmak İçin Ne Yapılır?

Bu nedenle saça yoğun nem kazandıran  saç tipiniz ile uyumlu ve etkili saç bakım ürünleri tercih etmelisiniz.

Kullandığınız şampuan veya saç kreminin içeriğinde argan yağı, c vitamini, ipek proteini olması halinde saçlarını ağırlaştırılması an dipten uca beslenecektir. Bu da saçlara daha kolay şekil vermenizi sağlayacaktır.

Düz saç nasıl yapılır

Düz saç nasıl yapılır

Banyodan sonra saçlarımızı nasıl düz yapabiliriz? Duştan sonra işlerinizi kolaylaştıran etkenlerden biri de duş sonunda saçlarınızı soğuğa yakın bir su ile durulamak.

Böylece hem saçlarınıza ekstra parlaklık katacaksınız hem de duş sonrası saçlarınızın elektriklenmesini önleyerek kolay düzleştiricisiniz.

Banyodan Sonra Saçların Düz Olması İçin Neler Yapılmalı?

Saç düz olduğu zaman kendinizi daha bakımlı ve daha güzel hissediyorsanız işe tarama ile başlamanız gerekmektedir.

Kolay su emen bir havlu ile saçlarınızın tutamını aşağıya doğru çekerken üst kısımdan da geniş dişlere sahip olan bir tarakla yumuşak hareketlerle saçları taramalısınız.

Saçları tamamen taradıktan sonra saçlarınızda hala fazla su var ise suyu güçlü bir şekilde emen havlu veya kağıt havlunun arasına saçları koyarak saçı güzelce  sıkmalısınız.

Saçlarımı nasıl düz yapabilirim

Saçlarımı nasıl düz yapabilirim

Isıtıldıktan sonra ılık halde olan argan yağı veya zeytinyağından 3-4 damla alarak saç uçlarına yedirin. Ardından geniş dişli tarakla aşağıya doğru bir kez daha tarayın.

Sonrasında daha sıkı dişleri olan bir tarakla aşağıya doğru tararken saç kurutma makinasını saç diplerinden aşağıya doğru dikey bir şekilde tutun.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Evde Brezilya Fönü Nasıl Yapılır?

Saçlar kuruduktan sonra saçlarını dümdüz olduğunu göreceksiniz.

Banyodan Sonra Saçın Düz Kalması İçin Ne Yapılmalı?

Dış sonrasında birçok kişinin aklına saçlar nasıl düz olur? Saçların düz kalması için neler yapılmalıdır? Saç nasıl düz olur? Saç nasıl düz kalır soruları gelmektedir.

Banyodan sonra saça şekil verme bayan

Banyodan sonra saça şekil verme bayan

Yukarıdaki işlemler sizi zorlayacak ise banyodan sonra saçların düz kalması için yapılması gereken en kolay iki tekniğini paylaşıyoruz.

1.) Banyo sonrası” saçlarımız nasıl düz kalır” diyor ve bunun en kolay yolunu arıyorsanız doğru yerdesiniz. Saçlarınız ıslakken ilk olarak kalın dişli tarak ile ardından ince dişli tarakla tarayın.

Saçlarınız bağlanabilecek düzeyde ise ense kısmından bağlayın. Son olarak da saçları tülbent ile sararak uyuyun. Sabah uyandığınızda saçların her zamankinden daha düz olduğunu göreceksiniz.

Saç nasıl düz olur

Saç nasıl düz olur

2. ) Duşun sonunda saçlarınıza  hindistan cevizi yağı, argan yağı, jojoba yağı, ballı süt veya sızma zeytinyağı uygulayarak 5 dakika bekletin ve hafif bir şampuanlama işlemi yaparak durulayın.

Ardından havlu ile kurulayarak sıkı dizli bir tarakla tarayın.

Son olarak fırça ile aşağıya doğru tarayarak 1-2 dakika saç kurutma tutun.

Hepsi bu kadar. Saçlarınız artık dümdüz.

Galeri: Saç Düz

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu