Tarz Kadın

Av Kıyafetleri Nasıl Kombinlenir?

21.02.2023
233
Av Kıyafetleri Nasıl Kombinlenir?

Av kıyafetleri nasıl kombinlenir başlıklı yazımızda avcı elbiseleri ve avcı pantolon bilgileri vereceğiz. Av denilince akla birçok alan gelmektedir. Bu nedenle avcılık kıyafetleri hem dış etkenlerden korumavı hem de kamufle olmanızı sağlamalıdır. Çünkü avcı kıyafetlerindeki temel amaç doğa ile bütünleşmektir.

Av Kıyafetleri Nasıl Kombinlenir

Avlanmak, hangi şartlarda olursa olsun yüksek performans gerektirmektedir. Bu nedenle av kıyafeti dayanıklılık ve rahatlık sunmalıdır. Avcı kıyafeti yaparken ortama  ve mevsime uyumlu kombinler yapmalısınız.

Av-Pantolonu-Ustune-Ne-Giyilir

Av Pantolonu Üstüne Ne Giyilir

Örneğin, çam ağaçlarının yoğun olduğu ormanlık bir alanda avlanıyorsanız haki tonlarında avcı pantolonu veya çulluk pantolonu tercih etmelisiniz. Sonbahar avcı kıyafetleri renkleri olarak ise hardal ve kum beji tonlarında tercih etmeniz daha doğrudur.

Kışlık av kıyafetleri ile yazlık avcı elbiseleri farklılık göstermektedir. Kışın soğuk nedeniyle daha kavın ve su geçirmez av pantolonu gibi ürünler kullanılmaktadır.

Avcı Pantolonu Nasıl Olmalıdır?

Hava, deniz ve kara avcılığı yapanlar farklı avcı pantolon modelleri kullanmaktadır. Avcılıkta kullanılan avcı pantolon modellerinin ortak noktası ise dayanıklılığı ve rahatlığıdır. Amaca uygun avcılık kıyafetleri av çeşidine ve hava koşullarına göre seçilmelidir. Böylece avcılık sırasındaki performansınızı artırabilirsiniz.

Orman avı için avcı pantolon özellikleri nelerdir? Genellikle kamuflaj ve turuncu renklerde meşe desenli pantolon modelleri kullanılmaktadır. Ormana ve pantolon modellerinde kargo cepler dışında ön ve arka kapaklı ceplerde bulunmaktadır. Ayrıca yüksek belli, düşük ağlı ve bol kesimli seçeneklere sahiptir.

Ayrıca fermuarlı ceplerin bulunduğu seçenekleri de düşünebilirsiniz. Orman av avı pantolon kumaş özellikleri ısı yalıtımlı veya su geçirmez özelliktedir. Bu seçenekler mevsime göre değerlendirilerek kullanılmaktadır.

Su geçirmez pantolonu tercih ederken nefes alan kumaş özelliğinde olmasına dikkat edilmelidir. Özellikle balık avı için su geçirmez pantolonlar büyük öneme sahiptir.

Avci-pantolon

Avcı pantolon

Av Pantolonu Üstüne Ne Giyilir?

Av pantolonu üzerine mevsime göre seçimler yapılmalıdır. Kışlık av kıyafeti arasında yer alan polar veya yün üstler kullanılmalıdır, av pantolonu üstüne çift dikişli, bol cepli  yelek veya avcı montu kullanılmaktadır.

Avcı pantolonu ve üst kıyafeti ile birlikte doğa ile uyumlu renklerde şapka ve çantalarda kullanmaktadır. Avcıları koruyan çizmeler botlar, yağmurluklar da avcı kıyafetleri arasında yer almaktadır. Ayrıca avcı eldiveni, çorap, kemer bere gibi ürünlerde avcı kıyafeti aksesuarları arasındadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kayak Yapmaya Giderken Alınması Gerekenler?

Av Kıyafetleri Takım Fiyatları

Avcılık kıyafeti fiyatları, markaya, Kullanılan malzeme, dikiş ve kumaş kalitesine göre fiyat değişiklikleri olmaktadır. en doğru fiyatı av malzemeleri satan yerlerden alabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde avcı kıyafeti görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Avcılık Kıyafetleri

 

 

Bir önceki makalemiz olan Rasta Saç Erkek: Bu Senenin Erkek Rasta Fiyatları ve 15+ Fikir başlıklı yazımızda rasta ve Rasta saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu