Tarz Kadın

Kayak Yapmaya Giderken Alınması Gerekenler?

15.12.2021
1.113
Kayak Yapmaya Giderken Alınması Gerekenler?

Kayak yapmaya giderken alınması gerekenler başlıklı yazımızda kayak malzemeleri nasıl seçilmeli en ucuz kayak malzemeleri nerede bulunur? Kayakta ne giyilir? Kayak malzemeleri nelerdir gibi soruların cevaplarını göreceğiz.

Kış tatili denilince ilk akla gelen kar kayak malzemeleri alınarak yapılan kar tatili olarak karşımıza çıkmaktadır. Kayak merkezine giderken ne giyilir?

Kayak yaparken ne giyilir sorusunun cevabını doğru bilmek ise yapacağınız tatilin keyfini belirler. Dondurucu soğukta kurtarıcı olan kayak giyim malzemeleri ile daha eğlenceli ve içinize sinen bir tatil geçirebilirsiniz.

Kayak Yapmaya Giderken Alınması Gerekenler?

Soğukla teması önlemede kurtarıcı ürünler arasında kayak kıyafetleri, şal, bere, eldiven be ayakkabı detaylarını bilmek gerekmektedir.

kayağa giderken alınması gerekenler

kayağa giderken alınması gerekenler

Kayak Giyim Malzemeleri Nelerdir?

Yetişkinlere ve çocuklara özel kayak giyim kıyafetleri arasında kayak ceketi, kayak eldiveni, kayak beresi, kalın kazaklar, şal, çanta ve katlanabilir termal oturma minderleri  yer almaktadır.

Uludağ a giderken ne giyilir  sorusunun cevapları arasında dondurucu soğuk ve kuru rüzgardan koruyan yumuşak polardan örgü bere, örgü tulum, yumuşak ve yumuşak sıcak tutan şal almalısınız.

Yanınızdaki akıllı telefon, tablet gibi elektronik aletlerin pillerini korumada ve çizilmelerine önlemede kullanılacak ısıyı izole eden çanta olmazsa olmazınız olmalıdır.

Kayak Malzemeleri -Termal Çorap Olmazsa Olmaz

Kayak yapmaya giderken kat kat çorap giymek hem ayağınızı sıkacak, hem de daha çok üşümesi neden olacaktır. Termal çoraplar hava geçirgenliği sağlayarak hem ayak sağlığınızı koruyacak, hem de ayaklarınızı sıcak tutacaktır.

Kayak Giyim Malzemeleri-Kayak Montu Nasıl Olmalı?

Kayak montu alırken üzerinize oturan dar ve kısa kayak montlarının hareket kabiliyetinizi kısıtlamadan daha konforlu vakit geçirmenizi sağlayacağını unutmayın.

kayak yaparken ne giyilir

kayak yaparken ne giyilir

Kaz tüyü kayak montları hem ince, en hafif,  hem su geçirmez, hem de sıcak su tutma özelliği ile tercihler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Kayak Malzemesi Olarak Termal İçlik Almalı mıyım?

Soğuğa karşı hassas iseniz kayak montuna veya kayak pantolonla rağmen içeceğinize düşünüyorsanız termal içlik kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nem emici özelliği bulunan termal tişört, termal içlik ve termal taytlarla kat kat giyinmek zorunda olmadan kış kar tatili yapabileceksiniz.

Termal Su geçirmez Minder Ve Diğer Konfor Malzemeleri

Katlanabilir termal minder su geçirmeyen özelliklere sahip olmalıdır. Anne baba kız ve erkek çocuklar için reflektörlü kayak pantolonu, optimum ısı yalıtımlı örgü polar ceketler ihtiyaç duyduğunuz her alanda kuru kalmanızı sağlayarak sizi sıcak tutacaktır.

Kayak eldiveni olarak su ve rüzgar geçirmeyen modeller arasından seçim yapmalısınız.

Kar kayak malzemeleri

Kar kayak malzemeleri

Kar gözlüğü kayak için olmazsa olmaz malzemeler arasında yer almaktadır. Güneş ışınlarının yüksek rakımla birleşmesi, buhar ve yoğun sis oluşması görüş mesafenizi kısıtlayacaktır.

Kayak sırasında yolunuzu net görebilmeniz için buhar giderici özelliği bulunan kayak gözlükleri kullanmanız görememeye dayalı kazaların da önüne geçecektir.

Kayağa Giderken Güneş Koruyucu Almalı Mıyım?

Kayak yapılan yerler rakam olarak çok yüksek bembeyaz karlarla kaplı olduğu için güneş ışınları size daha çok zarar verecektir.

Uzmanlar kayak merkezlerinde her 300 metrede güneş ışınlarının etkisinin 4 kat arttığını belirtmektedir. Yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanmak ihtiyaçtan öte zorunluluk gibi görünmektedir.

Rüzgarın da etkisiyle güneşin cildinizde yanıklar ve lekeler bırakmasını istemiyorsanız güneş koruyucu kremi kayak öncesi mutlaka kullanmalısınız.

Kayak Takımı Nasıl Seçilmelidir?

Kayak sırasında kayarken denge sağlayan batonlar, kayak botları ve botları kaya bağlayan kısımlardan oluşmaktadır.

Tercih edeceğiniz kayak setlerine satın alabileceğiniz gibi gittiğiniz kayak merkezlerinde kayak malzemeleri kiralaması yapabilirsiniz.

Kayak malzemeleri fiyatları

Kayak malzemeleri fiyatları

Tercih edeceğiniz kayak takımları acemi ve profesyoneller için bulunduğu için konumunuza göre kayak takımı seçmelisiniz.

Kayak Malzemeleri Fiyatları 2022-2023

Kayak malzemeleri fiyatları bütçenizi biraz zorlayabilir. Bu senenin ortalama kayak malzemeleri fiyatları şu şekildedir.

  • Kayak pantolonu erkek ve kadın 350-700 tl arası
  • Termal kayak ceketi erkek ve kadın 500-1000 tl arası
  • Suya dayanıklı kayak eldiveni 200-500 tl arası
  • Örgü bere kadın ve erkek 70- 900 tl arası
  • Çok fonksiyonlu çanta 80 100 tl arası
  • Örgü polar ceket kadın ve erkek 300-700 tl arası

Katlanabilir termal minder  80-120 tl arasındadır. Kayak giyim malzemeleri fiyatları markaya, sezona, ürün kalitesine ve kur fiyatlarına göre değişmektedir. Sezon sonu indirimlerinden en ucuz kayak malzemeleri tedarik ederek bir sonraki sezonda kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kayak Tatili Malzemeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Şal Bağlama Modelleri: Bu Senenin En Güzel Modelleri başlıklı yazımızda Şal bağlama teknikleri ve Şal bağlaması hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu