Tarz Kadın

Amerikan Traşı Nasıl Olur?

11.04.2020
2.495
Amerikan Traşı Nasıl Olur?

Amerikan traşı nasıl olur başlıklı yazınızda kısa erkek saç modelleri arasında her zaman kendisine bir taraftar bulan Amerikan traş şeklinden bahsetmek istiyoruz. Erkek Amerikan traşı, özellikle yaz dönemlerinde en çok aranılan saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Konu hakkındaki detayları birlikte görelim

Amerikan Traşı Nasıl Olur?

Günümüzde her ne kadar uzun saç modelleri veya önü uzun arkası kısa saç modelleri tercih edilse de amerikan traşı gibi  kısa erkek saç modelleri de oldukça fazla bir kullanıcıya sahiptir. Kısa saç modelleri arasında Amerikan traşı erkek saç modellerinin 2020 erkek kısa saç modelleri arasında öne çıktığını görmekteyiz.

amerikan subay traşı

Amerikan traşı nedir? Nereden gelmiştir diye merak edenler için şöyle bir cevap verelim. Amerikan tıraş, ilk olarak Amerikan ordusu subaylarının yaptığı söylenmektedir. Oradan dünyaya yayıldığı düşünülmektedir.

Amerikan Traşı Nedir

Erkek kısa saç modelleri 2020 arasında yer alan Amerikan tıraşı saçın yan taraflarının ve arkasının çok kısa olması (1 numara ile) saçın Tepe kısmında 3-4 en fazla 5 numarayla traş yapılmasıdır.

Amerikan traş saç modelinin kendi içinde de çeşitleri vardır. Geniş Amerikan traşı, izsiz Amerikan traşı ve izli amerikan traşı gibi…

Geniş Amerikan traşı kulak üstünden 6-7 santim yukarısına kadar 1 numara olmalıdır. Diğer kısımlarda makasla tercihe göre makasla veya 5-6 numara traş makine ile alınabilir.

İşsiz Amerikan Traşı

İzsiz Amerikan traşı saç şeklinde saçların yan tarafı 3 numara ile, üst tarafı 5-6 numara ile veya saçların arka kısmı yan tarafı şakaklara kadar 1 numara ile,  geri kalan kısmı 3 numara şeklinde yapılmaktadır.  2 saç arasındaki geçiş makasla veya makine ile izsiz bir şekle sokulmaktadır.

İzsiz amerikan traşı

İzli Amerikan traşı ise daha çok çocuklarda kullanılmaktadır. Yukarıdaki saçlar uzun bırakılmazsa şakakların alt kısmına kadar kulak üstünden 3 santim mesafeye kadar 1 numaralı tıraş yapılmaktadır.

Amerikan Traşı Kimlere Yakışır

Amerikan traşı yuvarlak yüz hatlarına sahip olanlara, oval yüz şekline sahip erkeklere daha çok yakışmaktadır.

Yüzü çok zayıf olan, zayıf yüz şekline ve uzun yüz şekline sahip olan erkeklere Amerikan saç önerilmemektedir.

izli uzun amerikan saç modeli

Subay traşı ile Amerikan traşı karıştırılmaktadır. Subay tıraşında saçların yan kısmı yine bir numarayla veya 3 numarayla alınmaktadır, ancak tepe kısmı uzunluğu kişiye özel bırakılmaktadır ve makasla saç kesimi yapılmaktadır.

Amerikan tıraşı saç kesimi ise 1 numara yanlar, 3 numara veya 5 numara geri kalan kısımlar şeklinde oldukça kısa saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek kısa saç modelleri arasında son zamanlarda Amerikan traşı saç kesimi üst kısmı 9-10 numaraya kadar çıkmaktadır.

Resim galerisi: Amerikan Traşı Erkek Saç Modelleri

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan En Yeni Erkek Saç Modelleri 69+ Görsel başlıklı yazımızda erkek saç modelleri, Erkek Saç Modelleri İncelemesi ve güzel saç modelleri erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu