Tarz Kadın

Alyans Söz Ve Nişan Yüzükleri Hangi Ele Takılır?

Alyans Söz Ve Nişan Yüzükleri Hangi Ele Takılır?

Alyans, söz ve nişan yüzükleri hangi ele takılır başlıklı yazımızda nişan yüzüğü hangi parmağa takılır? Alyans hangi parmağa takılır? Evlilik yüzüğü hangi parmağa takılır? Tektaş yüzük hangi parmağa takılır gibi soruların cevaplarını paylaşacağız.

Söz nişan ve evlilik yüzükleri arasında olan tektaş, tamtur, alyans, tria yüzük, beştaş yüzük çeşitleri bulunmaktadır. Bu yüzükler hangi ele takılır ve hangi parmağa takılır sorusu ilk kullanım öncesi en çok merak edilen sorudur.

Alyans Söz Ve Nişan Yüzükleri Hangi Ele Takılır?

Tektaş Yüzük hangi ele takılır? Sevgili yüzüğü, nişan yüzüğü, doğum günü ve evlilik yıl dönümü gibi günlerde hediye olarak verilen yüzük olarak karşımıza çıkan tek taş yüzüğü veriliş amacına göre farklı parmaklara takılmaktadır.

Alyans hangi elin parmağına takılır

Alyans hangi elin parmağına takılır

Evlilik Teklifinde Tektaş Yüzük Hangi Parmağa Takılır?

Evlilik teklifi genelde tek taş yüzük verilir. Sizde evlilik teklifi  yüzüğü olarak tektaş tercih ediyorsanız sağ elin yüzük parmağında kullanmalısınız.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ⇒ Nişan Ayakkabısı Modelleri 2022-2023

Söz yüzüğü ve nişan yüzüğü olarak tektaş tercih edenler  ise yine sağ elin yüzük parmağında kullanacağınızı bilmelidir.

Nişan yüzüğü hangi parmağa takılır

Nişan yüzüğü hangi parmağa takılır

Evlilik teklifi sırasında sağ el yüzük parmağında kullanılan tektaş sözlü veya nişanlıyken de sağ elin yüzük parmağında  kullanılır.

Söz Yüzükleri Hangi Ele Takılır?

Evlenme teklifi sonrası aile arasında yapılan törende söz yüzüğü takılır.  Söz merasimlerinde de tek taş yüzük kullanılmaktadır. Evlilik teklifinde tektaş yüzük aldı iseniz söz yüzüğü olarak  farklı tasarımlara sahip tektaş yüzük tercih edebilirsiniz.

Söz yüzükleri hangi ele takılır

Söz yüzükleri hangi ele takılır

Söz yüzüğü hangi parmağa takılır sorusunun cevabını da yine sağ elin yüzük parmağını görüyoruz. Evlilik öncesi takılan yüzük olarak bilinen söz yüzüğünü sağ elin yüzük parmağında kullanmalısınız.

Nişan Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Nişan merasiminde çiftlerin arasındaki söz geniş kitlelere duyurulur. Nişan yüzükleri çiftlerin tercihine göre değişmektedir. Bazı çiftler alyans tercih etmekte bazı çiftlerde, söz yüzükleri olarak kullandıkları yüzükleri nişan merasiminde tekrar kullanmaktadır.

Bu yazımızda ilginizi çekebilir ⇒Nişan İçin Saç Modelleri Kataloğu 2022-2023

Söz ve nişan yüzüğü arasında fark nedir veya fark var mıdır diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Söz ve nişan yüzüğü arasında hiçbir fark yoktur. Sadece takıldıkları özel gün farklılıkları vardır. Her iki yüzük tektaş veya alev şeklinde kullanılmaktadır.

Kadın nişan yüzükleri taşlı alyanslardan seçilirken erkek nişan yüzükleri düz alyanslar arasından seçilmektedir.  Günümüzde birçok çift ise özel tasarım alyans modellerini nişan yüzüğü olarak kullanmaktadır.

Nişanlıyken yüzük hangi ele takılır

Nişanlıyken yüzük hangi ele takılır

Nişan yüzüğü hangi parmağa takılır sorusunun cevabını da ise evlilik teklifi yüzüğü ve söz yüzüğü gibi nişan yüzüklerinin de sağ elin yüzük parmağında takıldığını görüyoruz.

Erkek nişan yüzüğü hangi ele takılır veya erkek nişan yüzüğü hangi parmağa takılır sorusu nişan merasimlerinde akla gelmektedir. Nişan yüzükleri çiftlerin sağ eline ve yüzük parmağına takılır.

Evlilik Yüzüğü Hangi Parmağa Takılır?

Evliliklerin yüzüğü çiftlerin nikah merasiminden sonra taktıkları yüzüktür. Tam da bu noktada, nikah yüzüğü hangi parmağa takılmalıdır sorusunun cevabını görelim.  Nikah yüzüğü olarak tercih edilen tektaş, tamtur veya alyans sol elin yüzük parmağına takılır.

Evlilik yüzüğü hangi tarafa takılır.

Evlilik yüzüğü hangi tarafa takılır.

Evlilik yüzükleri söz veya nişan yüzüğünden farklı tasarımlara sahip olabilir. Evlilik yüzüklerinde kalp, sonsuzluk işareti, parmak izi, kalp ritmi veya değerli taş bulunabildiği gibi nazar boncuğu da bulunmaktadır.

Dileyen çiftler sade alyansları evlilik yüzüğü olarak kullanmaktadır. Evlilik yüzüğü içerisine nikah tarihi veya düğün tarihi not alınmaktadır.

Evlilik yüzüğü hangi ele takılır sorusunun cevabını da kadın ve erkek için sol elin yüzük parmağını sıkıldığını görüyoruz.

Resim Galerisi: Yüzük Hangi Ele Takılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Kabarık Gelinlik Modelleri 2024-2025 başlıklı yazımızda Taşlı gelinlik ve Taşlı Kabarık Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu