Düğün Saç Modelleri Açık: Tüm Yüz Şekillerine Göre Seçenekler

04.11.2023
379
Düğün Saç Modelleri Açık: Tüm Yüz Şekillerine Göre Seçenekler

Açık saç modelleri düğünlük için olacaksa daha bir özenli ve etkileyici olmalıdır. Düğün için açık saç modelleri seçerken abiye modeline dikkat etmelisiniz. Düğün saç modelleri açık kısa stilleri ve uzun stilleri arasından yüz tipine uygun modelleri seçmelisiniz. Bugün sizlere açık saç modelleri düğünlük seçeneklerini tüm yüz tipleri ve saç tipleri için derledik.

Düğünlük Açık Saç Modelleri

Düğün saç modelleri açık stilleri seçmeden önce abiye modelinize göre seçim yapmanız gerektiğini unutmamalısınız. Birçok kişi düğünde açık saçların zor olduğunu düşünür. Ancak özellikle kapalı mekanlarda kesinlikle kullanılmalıdır. Ancak açık hava düğünlerinde aşırı rüzgar ve yağmur var ise toplu saç modelleri düğün kullanmanız gerekmektedir.

Açık düğün saçı - düz saç

Açık düğün saçı – düz saç

Açık Düğün Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Uzun saçlar kusursuzdur diyebiliriz. Çünkü uzun saçlarla toplu saç modelleri kadar açık saç modelleri seçenekleri de vardır. Düğünlük salık saç modelleri dalgalı saç seçeneği en şık stilleri sunmaktadır. Ancak kıvırcık uzun saçlar ve düz uzun saçlar ile de dikkat çekici saç modelleri yapabilirsiniz.

Yuvarlak yüz şekline sahipsiniz uzun saçlarla tombul yanakları kapatacak modeller seçmelisiniz. Böylece yüzünüz daha simetrik ve estetik görünecektir. Örneğin, katlı perçemli saç modelleri veya önü katlı saç modelleri kullanabilirsiniz.

Ayrıca dağınık yarım topuz veya taçlı saç modelleri yapabilirsiniz.

Oval yüz tipine sahipseniz tüm açık saç modelleri düğün stillerini kullanabilirsiniz. Bölgesel örgüler, yarım topuzlar veya tamamen salık saç modelleri siz de kusursuz görünüm sunacaktır.

Uzun yüz tipine sahipseniz perçemli veya kahküllü açık saç modelleri düğünlük stilleri kullanmalısınız. Özellikle saçın önü krepeli ve önü kabarık saç modelleri kullanmamalısınız. Çünkü bu modellerde yüz hattınız daha uzun görünecektir.

Kalp yüz şekline sahipseniz yandan ayrılan açık saç düğün modelleri kullanmalısınız. Böylece yüz hatlarını daha estetik görünecektir.

Açık saç düğün modelleri maşalı

Açık saç düğün modelleri maşalı

Düğün İçin Açık Saç Modelleri Kimlere Yakışmaz?

Özellikle minyon tipli ve küçük yüzlü iseniz açık saç modelleri sizin için uygun değildir. Çünkü salık saçlar yanaklarınızı kapatarak yüzünüzün daha küçük görünmesine neden olacaktır. Bu da yüzünüze saçlar içinde kaybolup giden bir görünüm sunacaktır. Öyleyse minyon tipli küçük yüzlü kadınlar toplu saç modelleri veya topuz saç kullanmalıdır.

Düğün Saç Modelleri Açık Stilleri Hangi Elbise İle Kullanılmalıdır?

Aslında sizde açık saç modellerinin güzel görünmesinin en büyük nedeni doğru abiye seçimidir. Özellikle yaka tipleri saç modelinin öne çıkmasında ve elbisenin baskılanmamasında önemlidir.

Straplez abiye, u yaka abiye, v yaka abiye, kare yaka abiye, kalp yaka abiye gibi modeller seçilmelidir. Yani yakası açık abiye modelleri ile açık saçlar daha güzel görünecektir. Askılı, kayık yaka veya düşük omuz abiye modelleri de açık saçla daha güzel görünecektir.

Düğün İçin Açık Saç Modelleri Nelerdir?

Şakaklardan alınarak arkadan toplanan ve uzun saçlarda kusursuz görünen yarım toplu saç öne çıkmaktadır. Ancak yandan ayrılmış salık saç modelleri ve kahküllü saç modelleri de sık kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Açık Saç Modelleri 2024: Her Yaşa uygun Seçeneklerle 30 + Model

Su dalgası saç modelleri özellikle dalgalı ve düz saçlarla birlikte kullanıldığı zaman daha güzel görünmektedir. Açık dalgalı saç modelleri, açık düz  saç modelleri ve açık kıvırcık saç modelleri kullanabilirsiniz. Bu modeller uzun saçlarda çok daha güzel ve tarz görünecektir.

Açık saç modelleri düğün dalgalı saç

Açık saç modelleri düğün dalgalı saç

Saçlarınız ince telli ise sık dalgalı açık düğün saçı kullanmalısınız. Kalın telli saçlara sahipseniz kalın su dalgası açık düğün saç modelleri kullanabilirsiniz.

Açık düğün saçı olarak helenistik saç modelleri de doğru yüz şekliyle eşleştirildiği zaman kusursuzu sunmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin en güzel düğün için açık saç modelleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Düğün Açık Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu