Açık Gelin Saçı Modelleri 2024

28.07.2023
4.252
Açık Gelin Saçı Modelleri 2024

Açık Gelin Saçı Modelleri çerçevesinde duvaklı açık gelin saçı modelleri ve diğer gelin başı modelleri acik stillerinden bahsedeceğiz. Düğün öncesi gelinlik, düğün saçı, gelin sac duzumleri ve gelin ayakkabısı ev duvak gibi şeyler merak edilmektedir. Açık saç gelin başı ise son dönemlerde gelinlerin sıklıkla kullandığı saç modelleri arasındadır.

Çok daha kusursuz ve göz kamaştırıcı bir gelin olmak için detaylara birlikte bakalım. İşte detaylar…

Açık Gelin Saçı 2024

Gelin saç tasarımı yaparken yüz tipi doğrultusunda seçimler yapılmalıdır. Yuvarlak yüze gelin saç modelleri, uzun yüze gelin saç modelleri, tombul yüz gelin saç modelleri incelenmelidir. Böylece çok daha etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz. Son dönemlerde açık gelin saçı ünlülerin gelinlik saç modeli olarak da öne çıkmaktadır.

acik gelin sac modelleri- sarı saç rengi kataloğunu inceleyerek size uygun sarı saç rengini bulabilirsiniz.

Gelinliğin üstünde zarafet ile dalgalanan saçlarınız ile tüm dikkatlerinizi üstünüze çekeceksiniz. Dört mevsim gelin saçı olarak kullanılabilen salık gelin saçı, yaz gelinlik modellerinden kış gelinlik modellerine kadar uyumlu şekilde kullanılmaktadır.

Açık saç gelin başı, sahil kenarı düğünlerinde, kumsal düğünlerinde, kır düğünlerinde kullanılıyor gibi görünmektedir. Oysa ki hemen hemen tüm mekan düğünlerinde uygun gelin saç aksesuarları ile dört mevsim kullanılmaktadır.

acik gelin saci modelleri

acik gelin saci modelleri

Saç Aksesuarları

>> Bu senenin gelin saç modelleri arasında yer alan açık gelin saçı modası ile tüm gözler üstünüzde olsun. Uzun saçlara sahipseniz saçınızı dalgalı yaptırabilirsiniz. Yüz şekline göre kalın veya ince su dalgası ile daha kusursuz görünebilirsiniz.

>> Kırık fön veya maşa yaptırmanız saçlarınıza ahenk katacaktır. Uzun saçlar ve orta uzunluktaki saçlar gelin maşa saç modelleri ile birleştiği zaman daha da etkili sonuçlar doğacaktır.

Açık gelin saç aksesuarları-açık gelin saçı modelleri taçlı

Gelin saç modelleri açık tasarımlarında kullanacağınız saç aksesuarları arasında taç, çiçekler ve incilerdir.

Gelin saç aksesuarı nasıl seçilmeli? Saç renginin tam tersi bir renkte veya saç rengi ile uyumlu inci, taç, saç küpesi, saç yüzüğü kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En trend kısa saç modelleri 2024

Eğer kısa saç modeli için seçenek arıyorsanız saça kaynak ve postij öneriyoruz. Postijli gelin saç modelleri ile de doğal salık gelin saçı modelleri uyarlayabilirsiniz.

Kısa saça kaynak yapmak, postiş kullanmak veya çıtçıt takmak farklı bir görünüm sunmanızı sağlayacaktır.

gelin saci acik model

gelin saci acik model

Uzun siyah saçlara sahipseniz beyaz saç incisi, çiçek veya gelin tacı kullanmanız yerinde olacaktır. Siyah uzun saçlarınıza altın rengi veya gümüş rengi alından bağlamalı taçlar kullanabilirsiniz. Gold, dore, lame ve gümüş rengi, gelin saç aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz Şeklinize Göre Açık Saç

Yuvarlak yüz hatlarına ve dolgun yanaklara mı sahipsiniz. O halde yuvarlak yüze hangi açık saç sorusunun cevabını da iyi bilmeniz gerekmektedir.

Yuvarlak tombul yüz için açık gelin saçları

Yuvarlak Yüze Gelin Saç Modelleri;

Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız üzülmeyin!

Yuvarlak tombul yüze gelin saç modeli seçerken, yüz şeklinizi daha dar ve uzun göstermek için uzun saçlarını açık bırakmayı tercih etmelisiniz. Salık saçlar, tombul yanaklarınızı kapatarak yüzünüzü daha şekilli gösterecektir.

Yuvarlak hatlara sahip gelin adayları, açık gelin saçı modası içeriğini takip etmelidir. Böylece yuvarlak yüze gelin başı modelleri incelemesi yeterli olacaktır.

Tombul gelin saçı olarak kabarık olmamak şartıyla yandan ayrılmış saçlarla toplanan yan topuz modeli kullanabilirsiniz. Ek olarak yanaklarla doğru uzanan perçemler tercih edebilirsiniz. Yanaklara doğru uzanan saçlar yüzünüzü daha oval ve dar gözükmesine yardımcı olmaktadır.

gelin sac duzumleri

gelin sac duzumleri

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Gelin Saç Modeli;

Keskin hatları yumuşatacak saç modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Bu noktada da açık saç modelleri, salık saç modelleri tam da size göre diyebiliriz.

“Açık saç benim tarzım değil” diyorsanız ve açık saç modeli kullanmayabilirsiniz. Gelin başı ense topuzu, yarım topuz, dağınık topuz veya maşalı gelin saçlarını inceleyebilirsiniz. Gelin açık saç modelleri dışında açık örgü modelleri de sizin için bir alternatif olacaktır.

açık saç gelin modelleri

açık saç gelin modelleri

Sarı Saç Gelin Başı Modelleri

Salık gelin saç modelleri sarı saçlarda daha dikkat çekici ve etkileyici görünmektedir. Birçok gelin adayı düğün öncesi saçlarına sarı saç boyası uygulaması yaptırır.

Özellikle açık gelin saçları kullanılacaksa düz açık gelin saçları, dalgalı açık gelin saçları yaptırabilirsiniz. Ek olarak kıvırcık acik gelin saçlarını da sarı saçlarla düşünebilirsiniz.

Sarı Saç Gelin Başı Modelleri

Sarı Saç Gelin Başı Modelleri

Uzun saçlı gelin başı modelleri ile sarı saç ve acik gelin sac modeli kullanabilirsiniz. Tabi sarı saçlar ten renginiz ile uyumlu ise. Aksi durumda hiç risk almaya gerek yok. Çünkü tüm saç renkleri salık gelin başı modelleri ile kullanılabilir.

Açık Kısa Gelin Saçı Modelleri

Kim demiş saçık saçlar sadece uzun saçlarda güzel olur diye! Kısa gelin saçları da uygun saç aksesuarları ile mükemmel görünmektedir.

Örneğin, gelin tacı, saç küpesi, saç yüzüğü, inci ve çiçekler kullanarak mükemmel kısa açık saçlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gelin saç modelleri 2024

Aşağıda bu senenin acik gelin saci modellerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detayı gözlemleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Açık Saç Gelin Başı

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu