Tarz Kadın

Açık Gelin Saç Modelleri 2020

01.04.2020
163
Açık Gelin Saç Modelleri 2020

Açık Gelin Saçı Modelleri; Düğünden haftalar hatta aylar önce düğün saçı ve gelin ayakkabısı modası takip edilmeye başlanmaktadır. Bu süreçte modaya uygun her durum araştırılmaya başlanmalıdır. Birçok saç tasarımcısının çeşitli fiyat aralıklarında paketleri vardır.

Örneğin bir pakette sade saç tasarımı olurken, diğer paketlerinde bu pakete ek olarak manikür- pedikür de dâhil edilmektedir.

Saç tasarımı yaparken bazı noktalara dikkat etmekte fayda vardır. Açık gelin saçı modelleri tercih edilirken birçok model incelenmelidir. Açık gelin saçı son zamanlarda ünlülerin gelinlik saç modeli olarak da öne çıkmaktadır.

acik gelin sac modelleri-sarı saç rengi kataloğunu inceleyerek size uygun sarı saç rengini bulabilirsiniz.

Gelinliğin üstünde zarafet ile dalgalanan saçlarınız ile tüm dikkatlerinizi üstünüze çekeceksiniz. Özellikle yaz gelinlik modelleri arasında yer alan kısa gelinliğinizin üstünde uzun pelerinle birlikte uzun açık saçlarınızın dalgalanarak süzülmesi sizi bir prensesten farksız kılacaktır.

Açık Gelin Saç Modelleri

Açık gelin saç modelleri özellikle yazları sahil kenarlarında, kumsallarda, yeşillik alanlarında doğa ile iç içe olan bölgelerde, uçuşan gelinliğinizin üstüne, açık saçlarınız düştüğü zaman elbette göz kamaştırıcı olacaksınız.

Saç Aksesuarları

Yazın gözlerden uzak bir mekânda yapacağınız düğününüz ile gözler üstünüzde olsun. Bu konuda seçeceğiniz saç aksesuarları işinize oldukça çok yarayacaktır. Gelinliğinizi bulunacağınız mekâna göre seçmeniz mekanla bir bütünlük oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

2020 gelin saç modelleri arasında yer alan açık gelin saçı modası ile tüm gözler üstünüzde olsun. Uzun saçlara sahipseniz saçınızı dalgalı yaptırmanız uygun olacaktır. Kırık fön veya maşa yaptırmanız saçlarınıza ahenk katacaktır.

Açık gelin saç aksesuarları

Açık gelin saç modelleri bünyesinde kullanacağınız saç aksesuarları ile farklı bir hava katarak gelinliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kızıl Saç Renkleri Ve Tonları

Saç aksesuarı nasıl seçilmeli? Saç renginin tam tersi bir renkte saç tokası takmanız yerinde olacak ve kendini gösterecektir.

Eğer kısa saç modeli için seçenek arıyorsanız saça kaynak ve postij öneriyoruz. Kısa saça kaynak yapmak, postiş kullanmak veya çıtçıt takmak isteğinize bağlı olarak gerçekleştirilebilir. Ancak kısa saçlarda bile kullanılan saç tokası ile yeterince göz oldurucu olabileceğinizi unutmayın.

Uzun siyah saçlara sahipseniz açık renkli bir saç tokası kullanmanız yerinde olacaktır. Siyah uzun saçlarınıza altın rengi alından bağlamalı taçlar kullanabilirsiniz. Gold, dore, lame ve gümüş rengi, gelin saç aksesuarı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yüz Şeklinize Göre Açık Saç Modelleri

Yüz şeklinizin ne olduğunu öğrenmeli ve kuaförünüzü bu konuda yönlendirecek bilgiye sahip olmalısınız.

Örneğin, yuvarlak yüz hatlarına ve dolgun yanaklara sahipseniz yuvarlak yüze  hangi açık saç sorusunun cevabını da iyi bilmeniz gerekmektedir.

Yuvarlak tombul yüz için açık gelin saçı

Bu sorunun cevabını bilmiyorsanız üzülmeyin! Yuvarlak tombul yüze saç modeli seçerken, yüz şeklinizi daha dar ve uzun göstermek için uzun saçlarını açık bırakmayı tercih etmelisin. Salık saçlar tombul yanaklarınızı kapatarak yüzünüzü daha şekilli gösterecektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Gelin Saç Modelleri Ve Detayları

Yani yuvarlak hatlara sahip gelin adayları açık gelin saçı modası içeriğini takip ederek saç modelleri incelemesi yeterli olacaktır.

Kabarık olmamak şartıyla yandan ayrılmış saçlarla toplanan bir topuz modeli veya yanaklarla doğru uzanan perçemler tercih edilmektedir.

Yanaklara doğru uzanan saçlar yüzünüzü daha oval ve dar gözükmesine yardımcı olmaktadır.

Dikdörtgen yüz şekline saç modeli seçerken, keskin hatları yumuşatacak saç modelleri seçmeye özen göstermelisiniz. Bu noktada da açık saç modelleri, salık saç modelleri tam da size göre diyebiliriz.

“Açık saç benim tarzım değil” diyorsanız ve açık saç modeli kullanmak istemiyorsanız, enseden topuz modellerini kullanabilirsiniz. Gelin açık saç modelleri dışında açık örgü modelleri de sizin için bir alternatif olabilir.

Aşağıda 2020 acik gelin saci modellerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya ve fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Açık Gelin Saçı

 

Bir önceki makalemiz olan Kahve Köpüğü Saç Rengi-Nasıl Elde Edilir-Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda kahve köpüğü, Kahve Köpüğü Saç Rengi? Nasıl Elde Edilir? Kimlere Yakışır? ve Saç Rengi hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu