Abiye Arkası Genişletme Nasıl Yapılır?

16.05.2023
1.952
Abiye Arkası Genişletme Nasıl Yapılır?

Abiye arkası genişletme nasıl yapılır başlıklı yazımızda abiye elbise genisletme tekniklerinden bahsedeceğiz. Özellikle sırtı dar gelen elbise nasıl genişletilir sorusunun cevabını paylaşacağız. Çünkü dar elbise içinde hiç kimse rahat edemez.

Bu nedenle de dar gelen abiye nasıl genişletilmelidir? Göğsü dar gelen abiye elbiseye çözümler, dar gelen kıyafet nasıl genişletilmelidir?elbiseye parça ekleme konularını inceledik. Gelin şimdi hep birlikte abiye genişletme tekniklerini görelim.

Dar Abiye Arkası Genişletme Teknikleri

Dar gelen elbise nasıl genişletilmelidir? Birçok kişinin dolabında daha önceden aldığı fakat alınan kilolardan sonra kullanamadığı abiye elbiseler bulunmaktadır.

Oysaki modelini çok beğendiğiniz, ama içinde rahat edemediğiniz özellikle sırtı dar abiye elbise genişletmesi çok kolay.

Elbiseyi genişletmek için neler yapılır

Elbiseyi genişletmek için neler yapılır

Fermuarı Kapanmayan Abiye

Elbiseye parça ekleme ile atıl durumda olan elbiseleri kullanabilirsiniz. Kolay bir şekilde abiye arkası genişletme nasıl yapılır? Sırt kısmı daralan abiyenin fermuarını kapatamazsınız. Abiye veya elbise dar ise yapılması gerekenler…

Abiyeyi bir beden büyütmek için için kol altlarındaki dikişler sökün.

Ardından yan dikişlere kumaş parçası eklemesi yapın. Burada dikkat edilmesi gereken nokta ise dar elbise genişletmek için atılan parçanın renk tonunun abiye rengi ile uyumlu olmasıdır.

Ayrıca bu işi yaptırmak için deneyimli bir terziye de ihtiyacınız var. Tabi siz dikiş bilmiyorsanız.

Arkası Dar Abiyede Beden Büyütme

Çoğu zaman kapanmayan fermuarlar abiye elbiseden vazgeçmenize neden olur. Oysaki abiye elbiseden vazgeçmek yerine basit birkaç dikiş ilizyonu ile dar abiyeyi genişletme yapabilirsiniz.

Bunun için yapılması gereken işlemler nelermiş birlikte bakalım.

  • İlk olarak arka kısımdaki fermuarı bel kısmına kadar sökerek belden aşağı kısma taşıyın. Çünkü bel kısmındaki fermuarı artık kullanmayacaksınız.
Dar gelen abiye elbiseyi genişletme teknikleri

Dar gelen abiye elbiseyi genişletme teknikleri

  • Sonrasında şeffaf veya abiye rengi ile aynı tonlarda ip brit veya saten brit hazırlayın.
  • Ardından bir santim aralıklarında elbiseye tutturun.
  • Burada en önemli nokta, elbisenin her iki tarafına dikilen britlerin eşit mesafede ve eşit boyutlu olmasıdır.
  • Son olarak ise brit rengi ile aynı tonlarda iple, tülle veya kumaş ile çapraz bağlama yapmalısınız.
  • Bunun için çapraz bağlama malzemesine diktiğiniz britlerin içerisinden geçirerek çapraz şekilde örmelisiniz.
  • Abiye elbise daraltmadan çapraz bağlama işlemi yapımı için ilk olarak birer brit atlayarak çapraz şekille yaka kısmına kadar çıkmalısınız.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Eşarptan Elbise Dikimi Nasıl Yapılır?

  • Sonrasında ise kalan britleri çapraz şekilde örerek tıpkı ayakkabı bağcığı gibi karşılıklı brit elde etmelisiniz. Çünkü bu britlerle abiye sırtı daraltma ve abiye sırtı genişletme yapabileceksiniz.
  • Brit ile abiye genişletmek için örme işlemine bel kısmından sıfır başlamalısınız. Bu işlemde istenilen yakaya çıktıkça genişlemesidir. Böylece dilediğiniz kadar genişletmeyi sessiz sedasız yapabilirsiniz.

Elbiseye Parça Ekleme

Dar gelen elbise nasıl genişletilir? Elbiseye her iki kol altından parça atabilirsiniz.

Eğer darlık etek kısmında da varsa parçayı etek ucuna kadar indirebilirsiniz. Ancak burada en önemli detay, her iki yan kısıma parça atma şeklinde olmalıdır. Bu parça saten, güpür veya dantel olabilir. Böylece daha şık ve estetik görünecektir. Bu teknik ile göğsü dar gelen elbise genişletme de yapabilirsiniz.

Sizlerin de abiye genişletme fikirleri var ise yorum bölümünde bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Elbise Genişletme

 

Bir önceki makalemiz olan Buzdolabı Nasıl Temizlenir? başlıklı yazımızda buz dolabı, Buzdolabı nasıl temizlenir ve buzdolabı ne ile silinir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu