9-10 Yaş Saç Modelleri Erkek

28.06.2023
494
9-10 Yaş Saç Modelleri Erkek

9-10 yaş saç modelleri erkek stilleri ile sayısız erkek çocuğu havalı saç kesimi vereceğiz. Bu senenin 9 yaş saç modelleri ile daha yakışıklı ve tarz görüneceksiniz. Aslında erkek saç modelleri 9 yaş kesimi mutlaka yaşına uygun saç kesimlerinden oluşmalıdır. Ayrıca çocuğun tarzını ve kişiliğini yansıtacak seçenekler arasından seçim yapmanızda önemlidir. Çünkü bazı 9 yaş erkek çocukları için uzun saçlı erkek çocuğu modelleri yakışmaktadır.

Bazılarına da kısa erkek çocuğu 9 yaş saç modelleri yakışmaktadır. Bu nedenle yüz şekline uygun saç kesimleri yapmaya dikkat edilmelidir.

9-10 Yaş Saç Modelleri Erkek Stilleri

Aslında saç modelleri erkek çocuğu 9 yaş stilleri daha yumuşak geçti kesimlere sahiptir. Bazı çocuklar keskin geçişli saç modelleri isteseler de bu yaşlarda yumuşak geçişli saçlar daha çok yakışmaktadır.

9 yaş saç modelleri

9 yaş saç modelleri

Bu senenin saç modelleri erkek çocuğu 9 yaş stilleri arasında mohawk saç modeli, diken saç, uzun Amerikan çocuk traşı ve taper fade saç kesimi vardır. Aslında fade saç kesiminin tüm seçeneklerini yüz şekline uygunluk doğrultusunda kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Çoçuk Saç Kesim Modelleri-55 Stil

Pompadour saç modelleri de 9-10 yaş erkek saç stilleri arasında yer almaktadır.

Bahsettiğimiz saç modellerinin kısa ve uzun stilleri vardır. Kısa saç kesimi kullanıldığı zaman daha çok dağınık saç tarzında kullanılmaktadır. Üstler uzun bırakıldığı zaman ise arkaya doğru tarayarak, tepeden bağlayarak veya yana doğru tarayarak kullanılmaktadır.

Buzz Cut Saç Modeli Erkek Çocuğu

Bu saç modeli genelde saç tıraş makinesi ile yapılmaktadır. Çünkü saçların tamamı 1 numara ile kesilmektedir. Ancak bazı kişiler 2 numara ile de buzz saç kesimi yaptırmaktadır.

Buzz Cut Saç Modeli Erkek Çocuğu

Buzz Cut Saç Modeli Erkek Çocuğu

9-10 yaş erkek çocukları buzz cut saç kesimi sırasında saça çizik attırmaktadır. Bazıları ise bunun için tepe kısmını bir miktar uzun bıraktırmaktadır. Özellikle yuvarlak yüz tipine ve oval yüz tipine çok yakışmaktadır.

Pompadour Saç Modeli 9 10 Yaş

Pompadour saç kesimi özellikle 10 yaş erkek çocukları tarafından sık sık kullanılmaktadır. Saçların yanları sıfır tepe kısmı çok uzun bırakılmaktadır. Genelde arkaya taranarak kullanılmaktadır. Saçların sıfır olan noktasından uzun kısmına kademeli geçiş yapılmaktadır. Böylece keskin bir görünüm yerine daha estetik ve daha tarz görünüm yakalanmaktadır.

Yuvarlak yüz şekline, dikdörtgen yüz şekline ve kare yüz şekline yakışmaktadır. Zayıf ve uzun yüz şeklinde kullanıldığı zaman ise yüz hattı daha uzun görünmektedir. Bu nedenle ince uzun yüz şeklinde sahip olan 9-10 yaş çocuklarda çok fazla kullanılmamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Pompadour Saç Modeli Nedir? Nasıl Yapılır?

Mohawk Saç Modeli Erkek 9 10 Yaş

Bu senenin 9-10 yaş erkek çocuğu trend saç modelleri arasında mohawk saçları da görüyoruz. Özellikle farklı ve sıra dışı saç kesimi isteyen erkek çocukları tarafından kullanılmaktadır. Mokawk saçlarda yanları sıfır, üstler uzun saç kesimidir. Saçların üst kısımları genelde dikilerek veya yana yatırılarak kullanılmaktadır.

uzun saçlı erkek çocuğu modelleri 9-10 yaş

uzun saçlı erkek çocuğu modelleri 9-10 yaş

Kare yüz şekline sahip 9 10 yaş erkek çocukları için kusursuz bir seçim olacaktır. Çünkü mohawk saçlarda saçın arka kısmı kısa kesilerek öne doğru uzun bırakılmaktadır. Bu da kare yüz şekline daha estetik bir ifade katmaktadır.

Saçların önü uzun olduğu için yüze dökülen veya yana tarandığında burun hizasına kadar dökülen bir görünüm sunmaktadır. Mohawk saçları oval yüz, üçgen yüz ve yuvarlak yüz şekline sahip olanlar erkek çocukları da da kullanabilirler.

Fade Saç Kesimi Erkek Çocuğu 9 Yaş

Fade saç kesimi farklı stillere sahiptir. Genellikle saçlar sıfır başlar kademeli olarak kısaltılır. Fade saç kesimi stillerinde ise 0 numara ile kesilen yerin boyutudur. Bu doğrultuda kısa, orta ve uzun fade saç kesimi vardır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Erkek Fade Saç Modeli Ve Kesimi 

Özellikle kısa ve orta boy saç kesimi yapılmaktadır. Farklı seçenekleri olduğu için tüm yüz şekline uyarlanabilen özelliği vardır. Bu nedenle hemen hemen tüm yüz şekillerinde rahatlıkla kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin 9-10 yaş erkek çocuğu saç modelleri görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: 9 Yaş Erkek Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kıyafette Kahverengi İle Uyumlu Renkler | Erkek Kombinleri başlıklı yazımızda Kahverengi İle Uyumlu Renkler Giyim Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu