Tarz Kadın

Pompadour Saç Modeli Nedir? Nasıl Yapılır?

31.01.2022
828
Pompadour Saç Modeli Nedir? Nasıl Yapılır?

Son zamanların en çok konuşulan pompadour saç modeli nedir nasıl yapılır, pompadour saç kesimi kimlere yakışır, pompadour saç stili seçenekleri nelerdir? Gelin hep birlikte bu soruların cevaplarına göz atalım.

Pompadour saç modeli bir kadın tarafından tasarlanmış olması ile ve stiliyle hayranlık uyandırmakta ve adından epey söz ettirmektedir. Pompadour saç, 70’li yıllarda elvis presley ile daha çok konuşulan ve moda olan bir saç şekli haline gelmiştir.

Öyle ki pompadour saç modeli zamanla hem modern, hem spor, hem de klasik haller alarak farklı hallerde yorumlamıştır.

Pompadour Saç Modeli Nedir? Nasıl Yapılır?

Pompadour saç kesimi önü kabarık olup arkaya doğru taranmış model olarak karşımıza çıkmaktadır. Kafa yapınız ve stilinize yakışıp yakışmayacağı hususu bu noktada çok önemlidir.

Pompadour saç kesimi

Pompadour saç kesimi

Pompadour saç kesimi adını avrupalı bir kadın olan madame de pompadour isminden almıştır. Kral 16. Louis’in metresi olan madame de pompadour, o dönemlerde kabarık saç modeli, porselen ve kostümlere kafayı takıp tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Pompadour saçlar, bazı revizyonlarla günümüze kadar gelmiş ve daha çok erkek saç stili olarak kabul görmüştür.

Pompadour saç modeli kesimini eşsiz kılan nokta, kafanın ön kısmından başın arkasına doğru geri çekilen büyük saç hacminin oluşudur. Bu eşsizlikten faydalanıp yakışıklılığına yakışıklılık katan ünlüler arasında jon kortajarena,zac efron ve zayn malik gibi stil ikonları da yer almaktadır.

Pompadour Saç Stili Çeşitleri Nelerdir?

Pompadour erkek saç modelinde genelde üstler uzun ve hacimli, yanlar ise inceltilmiş ve sıkıdır.

Üst kısmı uzun ve kabartılmış, yanları kısa saç modeli

Yan kısımları kesilmiş hatta kazıtılmış modeli,

Saçın tepe kısmından enseye inen uzun saçlar ve yanları kısaltılmış saçlar

Tepe kısmı uzun yanlar bir numara saç kesimi şeklinde kısa (özellikle kıvırcık saçlarda bu model sık kullanılmaktadır)

Önü kabarık saç modelleri pompadour saç

Önü kabarık saç modelleri pompadour saç

Bu seçenekler en çok tercih edilen pompadour erkek saç kesimleri arasında yer almaktadır. Fakat kısa bir pompadour saç şekli her ne kadar modaya uygun olsa da orta uzunluktaki saç modellerine ve erkeklere bu saç modelinin daha çok yakıştığını söylesek hiçte yalan olmaz.

Okurlarımız buna da baktı→ Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri  

Pompadour Saç Modeli Nasıl Yapılır Erkek

Pompadour saç kesimi için saçların uzun olması gerekmekte veya kısa saçlar uzun bir süre pompadour saç stili şeklinde kesilerek şekillendirilmelidir.

Birçok kadın ve erkeğe uyabilecek olan modern pompadour saç modeli hangi yüz tipine yakışır sorusunun cevabında birçok yüz tipini görsek de erkek yuvarlak ve oval yüz tipine daha çok yakışmaktadır.

Pompadour saç şeklini kendi tarzınıza ve stilinize göre dilediğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz. Örneğin; çılgın, asi, eğlenceli veya klasik stili ile deneyebilirsiniz.

Pompadour saç modeli nasıl yapılır erkek

Pompadour saç modeli nasıl yapılır erkek

Pompadour saç kesimi eğlenceli retro stili olarak da değerlendirilebilir. Zira saç dokusuna veya tipine bağlı olarak çok benzersiz ve farklı varyasyonlar içerir.

Aşağıdaki resim galerisinde pompadour saç kesimleri ve stilleri hakkında öne çıkan görselleri inceleyerek kendinize uyan en güzel erkek saç stilini deneyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Pompadour Saç

 

 

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yeni nesil erkek saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu