4 Numara Saç Modelleri

03.04.2021
1.960
4 Numara Saç Modelleri

4 numara saç modelleri başlıklı yazımızda 4 numara saç hakkında bilgiler verdikten sonra 4 numaralı saç kimlere yakışır sorularının cevaplarını bulacağız.4 numara saç erkek kısa saç modeli çerçevesinde en çok kullanılan  erkek saçları arasında yer almaktadır.

Erkek kısa saç modelleri trend saç modası olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek kısa saç modelleri 0 numara saç modelinden başlayarak yukarılara doğru çıkmaktadır. Konforlu rahat ve bir o kadar da tarz olmamızı sağlayan 4 numara saç modelleri kısa saçlar arasından yurt dışından saç modellerindendir diyebiliriz.

4 Numara Saç Modelleri

4 numara saçlar erkekler kadar kadınlar tarafından da kullanılmaktadır. Modern saç kesimleri arasında son birkaç sezondur 4 numara bayan saç kesimi rastlamaktayız.

4 numara saç modelleri

4 numara saç modellerinde bir diğeri

4 numara saç modelini neden kullanmalıyım sorusu ilk akla gelen sorudur. 4 numara saç modeli kolay bakımı, yüz hatlarının öne çıkarılarak daha dikkat çekici bir görünüm sunulması ve karizmatik bir görünüm sunması nedeniyle tercih edilmelidir.

4 Numara Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

3 numara saç kesiminin çok kısa 5 numara saç kesimini de uzun bulan beyler 4 numara saç kesimi ile daha dikkat çekici bir görünüme kavuşabilirler. Özellikle kısa subay traşı veya kısa asker traşı olarak 4 numara saç kesiminin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. 4 numara saç boyu kaç milimdir diye soranlara 10 mm demek istiyoruz.

Kısa saç modelleri erkek 4 numara kestirmeden önce size yakışıp yakışmayacağını test etmeniz  ve bu testten sonra 4 numara saç traşı yaptırmanız daha doğru olacaktır.

4 Numara Saç Kimlere Yakışır? 4 Numara Saç Modelleri

4 numara saç kesimi erkek stilinin size yakışıp yakışmayacağını anlamının birkaç yolu var. Alın açıklığı, kafa yapısı ve yüz şekli hangi saç modelini size yakışıp yakışmayacağını belirlemede en önemli etkendir. Saç 4 numara bana yakışır mı diyorsanız işte cevapları.

Saç 4 numara

Saç 4 numara

Yüzünüz aşırı yuvarlak ve aşırı zayıf değilse, düzgün bir çene yapısına sahipseniz, kepçe kulaklı değilseniz, simetrik bir kafa yapınız varsa ve tüm bunlar ile birlikte açık alana sahip değilsiniz 4 numara saç size yakışacaktır.

Kısa boylu erkek saç modellerinin arasında 4 numara saç modeli çok fazla yer almamaktadır.

Evde 4 Numara Saç Kesimi Yapılır Mı?

Makine ile saç kesimi konusunda tecrübeleriniz varsa tabii ki tıraş makinesi sahibi iseniz, evde 4 numara saç kesimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Numara Saçlar Nasıl Şekillendirilmelidir?

Kart numarası açlar jöle ve saç spreyi ile kolay şekil yenebileceği gibi hiçbir şey yapmadan doğal olarak da kullanılabilir.

Özel davetler den resmi toplantılara kadar her ortamda kullanabileceğiniz 4 numara saç kesimi uzun boylulara daha çok yakışmaktadır. Eğer siz de uzun boyluysanız, klasik kombin ile birlikte 4 numara saç modeli erkek stilini kullanabilirsiniz.

erkek 4 numara saç modelleri

erkek 4 numara saç modeli

4 Numara Saç Bakımı Nasıl Olur?

4 numara saç bakımı çok zor olmayan saç modelidir. Bu nedenle periyodik aralıklarla saçlarınızı yıkamanız 4 numara erkek saç bakımı için yeterli olacaktır. Saç dökülmesi ve saç kepeği olan erkekler bu tedavileri sırasında 4 numara saçla çok daha rahat edeceklerdir.

Mert numarası aç bayanlar tarafından kullanılır mı sorusunda akla gelmektedir. Birçok modacı ve ünlü saç stilisti 4 numara saç kadın kesiminin bayanlara yakışmayacağını söylese de, 4 numara saç marjinal yapıdaki bayanların favori saç modelidir.

4 numara saç kesimi erkek hakkında daha fazla detay ve ayrıntı arıyorsanız görsellerimizi inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek 4 Numara Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Tarz Takım Elbise Modelleri Erkek 2024 başlıklı yazımızda 2021 Takım Elbise Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu