2017 Saç Modelleri

0
525

Kişisel bakım olarak ele alındığında gerek kadınlarda gerek erkeklerde dış görünüm çok büyük bir önem arz etmektedir. Kılık kıyafet, ayakkabı, kullanılmış olunan saç modeli ve rengi de kişinin tarzını belli ettiği için ve estetik anlamda gerek toplumsal gerek kültürel açıdan dikkat çektiği için dikkat edilmesi gereken bir alandır. Bu durum karakteristik boyuta kadar gelmiş durumdadır ki bir insana bakıldığında tarz ve estetik anlayışını göstermektedir. Bu durum hem bayan hem erkek genç yaşlı toplumun her kesiminde kendini belli eden ve üzerinde durulan bir konudur. Kadınların saç modellerine renklerine boyuna ne kadar dikkat edip üzerinde duruyorsa aynı şekilde erkeklerde günümüzde artık çok fazla özen gösterdiği gözlemlenmiştir. Bu durumda saç stilistlerinin moda danışmanlarının güzellik ve bakım salonlarının bay bayan kuaförlerinin de önemini her geçen gün arttırmakta ve geliştirmektedir.

2017 saç modelleri öncelikle kadınlarda ele aldığımızda gerek sonbahar kış sezonu olsun gerek ilkbahar yaz sezonu olsun üzerinde özenle durulan bir konudur. Nitekim kişinin yüz güzelliğinin ortaya çıkması için doğru saç modeli ve rengi değerlendirilirken çene yapısı elmacık kemikleri kaş uzantısı gibi niteliklere yer verilir. En trend ve en özgün görüntüyü elde etmek için kadınlar bu uğurda çok fazla yatırımlar yapmışlardır. Örneğin kısa saçları ele aldığımızda ki kısa saçlar her zaman daha modern bir hava katar kadınlara iki üç yıl öncesinde yoğun rağbet gören uçuk asimetrik kesimlerden uzak doğala yakın aşırı kısa olmamakla birlikte kulak hizasını biraz geçecek boyutta uzunluklar tercih edilmektedir. Uzun şekilde kullanmak isteyenler ise kahkülyada arkadan farklı bir görünüm elde edilecek şekilde kesimlerini yapmaktadırlar. Daha çok kesime cesaret edemeyen kadınlar kendilerini güvendikleri ve bu işin uzmanı olan insanlara bırakırlar ve genelde olumlu hatta mükemmel sonuçlar elde edilir.

Saç modellerinin oluşmasında sadece şekil ve boyut değil aynı zamanda rengin de çok büyük bir payı vardır. Bu renk seçimine en az boyut ve şekli kadar dikkat etmelisiniz, çünkü ten rengiyle uyuşmayan çok esmer olan bayanlarda çok sarışınlık veya abartılı kızıl renkler tercih edilmemelidir.Nitekim 2017 saç modellerinde artık eskisi gibi yoğun yapay görüntülerden kaçınılmış yerine daha doğal tonlar  kendi asıl saç rengine yakın ufak rötuşlar ya da çok keskin olmamakla birlikte ten rengiyle uyum içerisinde ufak parıltı ve aydınlatmalar kullanılmalıdır. Yüze yapışık ve düz saçlardan ziyade hacimli hafif dalgalı ve daha trend bir görünüm için kızıl balyaj yerine doğal tonlarda sarı ombreler kullanılmalıdır. Kestane renk üzerine daha açık kumral renkler tercih edilmelidir. Özel davetler dışında büyük topuzlara yer verilmemeli alnı ve yüzü kapatacak modellerden uzak durulmalı ve her zaman makyajla bütünleşmiş bir görünüm elde etmek için uğraşılırsa çok daha başarılı bir yerinde durulur moda anlayışının.

2017 saç modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan 2017 Uzun Saç Modelleri başlıklı yazımızda uzun saç kesimi, uzun saç modası ve uzun saç trendi hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER