Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

19.06.2021
3.189
Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

Kızıl saçı hangi renk kapatır başlıklı yazımızda saçlarını kızıl tonları ile buluştuktan sonra sıkılarak değiştirmek isteyenlerin sorularına cevaplar vereceğiz. Kızıl saç boyası en zor akıtılan ve en zor kapatılan saç boyası renkleri arasında yer almaktadır. Saçlarını kızıla boyadıktan sonra beğenmeyip değiştirmek isteyenler kızıl boyayı hangi boya ile kapatacaklar. İşte merak edilen sorunun cevapları…

Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

Kızıl boyayı kalıcı bir şekilde kapatmak için saç açıcı ile saçlarınızı açmanız gerekmektedir. Kızıl boya üzerine farklı renkte boya kullanarak kapatmanız halinde üste vurduğumuz boya kısa sürede akacak çok çok farklı bir görünüm sunacaktır.

kızıl saç boyası nasıl kapatılır

kızıl saç boyası nasıl kapatılır

Bunun önüne geçmek için önerimiz; saç açıcı sonrası kızıl renk saçlardan farklı bir renge geçiş yapmanız veya kızıl boya üstüne kullandığınız boyayı ayda bir kez yinelemeniz olacaktır.

Kızıl Saçı Hangi Renk Boya Kapatırım?

Kızıl koyu bir renk olduğu için açıcı kullanılmadan kapatılması çok zordur. Koyu kahve saç boyası, küllü yoğun kumral saç boyası, siyah saç boyası, koyu kumral saç boyası, çikolata kahve saç boyası ve koyu kestane saç boyası kullanarak kızıl saç renginden geçiş yapabilirsiniz.

Kızıl en iyi kapatan saç boyası küllü tonlardır. Zira kızıl saç boyası üzerine farklı bir renk boya kullanıldığı zaman kırmızı pigmentler öne çıkmakta ve onu kapatmaksa oldukça zor olmaktadır. İlk etapta küllü tonlar ile kızılı kapatan renkler arasında geçiş yapabilirsiniz.

Açık küllü kumral yerine kızılı kapatan renk olarak koyu küllü kumral tonlarını öneriyoruz. Yoğun küllü kumral kızıl saç boyasını kapatmada en sık kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kızıl saç boyasını akıtmadan farklı bir renge geçmenin çok da iyi sonuçlar vermeyeceğini yukarıda paylaştık. Peki, kızıl saç boyası nasıl akıtılır.

Saç boyasını akıtma teknikleri doğal yolları arasında karbonat en etkili ve en sık kullanılan yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Karbonat ile saç boyası akıtma nasıl yapılır? Karbonat ile saç boyası akıtmak birçok bayanın kullandığı yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 750 ml  şampuanın içine bir buçuk tatlı kaşığı karbonat ekleyerek, şampuanınızı düzenli olarak kullanmanız yeterli olacaktır.

kızıl saçı hangi renk boya kapatır

kızıl saçı hangi renk boya kapatır

Karbonatlı su kullanmak isterseniz 1 litre suya 2 tatlı kaşığı karbonat ilave etmemiz yeterli olacaktır. Duş sonrası saç boyasını kapatmak için son durulama suyu olarak hazırladığınız karbonatlı karışımı kullanabilirsiniz.

Kızıl saç boyasını akıtmadan kapatmak istiyorsanız siyah saç boyası öneriyoruz. 25-30 gün ara ile üst üste siyah boya uygulaması sonrasında kızıl saç boyası tamamen kapanacaktır. Kızıl saç boyasını kapatırken kırmızı pigmentlerle uğraşmak istemiyorsanız kuaförde bir hafta arayla saç açma işlemi sonrası saç rengi değişikliğine gidebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kızıl saçı kapatan saç boyası görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kızıl Saçı Ne Renk Boya İle Kapatabilirim?

 

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu