Tarz Kadın

2020 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir?

01.06.2019
617
2020 Düğün Davetiye Modelleri Nelerdir?

2020 Düğün Davetiye Modelleri; Yaz aylarının düğün mevsimi olduğu aşikardır. Bu süreç içerisinde özellikle düğün sahipleri belki de bir kış boyunca sürekli olarak düğün hazırlıkları ile uğraşır.

Düğün tarihi belli olduktan sonra, düğün günü yanınızda bulunmasını istediğiniz herkese davet amaçlı davetiye gönderilir. Bu davetiyelerin model konusunda uçsuz bucaksız olduğunu söylemek yalan olmayacaktır.

Özellikle 2020 düğün davetiyesi modelleri arasından neredeyse her çift kendini anlatan düğün davetiyesi modelleri bulabilmektedir.

Bu durum çoğu çift için zor olsa da düğün yapacak bütün çiftler için oldukça şanslı bir yıldır. Çünkü bu yıl misafirlerinize dağıtacağınız davetiyelerde özellikle çiftlere özel yapılan  ve daha farklı birçok davetiyeler öne çıkıyor.

Düğün Davetiye Modelleri

 • Nazar boncuklu davetiye
 • Dantelli davetiye
 • Kadife işlemeli davetiye
 • Renkli davetiye
 • Fotoğraflı davetiye
 • Klasik davetiye
 • Lüks davetiye
 • Sade nikah davetiyeleri
 • Nikah kartları şeklinde farklı düğün davetiyeleri bulunmaktadır. En güzel düğün davetiyeleri heyecanlı çiftlerin kafalarını karıştıracak şekilde tasarlanmıştır.

Yüzlerce hatta binlerce davetiye modeli içinde kendinizi kaybetmemeniz, kararsızlığa düşmemeniz, en güzel düğün davetiyesi seçmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı ipuçları bulunmaktadır.

Son dönemlerde çiftler düğün davetiyesi incelerken nikah davetiyesi ve düğün davetiyesi olarak nikah kartları şeklinde, nikah davetiyesi bağış kartları seçeneği görmektedir. Bu kartlarla darüşşafaka ve TEMA vakfına bağış olacak şekilde kartlar sunulmaktadır.

Özel olarak tasarlanan bu kartlar arasında olan TEMA vakfı kartları çiçek, yaprak, ağaç, doğa, bahar sevinci, şölen tasarımlı kartlar bulunmkatadır.

Nikah kartları şeklinde olan bu kartları alarak hem misafirlerinizi davet ediyorsunuz, hem de TEMA vakfına bağışta bulunuyorsunuz, çok güzel değil mi:)

Davetiye Modelleri Ve Fiyatları

 • Düğün davetiye örnekleri inceleme ve seçme aşamasında mutlaka başka bakış açıları geliştirmelisiniz.
 • Yani misafirlerin yapısına ve düşüncesine göre davetiye seçme devri kapanalı yıllar oldu. O yüzden siz misafirlerinizin yaş ortalamasını düşünerek değil tamamıyla kendinizin, eş adayınızın ve ilişkinizin renklerini düşünerek bir davetiye seçmelisiniz. Tabi bu arada uygun davetiye seçeneklerini dee gözden geçirmelisiniz.
 • Seçtiğiniz davetiye modelinde insanlar sizi görebilmelidir.
 • Yeni sezon düğün davetiyeleri arasından yaptığınız seçim aşamasında ailelerinizden ziyade ortak arkadaşlarınızdan yardım alabilirsiniz.2016 düğün davetiyesi modelleri romantik
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   2017 Düğün Davetiyesi Modelleri

Örnek verecek olursak;

 • Düğün Davetiye Modelleri; Arkadaşlarınız, aileniz ve yakın çevreniz size sürekli olarak çok eğlenceli bir çift olduğunuzu söylüyorsa davetiyenizi de bu gibi konseptler kullanarak oluşturabilirsiniz.
 • Yani davetinizi eline alan bir davetli bu davetiye tam da bu çiftlik olmuş diyebilmeli.
 • Fakat eğlenceden ziyade daha sade ve asil duruşlu bir ilişkiniz varsa elbette davetiyeniz de bu özellikte olmalıdır.

Bakınız: Gelin Topuzu Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

 • Nikah davetiyesi metinleri incelenmeli ve gönlünüzden geçenleri yazabilmenize imkan sağlayan davetiye çeşitleri görmelisiniz. Sizin için en anlamlı cümle hangisi ise onu kurmalı veya onu seçmelisiniz.
 • Gösterişe bayılan ve çok iddialı bir çiftseniz elbette davetiyenizde lüks davetiye şeklinde çok gösterişli, iddialı ve abartılı olabilir.
 • Davetiye modelleri incelenirken uygun davetiye modelleri, en ucuz davetiye modelleri şeklinde sunularak düğünde ihtiyatlı para harcayanlar için çok farklı seçenekler sunmaktadır.
 • En güzel düğün davetiyesi istiyorsanız kesenin ağzını biraz açmalısınız.2016 düğün davetiyesi modelleri nelerdir

En Güzel Düğün Davetiyeleri

⇒ Davetiye seçiminizi yaparken özellikle tasarım konusuna çok büyük özen göstermeniz gerekmektedir. Davetiyeniz tıpkı hayallerinizde ki gibi olmalı ve düğününüzün temasını içerisinde barındırmalıdır.

⇒ Örneğin, düğününüz bir kır düğünü ise daha renkli ve daha doğa içerikli davetiyeler tercih edebilirsiniz. Bu sebeple düğün mekanınız davetiye seçiminizi etkileyecektir. Aynı zamanda davetiyenizi yazdırırken düğününüzün yapılacağı mekanı, saati ve günü anlaşılabilir bir şekilde söylemeye özen göstermelisiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Nişan Bohçası Süsleme Teknikleri-Tüm Detaylar

Bakınız: Türkiye’de ve Dünya’da Ünlü Gelinlik Markaları

⇒ 2020 düğün davetiyesi modelleri içerisinden modelinizi seçtikten sonra en önemli ikinci konu elbette ki kaç adet davetiye bastıracağınızdır. Ülkemizde genellikle davetiyeler her eve bir adet olarak verilmektedir. Sayınızı bu duruma göre belirleyebilirsiniz. Elbette kendi arkadaşlarınızı ve sevdiklerinizi de bu hesaplamada unutmamalısınız.

⇒ Tam olarak kaç davetiye bastıracağınıza karar verdikten sonra saymadığınız kişilerin olabileceğini de hesaba katarak çıkan sayıdan 50 adet kadar fazla olacak şekilde davetiyeciniz ile anlaşabilirsiniz. Aynı zamanda saklamak isterseniz sayıyı kendinize göre arttırma imkanınız da vardır.2016 düğün davetiyesi modelleri kırmızı

⇒ Davetiyenizin istediğiniz oranda ilgiyi görebilmesi için yeni sezon Düğün Davetiye Modelleri arasından kağıdı en iyi kalitede olan davetiyeyi seçmeniz gerekmektedir.

⇒ Davetiyenizin kağıdının düz mü, dokulu mu, kalın mı olacağına karar vermeniz gerekmektedir.

Bakınız2019 Gelin Çiçeği Modelleri Nelerdir?

Davetiye fiyatları, 1000 adet davetiye şeklinde belirtecek olursak 350-700 tl arasıdır. Tabi bu rakam ortalamadır. Lüks davetiye modellerine doğru gidildikçe fiyat da artacaktır.

⇒ En az model seçimi kadar kağıt için de çok büyük kararsızlıklar yaşayabilirsiniz. Fakat bu konuda bilmeniz gereken en önemli şey davetiyenizin kağıdı ne kadar kalın olursa o kadar kalıcı ve etkileyici olacağıdır.

Düğün Davetiye Modelleri Resim Galerisi:

 

Bir önceki makalemiz olan Nişan Ayakkabısı Modelleri 2020 başlıklı yazımızda 2017 nişan ayakkabıları, nişan ayakkabıları ve Nişan Ayakkabısı hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. oğuzhan bolulu dedi ki:

  abi sade olsun desenli olsun yeter be.ne kadar çok düğün davetiyesi modelleri varmış öyle.bak bak bitmiyor. bir davetiyenin tanesi beş tl olur mu yahu.ne kadar gösterişli olursa fiyat da ona göre katlanıyor.yok abi yok bize tanesi 50 kuruşluk olsun yeter 🙂 bakın şu yukarıda desenli kırmızı olan davetiye var en iyisi o.hem sade hem gösterişli ikisi bir arada şampuan gibi mübarek 🙂

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu