Tarz Kadın

Yeşil Göze Yakışan Kıyafet Renkleri

13.08.2022
126
Yeşil Göze Yakışan Kıyafet Renkleri

Yeşil göze yakışan kıyafet renkleri ile çok daha etkileyici kombinler yapılmaktadır. Çünkü göz rengini ortaya çıkaran saç renkleri gibi göz rengini ortaya çıkaran kıyafet renkleri de vardır. Yeşil gözlülere yakışan renkler ile yapılan kombinler sonucunda gözlerin güzelliği vurgulanacaktır. Hemen hemen tüm göz renklerinde göz rengimiz tam zıttı renklerde kıyafetler seçmek gözlerinizi odak noktası yapacaktır.

Aslında kıyafetleri göz rengine uydurmak da gözleri belirginleştirmenin farklı bir yoludur. Bu işin içinden nasıl çıkacağız diyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Bakir-sac-yesil-goz-beyaz-kombin

Bakır saç yeşil göz beyaz kombin

Çünkü yeşil gözlülere hangi renkler yakışır sorusunun cevabı niteliğinde yeşil göze yakışan kıyafet renkleri verecek.

Yeşil Göze Yakışan Kıyafet Renkleri

Koyu yeşil gözlerin, açık yeşil gözlerin kullanacağı kıyafet renklileri çoğu zaman farklılık gösterir. Yeşil gözü ortaya çıkaran kıyafetler denilince ilk akla gelen renk kuşkusuz beyazdır.

Beyaz kıyafetler tüm göz renklerinde olduğu gibi yeşil gözleri de ortaya çıkarmaktadır. Ayrıca turuncu, mavi, portakal rengi, lavanta rengi de gözleri öne çıkarmaktadır. Ek olarak orkide rengi, patlıcan rengi ve erik rengi de gözleri ortaya çıkaran renklerdir.

Özellikle soluk yeşil gözleri ortaya çıkaran renkler ise mor renk, patlıcan rengi ve mürdüm eriği rengidir.

Koyu yeşil gözleri ortaya çıkaran renkler ise orkide rengi tonları, turuncu tonları ve lavanta rengi tonlarıdır.

Yeşil Gözlü İnsanlar Ne Renk Giymeli?

Göz rengini ortaya çıkaran kıyafet renkleri, doğru belirlendiği zaman göz rengi daha canlı ve daha parlak görülmektedir.

Yesil-Goz-rengini-ortaya-cikaran-kombin-renkleri

Yeşil Göz rengini ortaya çıkaran kombin renkleri

Yeşil gözü ortaya çıkaran kıyafet renkleri olarak karşımıza beyaz üzerine göz renginiz ile aynı renklerde desenli kullanın

Örneğin, koyu yeşil gözlere sahipseniz beyaz üzerine koyu yeşil desenli gömlekler kullanabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta yeşil desenlerin çok büyük ve abartılı olmamasıdır. Yani beyaz ağırlıklı yeşil desenli kıyafetler kullanmalısınız.

Açık yeşil veya koyu yeşil kıyafetler dışında koyu lacivert veya koyu mavi içeren kıyafetlerde kullanılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ela Gözlülere Hangi Saç Rengi Yakışır?

Yeşil göze yakışan kıyafet renkleri kullanımı sırasında beyaz renk ağılıklı olmalıdır. Aslında diğer renkler karma olarak kullanılabileceği gibi sade de kullanılır. Ancak size önerimiz çok fazla renk karmaşasından kaçınarak sade kombinler yapmaktır.

Örneğin, yeşil pantolon üzerine beyaz gömlek yeşil fular veya yeşil şal kullanarak yeşil gözler daha da etkileyici kılınabilir.

Yeşilin tüm tonları, yeşil gözlerde kıyafet rengi olarak kullanılmaktadır. Açık renk gözlerde koyu yeşil tonları, koyu yeşil gözlerde açık yeşil tonları daha doğru olacaktır.

Kalınabilir aşağıdaki resim galerisinde yeşil gözleri ortaya çıkaran kıyafet renkleri ile kombinler paylaşılmıştır. Resim galerisini inceleyerek gözleri ortaya çıkaran kusursuz kombinler yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeşil Göze Giden Kıyafet Renkleri Nelerdir?

 

Bir önceki makalemiz olan Uzun Hırka Kombinleri 2023 başlıklı yazımızda Uzun Hırka Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu