Tarz Kadın

Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

23.02.2021
1.214
Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Uzun yüze kısa saç modelleri kadın başlıklı yazımızda uzun yüze saç kesimi nasıl olmalı? Uzun yüz şekline göre saç modelleri nelerdir? Katlı uzun saç modelleri, uzun yüz kahkül kullanımı gibi detaylar vereceğiz. Her saç şekli her yüz şekline gitmez. Bu doğru yüz şekli ile doğru saç modelleri bulmak gerekir. Yüz şekline yakışan saç modelleri ile tarzınız bir stiliniz her zaman beğeni toplayacaktır.

Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Uzun yüz şekline sahip bir kadınsanız yüzünüzü daha kısa ve yuvarlak göstererek daha estetik bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak saç modelleri ve saç kesimleri ne yönelmelisiniz. Birçok kişi uzun yüze sahip kadınlar kısa saç kullanamaz diye düşünmektedir.  Oysa uzun yüze saç modelleri arasında kısa saçlarda bulunmaktadır. Peki, uzun yüz saç modelleri nasıl olmalıdır?

Uzun yuzlere sac modelleri bayan

Uzun yuzlere sac modelleri bayan

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun yüze göre saç modelleri arasında katlı saç modelleri ve uzun yüze kahkül içeren saç modelleri bulunmaktadır.

Uzun yüzde kısa saç modelleri kullanırken mutlaka kakül kullanmalısınız. Uzun yüzlü kadınlar saç kesimi yapmadan önce kullanacağı imajı belirlemeli bu imajın içerisinde kahkül mutlaka olmalıdır. Uzun yüze kahkül saçın daha oval ve yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Kullanacağınız ve tercih edeceğiniz kahkül modeli  dolgun ve hacimli olmalıdır. Yüzünüze yapışan ince ve seyrek kahküller çok da işe yaramayacaktır.

Katlı Saç Kesimi

Uzun yüz kısa saç modelleri kadın tasarımları arasında katlı saç kesimi geniş yer bulmaktadır. Katlı saç kesimi ile yüzünün daha yuvarlak ve şekilli görünecektir. Katlı saç kesimi yaptıktan sonra kırıkhan ile saç uçlarını hareketli hale getirebilirsiniz.

Katli uzun sac modeli uzun yüze

Katli uzun sac modeli uzun yüze

Uzun yüzde kısa saç modelleri arasında orta uzunlukta long bob saç modeli de bulunmaktadır. Özellikle dümdüz saçlarla birlikte uzun yüz şekline sahipseniz uzun yüz yüzü dengelemek için kulak hizasında katları bulunan saç modellerini düşünmelisiniz. Bu saç modelleri arasında long bob saç modeli şeklinizi olduğundan daha kısa göstereceği hiç uygun bir seçim olacaktır.

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun yüzlü kadınlara saç modelleri belirlenirken düz saç modellerinden uzak durulmalıdır. Örneğin düz kısa saçlar ve düz küt saçlar uzun yüzde kısa saç modelleri arasında yoktur.

Dümdüz saçlar yerine saçlara yumuşak katlar atılarak yüz şekli daha estetik hale getirilmelidir.

Uzun yüze kısa saç modelleri bayan tasarımları arasında uzun yüz şekline kısa saç modeli olarak pixie saç kesimi de düşünülmelidir. Uzun yüz şekline kısa saç kesimi yakışsın istiyorsanız pixie saç kesimi sonrası saçlarınıza dağınık bir form kazandırmalısınız.

Uzun yüz için kısa saç modelleri kadın

Uzun yüz için kısa saç modelleri kadın

Uzun yuzlu kadinlara saç modeli olarak orta uzunluktaki dalgalı saçları da öneriyoruz.

Orta uzunluktaki saçlara bukle veya kalın su dalgası yaptırarak kullanabilirsiniz.

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz omuz hizasında saç kesimi yaptırarak dengeli yüz hatlarına sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun yüz şekline göre saç modelleri arasından seçtiğimiz görselleri istifadenize sunuyoruz.

Resim Galerisi: Uzun Yüzde Kısa Saç Modelleri Kadın

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu