Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

17.04.2023
2.133
Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Uzun yüze kısa saç modelleri kadın için de erkek için de önemlidir. Çünkü uzun yüzler için saç modelleri ile yüz daha orantılı olmaktadır. Yani uzun yüzlere yakışan saç modelleri ile daha güzel görünebilirsiniz.

İçeriğin detaylarında neler mi var? Uzun yüze saç kesimi nasıl olmalı? Uzun yüz şekline göre saç modelleri nelerdir? Katlı uzun saç modelleri, uzun yüze kullanılır mı? Uzun yüz kahkül kullanımı, Perçem modelleri uzun yüze yakışır mı? gibi detaylar vereceğiz.

Uzun Yüze Kısa Saç Modelleri

Uzun yüze kısa saç modelleri; Her saç kesim modelleri her yüz şekline gitmez. Bu da seçtiğiniz saç modelinin yüz tipine uygunluğunun önemini kat kat artırmaktadır. Yani saç kesim modelleri öncesinde mutlaka yüz şeklini belirlemeli ve saç kesimini bu yönde yaptırmalısın. Çünkü yüz şekline yakışan saç modelleri ile tarzınızdan ve güzelliğinizden her zaman söz ettirebilirsiniz.

Uzun yuzlere sac modelleri bayan

İnce uzun yuzlere sac modelleri bayan

Uzun yüz şekline sahip bir kadın, yüzünü daha kısa ve yuvarlak göstererek saç modeli kullanmalıdır. Böylece daha estetik ve etkileyici bir görünüme kavuşabilirsiniz. Bunun için kaküllü, kat kat ve perçemli saç modelleri ve saç kesimlerine yönelmelisiniz.

Birçok kişi uzun yüze sahip kadınlar kısa saç kullanamaz diye düşünmektedir.  Oysa uzun yüze saç modelleri arasında kısa saçlarda bulunmaktadır. Peki, uzun yüz saç modelleri kısa stilleri nasıl olmalıdır?

Uzun Yüze Yakışan Saç Modelleri

Uzun Yüze Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Aslında uzun yüze göre saç modelleri arasında katlı saç modelleri ve perçemli saç modelleri ilk sıradadır. Ek olarak ise uzun yüze kahkül içeren saç modelleri bulunmaktadır.

Uzun yüzler için saç modelleri kullanırken mutlaka kakül kullanmalısınız. Kahküllü saç modeli istemeyenler perçem modellerini incelemeli ve perçemli saç modelleri düşünmelidir. Çünkü uzun yüze kahkül veya perçem yüz hattının daha oval ve yuvarlak görünmesini sağlayacaktır.

Kullanacağınız ve tercih edeceğiniz kahkül modeli  dolgun ve hacimli olmalıdır. Yüzünüze yapışan ince ve seyrek kahküller çok da işe yaramayacaktır.

Ancak perçem kullanırken seçeneğiniz daha çok olacaktır. Katlı perçem, uzun perçem veya kısa perçem seçeneklerini mutlaka incelemelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Perçemli Saç Modelleri Bayan 2023-2024

Katlı Saç Kesimi

Uzun yüz kısa saç modelleri kadın tasarımları arasında katlı saç kesimi geniş yer bulmaktadır. Katlı saç kesimi ile yüzünün daha yuvarlak ve simetrik görünecektir. Katlı saç kesimi yaptıktan sonra katlı saçlara kırık fön ile saç uçlarını hareketli hale getirebilirsiniz.

Katli uzun sac modeli uzun yüze

Katli uzun sac modeli uzun yüze

Uzun yüzde kısa saç modelleri arasında orta uzunlukta long bob saç modeli de bulunmaktadır. Özellikle dümdüz saçlarla sahipseniz uzun yüzü dengelemek için kulak hizasında katları bulunan saç modellerini düşünmelisiniz. Bu saç modelleri arasında olan katlı long bob saç modeli yüz şekli olduğundan daha kısa gösterecektir.

Uzun Yüz Sivri Çene Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun yüzlü kadınlar saç modelleri belirlerken düz, katsız, perçemsiz ve kakülsüz saç modellerinden uzak durmalıdır. Örneğin düz kısa saçlar ve kakülsüz küt saçlar uzun yüzde kısa saç modelleri arasında yoktur.

Uzun yüzlü kadınlar için saç modelleri alın açıklığı ve çene sivriliği dikkate alınarak belirlenmelidir. Çene yuvarlak, alın geniş ise kakül veya perçemle sadece alını kapatmak yeterli olacaktır. Ancak hem çene sivri, hem de alın açık ise kaküllü, katlı veya perçemli orta uzunlukta veya kısa saç kullanılmalıdır. Uzun saçlar ise dalgalı veya kıvırcık kullanılmalı ve kakül, perçem ile zenginleştirimelidir. Yani dümdüz saçlar yerine saçlara yumuşak katlar atılarak yüz şekli daha estetik hale getirilmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Katlı Saç Modelleri 2023-2024

Uzun yüzme kısa saç modelleri kadın tasarımları arasında uzun yüz şekline kısa saç modeli olarak pixie saç kesimi de düşünülmelidir. Kısa pixie saç kesimi sonrası saçlarınıza dağınık bir form kazandırarak daha güzel görünebilirsiniz.

Uzun yüz için kısa saç modelleri kadın

Uzun yüz için kısa saç modelleri kadın

Aslında uzun yuzlu kadinlara saç modeli olarak orta uzunluktaki dalgalı saçları da öneriyoruz.

Orta uzunluktaki saçlara bukle veya kalın su dalgası yaptırarak kullanabilirsiniz.

Eğer kıvırcık saçlara sahipseniz omuz hizasında saç kesimi yaptırarak dengeli yüz hatlarına sahip olabilirsiniz. Ek olarak kıvırcık saçları uzun saç şeklinde de kullanabileceğinizi bilmelisiniz.

Uzun yüz tipinde saç örgüsü tercihi de var. Hangi saç, saç örgüsü ile kullanılmalıdır? Orta uzunlukta ve uzun kaküllü, perçemli saçlara saç örgüsü yapabilirsiniz.

Bob kesim, küt saç uzun yüzlere yakışan saç modelleri arasındadır. Özellikle dalgalı saçlarda perçemli veya kaküllü seçeneklerini mutlaka düşünmelisiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde uzun yüz şekline göre saç modelleri arasından seçtiğimiz görselleri istifadenize sunuyoruz.

Resim Galerisi: Uzun Yüze Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu