Turuncu İle Uyumlu Renkler

02.04.2022
4.671
Turuncu İle Uyumlu Renkler

Turuncu ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda turuncu renk kombinleri kadın ve turuncu renk kombinleri erkek giyiminde öne çıkan renk uyumlarından bahsedeceğiz. Turuncu renk son bir-iki sezondur moda koleksiyonlarında dikkat çekici kombinlerle öne çıkmaya başladı. Bu bağlamda da mağaza vitrinlerinde turuncu kıyafetleri sıklıkla görmekteyiz. Tam da bu noktada oranj rengi olarak da bilinen turuncu kombinleri öne çıkmaktadır.

Birçok kişi turuncu kombin yapmanın zor olduğunu düşünerek turuncu giyim parçaları almaya çekilmektedir. Turuncu ile doğru renk uyumu yakalamak sanıldığı kadar zor değildir.  Turuncuyla uyumlu renkler doğru kullanıldığı zaman stil sahibi kombinler sizinle demektir. Şık turuncu kombinler yapmak için turuncuya yakışan renkleri sizlerle paylaşıyoruz.

Turuncu İle Uyumlu Renkler

Renk kartelasının en sıcak renkleri arasında yer alan turuncu renk enerjik bir renktir. İşte turuncuya uyan renkler ve turuncu renk uyumu…

Turuncu renge hangi renk gider

Turuncu Renge Hangi Renk Yakışır?

 • Siyah
 • Beyaz
 • Gri
 • Mavi
 • Bej rengi
 • Ekru renk
 • Sarı
 • Vizon rengi
 • Petrol yeşili
 • Kahverengi
 • Pudra rengi
 • Kiremit rengi
 • Yeşil
 • Krem rengi ve tonları kullanılarak dikkat çekici turuncu kombinler yapılabilir. Turuncu renge uyumlu renkler kullanılırken yaz döneminde canlı ve açık renklerle kombin, kış döneminde ise daha mat de koyu renklerle kombin daha doğru olacaktır.

Turuncu renk kendi grubundaki renklerle uyum yakaladığı gibi zıt renklerle de mükemmel uyum yakalanmaktadır.

Özellikle sokak kombinlerinde sıklıkla tercih edilen turuncu renk ile dikkat çekici kombinler için renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanılmalıdır.

Turuncu Siyah Uyumu

Turuncu ile uyumlu renkler renkler arasında siyah gelmektedir. Turuncu ve siyah uyumu dört mevsim kullanma özelliğine sahiptir. Canlı ve enerjik bir renk olan turuncunun keskinliğini siyah ile kırarak dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Turuncuya uyan renkler

Turuncu ve siyah uyumu ile pantolon gömlek kombinleri, etek bluz, elbise şal, elbise ayakkabı gibi her alanda turuncu siyah kombin yapabilirsiniz.

Turuncu Mavi Uyumu

Turuncuya yakışan renkler arasında siyahtan sonra mavi gelmektedir. Dört mevsim yapabileceğiniz turuncu kombinlerde enerjik ve bir o kadar da tarz kombin yapmak için turuncu mavi uyumundan yararlanabilirsiniz.

Modern kombinler, sokak kombinleri ve tesettür kombinleri için turuncu mavi uyumu, en kolay turuncu renk kombini yapma şeklidir.

Turuncu ve mavi uyumu ile pantolon gömlek kombinlerinden elbise ayakkabı kombinlerine kadar her çeşit kombin rahatlıkla yapılabilir.

Turuncu mavi uyumu

Turuncu Bej Uyumu-Turuncu İle Uyumlu Renkler

Turuncunun keskinliğini kıran renklerden bir diğeri de bej rengidir. Ağırbaşlı bir renk olan bej rengi, enerjik turuncu ile bir araya geldiğinde dikkat çekici kombinler ortaya çıkmaktadır. Turuncu bej uyumu dekorasyondan kombinlere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Turuncu ile modern kombinler yapmak için turuncu bej rengi uyumundan yararlanabilirsiniz. Turuncu ve bej uyumu ile pantolon gömlek gibi iki renk kombinler yapılabileceği gibi pantolon tunik şal gibi üç ayrı renk kullanılarak da kombinler yapılabilir. Her iki kombinde de başarı yakalanmaktadır.

Turuncu Beyaz Uyumu

Birbiriyle uyumlu renkler arasında zirvede olan beyaz turuncu ile de mükemmel uyum yakalanmaktadır. Özellikle yaz dönemlerinde rahat, şık ve dikkat çekici turuncu kombinler yapmak istiyorsanız turuncu beyaz uyumundan faydalanabilirsiniz.

Örneğin; turuncu salaş tişört altına ne giyilir sorusunun en güzel cevabı beyaz slim fit pantolon olarak karşımıza çıkabilir. Fresh ve iç açıcı kombinler için turuncu beyaz uyumundan faydalanabilirsiniz.

Turuncu renk uyumu

Turuncu Lacivert Uyumu

Turuncunun zıt rengi olan lacivert doğru oranda kullanıldığı zaman etkili kombinler sunmaktadır. Turuncu lacivert uyumu kadın erkek kombinlerinde kullanılarak göz alıcı ve kolay kombinler yapılabilir.

Turuncuya uygun renkler arasında yer alan lacivert, ten renginiz ile uyum gözetilerek üst veya alt kombin parçasında rahatlıkla kullanılabilir.

Turuncuya uyumlu renkler hakkında derlediğimiz görselleri daha fazla detay ve ayrıntı için sizlerle paylaşıyoruz.

Turuncu Kahverengi Uyumu

Kahverengi turuncu uyumu ile tarz kadın kombinleri yapabilirsiniz. Koyu turuncu ile açık kahverengi, açık turuncu ile koyu kahverengi kullanarak daha dikkat çekici stiller oluşturabilirsiniz.

turuncu kahve uyumu

turuncu kahve uyumu

Turuncu pantolon kombinleri için kahverengi bluz veya gömlek kullanabileceğiniz gibi turuncu gömlek kombinleri için kahverengi pantolon kullanabilirsiniz.

Turuncuya yakın renkler sayılan kahverengi ile üç renk kombinlerde de turuncu kahverengi uyumundan yararlanarak şık kombinler yapılmaktadır. Turuncu bluz, mint yeşili pantolon, kahverengi ceket veya turuncu etek, açık kahve ceket, koyu kahve bluz gibi…

Bu yazıyı da inceleyebilirsiniz.⇒ Turuncu Elbiseye Hangi Renk Şal

Resim Galerisi: Turuncuya Uygun Renkler

 

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Elbise Kombinleri En Şık Haliyle başlıklı yazımızda Yeşil Elbise Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu