tunik neyle giyilir
tunik neyle giyilir

Rahat ve şık giyimin adresinden bir de tuniklerdir. Bugün sizlerle tunik neyle giyilir
tuniklerin altına ne giymeli? Ve tunik altına etek giyilir mi? gibi soruların cevaplarını inceleyeceğiz. Tunik, modası geçmeyen bir kıyafet parçasıdır. Farklı tasarım tunikleri hemen hemen her sezon görmemiz mümkün. Tunik genelde taytlarla kombin edilir. Bu farklı kıyafetlerle kombin edilmeyeceği anlamına gelmez.  Gelin şimdi tunik neyle kombin edilir sorusunun cevabına bakalım…

Tunik Neyle Giyilir

Tuniklerin kombin edildiği en popüler giyim parçası taytlardır. Siyah tayt üzerine dilerseniz düz renk, dilerseniz rengarenk gömlek kombin ederek şıklığı ve zarafeti sergileyebilirsiniz. Tunik Tayt Kombini bayanlar arasında en çok beğenilen ve kullanılan kombindir.

Tunikle kombin edilen bir diğer bir diğer kıyafet parçası ise opak çoraplardır. Özellikle elbise gibi görünen uzun tunikler opak çorapla rahatlıkla kombin edilebilir. Tayt görünümüne sahip olan opak çorapları her türlü tayt modeli ile kombin yapabilirsiniz.

Opak çorap ve tayt kullanmayan bayanlar için tunik ve skinny pantolon kombini öneriyoruz. Renk seçenekleri oldukça fazla olan skinny pantolonları da tuniklerle hiç düşünmeden kombin edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta renk uyumudur. Renk uyumunu yakalayarak mükemmel şıklığa ulaşabilirsiniz.

Tuniklerin altına ne giymeli sorusunun cevaplarından biri de bol palca pantolondur. Tunikler için ilk seçenekler dar paça pantolon, tayt ve opak çorap olsa da bol paça pantolonda tuniklerle düşünülmelidir. Salaş giyimden hoşlanıyorsanız tuniklerinizi boru paça veya bol paça pantolon ile kombin edebilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz en önemli nokta ise boy orantısıdır. Bol paça tunik kombini uzun boylu kişilerde daha şık durmaktadır. Kısa boylu kişilerin boyu bu kombinle daha da kısa görünecektir. Bol paça tunik kombini ile topuklu ayakkabı kullanmanızda da yarar var.

Bel kısmından kemerli kalın dokuya sahip tunikleri dar paça pantolon modelleri ile kombin edebilirsiniz. Bu model tunik altına mutlaka topuklu ayakkabı kullanmalısınız.

Tesettürlü bayanların sıklıkla kullandığı peplum detaya sahip tunik modelleri ise vücudu daha orantılı göstermektedir. Peplum detaylı tunik modelleri bol paça pantolon modelleri ile mükemmel bir görünüm sergilemektedir.

Tunik neyle giyilir? sorusunun en can alıcı cavabı renk uyumudur aslında. Zira renk uyumuna dikkat edilmediği zaman şık bir görünüm yakalamak oldukça zordur. Açık renk tunikleri koyu renk pantolon ve taytlar ile koyu renk tunikleri ise açık renk pantolon, çorap, tayt ve eteklerle kombin yapabilirsiniz.

Tunik Altına Etek Giyilir Mi?

Tunikler kombin edilirken zorlanılan giyim parçası eteklerdir. Birçok kişi etek ile tunik kombini taraftarı değildir. Ancak püf noktalarına uyulduğu zaman gayet şık etek tunik kombini yapılmaktadır.

Burada etek ve tunik boyu oldukça önemlidir. Uzun etekler dar tuniklerle kombin edilebilir. Ancak tunik boyunun kalça hizasını geçmemesi gerekmektedir.

Kalın kumaşlı uzun tunik modellerinizi ise derin yırtmaçlı uzun eteklerle kombin edebilirsiniz. Modası biraz geçmişte kalan önü kısa arkası uzun tunik modellerini ise uzun kalem etek modelleri ile kombin yapabilirsiniz. Bu model kombininde ise klasik çizgili tunik modellerini tercih etmelisiniz.

Farklı bir tarz ve şıklık için tuniklerinizi kalem etek ile kombin edebilirsiniz. Her zaman tayt tunik veya pantolon tunik kombini yapıyorsanız bugün bir değişiklik yaparak kalem etek tunik kombini yapabilirsiniz. Tunik etek kombin parçalarından en önemlisi kalem etektir. Yırtmaçlı kalem etek ile bol kesim tunikleri kombin yaparak da tarz olabilirsiniz.

 

Etek üzerinde kullanacağınız tunik modeliniz peplum detaylı olmalıdır. Bu tarz tunikleri kısa kalem etek veya uzun kalem etek ile kombin yapabilirsiniz.

Tunik neyle giyilir sorusunun cevabını birlikte inceledik. Son olarak da takı bilgisi vermek istiyoruz. Zira hiçbir tunik takısız olmazJ

Seçtiğiniz tunik modeline göre takılarınız da değişmektedir. İddialı tunik modellerinden olan dantel detaylı tüllü ve geometrik desenli tuniklerde aksesuar kısıtlı düzeyde kullanılmalı, hatta hiç kullanılmamalıdır. Böylece tunik detaylarını kapatmamış olursunuz.

Sade tunik modellerinde ise uzun taşlı kolyeler veya büyük kolyeleri kullanarak şıklığınızı daha da üst seviyelere taşıyabilirsiniz.

GALERİ:

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER