Tarz Kadın

Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır

18.08.2021
1.802
Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Tost saç modelleri nasıl yapılır başlıklı yazımızda tost nasıl yapılır saç sorusunun cevabı ile birlikte kalın tost saç modelleri, tost saç topuz modelleri ve örgülü tost saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Tost saç, kullanıcısını havalı ve tarz gösteren saç modeli olarak son dönemlerde yine trend olmaya başladı.

Son dönemlerde diyoruz çünkü 2000’li yılların başında öne çıkan saç tost modelleri bu senenin saç modası olarak da karşımıza çıkmaktadır. Evde yapılan saç modelleri arasında kendisine geniş bir yer bulan saç tost ile siz de çok daha tarz ve havalı saçlara sahip olabilirsiniz.

Tost Saç Modelleri Nasıl Yapılır

Saç modeli tost ile daha önce karşılaşmamış olan bayanlar tost saç modeli ne demektir? Tost saç nasıl yapılır gibi soruların cevabını merak etmektedir.

Saç tost modelleri

Saç tost modelleri

Saç şekillendirici tost saç maşası ile yapılan işlem sonucunda ortaya çıkmaktadır. Evde tost yapımı saç modeli de kuaförde tost saç modeli de oldukça zahmetlidir ve zaman alır. Ancak birçok saç modelleri tost ile çok daha şık ve dikkat çekici durduğu için özellikle genç kız saç modelleri olarak sıklıkla tercih edilmektedir.

Saç için tost işlemi sonrasında saçlar çok daha hacimli, çok daha havalı ve dikkat çekici durmaktadır. Özellikle ince telli saç, seyrek saç ve sönük saç sahibiyseniz saçlarınızı daha havalı göstermek için saç şekillendirici tost makinası ile saçlarınıza tost yapabilirsiniz.

Tost Saç Nasıl Yapılır?

Tost saç şekilleri için tost makinesi saç için olan modellerden tedarik etmelisiniz. Böylece evde kendiniz de kuaföre gerek duymadan tost nasıl yapılır saç sorusunun cevabını verebilirsiniz.

Tost saç nasıl yapılır

Tost saç nasıl yapılır

Eğer tost saç maşası elinizde yok ise ıslak saçlarınızı geceden örerek ve sabah bu örgüleri çözdükten sonra, saçlarınızı geniş dişli bir tarak ile tersten tarayarak evde doğal tost saç modeli yapabilirsiniz.

Saç Tost Nasıl Yapılır?

Saç modelleri tost stilleri için saçlarınızı ince tutamlar halinde tost saç makinesi içerisinde şekil alana kadar bekletmeniz yeterli olacaktır. Bekleme süresi saç yapısına göre değişmektedir.

Saça yapılan tost saçı yıpratır mı dediğinizi duyar gibiyim. Saça sıcak uygulama yapıldığı için saçlar yıpranabilir. Bu nedenle sık yapmamakta yarar var.

İnce tos maşası ile saç tutamlarını ince ince aldığınız zaman ince tost saç modelleri, kalın tost saç modeli ise, kalın tost maşası ile yapılmaktadır.

Saç tost nasıl yapılır

Saç tost nasıl yapılır

Örgülü Tost Saç Modelleri

Tost yapılmış saç modelleri arasında örgülü tost saç modelleri de yer almaktadır. Örgülü tost, tost maşası olmayan kişilerin evde doğal ve kolay tost saç yapma şeklidir.

Örgülü tost saç modellerinden bir diğeri de tost saç maşası kullanılarak yapılan saça tost yapımı sonrası saçların salaş şekilde örme işlemidir.

Tost Saç Topuz Modelleri

İnce ve seyrek saçlara sahip olanlar topuz yapımı sonrası saçlarının sönük duruşundan şikayetçidir. Bu istenmeyen görüntünün ortadan kalkması için tost saç yapımı sonrası saçlara topuz yapılmaktadır.

Örgülü tost saç modelleri

Örgülü tost saç modelleri

Özellikle salaş topuz modelleri, saça tost yapımı sonrası yapıldığı zaman çok daha havalı ve tarz durmaktadır.

Saç tost modelleri arasında at kuyruğu saç modeli, yanlardan toplanarak diğer tarafların serbest bırakıldığı saç modelleri, yarım topuz modelleri yer almaktadır.

Kısa Saç Tost Modelleri

Düz kısa saçlar genelde hacimsiz ve sönük durur. Özellikle kabarık olmayan saçlarda kısa saç kesimi kadın stili, zor form alan saçlar demektir. Kısa saç tost modelleri omuz hizasındaki saçlara, çene hizasındaki saçlara uygulandığı zaman hacimli ve dalgalı saç formu ile çok daha dikkat çekici bir görünüm yakalanır.

Kısa saç tost modelleri

Kısa saç tost modelleri

Saç Tost Modelleri Kimlere Yakışır?

Hemen hemen herkese yakışan saçta tost modeli ince telli saçlarda daha biz zarif ve dikkat çekici durmaktadır. Saç tost işleminin kendisini belli etmesi için düz saçlara uygulanması daha doğru olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde tost saç hakkında merak ettiğiniz detayları görebileceğiniz görseller sunuyoruz.

Resim Galerisi: Saç Tost Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu