Tesettürlü Nişan Elbiseleri Modası ve Kombini

0
801

Yaz aylarının gelmesiyle düğün ve nişan sezonu açılmıştır. Gelin adayları hayalindeki gelinlik ve nişanlıkları bulma arayışı içine girmişlerdir. Bu arayış farklı kesimlerde farklı şekillerde ortaya çıkmaktadır. Muhafazakâr kesimlerde genellikle nişan kıyafeti olarak tesettürlü nişan elbiseleri tercih edilmektedir. Bu tercihi yapacaklar geçmişte çok farklı modeller bulamamasına rağmen günümüzde yeni tasarımlar ve tesettüre özel moda akımları sayesinde kolaylıkla tercih yapabilme şansına sahip olmuşlardır. Tesettürlü nişan elbiseleri gelin adaylarının dışında diğer yaş gruplarındaki tesettürlü bayanlar tarafından da tercih edilmektedir. Tesettürlü abiye modelleri genelde tesettür mağazalarından satın alınırken bazen de internet satış sitelerinden alınabilir. İstediği modelde kıyafet bulamayan kişiler istedikleri kumaşı alarak terzilere de diktirebilmektedir bu hem istedikleri modeldeki kıyafeti bulmalarına hem de vücut ölçülerine daha uygun nişan kıyafetleri bulmalarına yardımcı olacaktır. Bu kıyafetler tıpkı normal elbiseler kadar göz alıcı ve yenilikçi olabilmektedir. Bu konuda taleplerin artmasıyla farklı renk seçenekleri ve yeni modeller ortaya çıkmıştır ve çıkmaya devam etmektedir.

Tesettürlü Nişan Elbiselerinin Tercih Edildiği Yerler

Tesettürlü nişan elbiseleri farklı renk ve modellerde artık hayatımıza girmiş bulunmaktadır ve muhafazakâr toplumlar tarafından sıkça tercih edilmektedir. Kullanılan elbise ve aksesuarların kendi aralarındaki uyumun dışında damat adayının kıyafet ve aksesuarlarına da uyumlu olmalıdır. Damat adayı da kıyafet seçimini yaparken gelin adayına ve mevsim renklerine uyumlu olmalıdır. Tesettür kıyafetleri sadece nişan organizasyonlarında değil aynı zamanda mezuniyet kıyafeti, düğün kıyafeti, davet ve organizasyonlarda da tercih edilmektedir. Bu kıyafetlerin seçimleri yapılırken gelin adayının vücut ölçüleri dikkate alınmalıdır çünkü kilolu insanlarda bol kıyafetlerin seçimi fazlalıkların biraz da olsa saklanmasına yardım etmektedir. Ama bu kıyafetlerin tercih olanaklarının artmasıyla şıklıktan da ödün vermemektedir.

tesettürlü nişan elbiseleri kabarık

Yazlık Tesettürlü Nişan Elbiseleri

Yazlık tesettürlü nişan elbiseleri genelde ince, terletmeyen, açık renk ve rahat olacak şekilde tasarlanmaktadır. Bu tasarımlar genellikle farklı renkler ve farklı kesimlerde olsa da genellikle vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde yapılmaktadır. Bu hem gelin adaylarının nişan ve düğün esnasında rahat bir şekilde hareket etmelerine olanak vermekte hem de mevsime uygun şekilde renkler barındırarak gelin adaylarına şık bir görünüm sağlamaktadır. Nişanlık modellerinin rahat olması fiyatının belli ölçüde artmasına sebep olmaktadır bu da gelin adaylarını bazen zorlasa da hayatlarının en önemli gününde birçok gelin adayı kaliteli seçimler yapmaktadır. Yazlık elbiselerde genellikle kışlıklara göre daha çok model tasarlanabilmektedir bunun sebebi de yazların düğün ve nişan organizasyonlarının daha fazla yapılmasıdır. Yaz aylarında bu elbiseler genelde açık havada yapılan düğünlere uygun olarak yapılmaktadır. Yakın zamanda tesettürlü insanlar tarafından bu bir şıklık yarışına dönüşmektedir buda yeni tesettürlü nişan elbiselerinin daha farklı modellerde tasarlanmasına olanak vermektedir.tesettürlü nişan elbiseleri yazlık

Kışlık Tesettürlü Nişan Elbiseleri

Kışlık tesettürlü nişan elbiseleri genellikle kış aylarında tesettürlü bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Tesettürlü kıyafetler gelin adaylarının dışında aynı zamanda küçük ve büyük yaş gruplarındaki tesettürlü bayanlar tarafından da tercih edilmektedir. Havanın soğuk olması nedeniyle bu tasarımlar daha çok kalın fakat terletmeyen kumaşlar kullanılarak yapılmaktadır ama bu kıyafetler kalın olmasına rağmen rahat olacak şekilde üretilmektedir. Bunun amacı gelin adaylarının nişan veya düğün esnasında rahat hareketlerine olanak vermektedir. Kışlık tesettürlü nişan elbiselerinde genellikle koyu renkler tercih edilmektedir bunun sebebi koyu renklerin kış aylarına daha uygun olması ve vücut ölçülerini daha az belli etmesidir. Kış aylarında düğünler genelde kapalı alanlarda yapıldığı için bu elbiseler kapalı salonlara uygun olmalı ve gelin adaylarına salonda rahat hareket etme olanağı sağlamalıdır.tesettürlü nişan elbiseleri kışlık

Bir önceki makalemiz olan Yeşil Abiyeler Nasıl Kullanılabilir? başlıklı yazımızda 2017 yeşil abiye modelleri, yeşil abiye kombinleri ve yeşil abiye nerede giyilir hakkında bilgiler vermekteyiz.

CEVAP VER