Tepesi Açık Erkek Saç Modelleri

01.08.2023
749
Tepesi Açık Erkek Saç Modelleri

Tepesi açık erkek saç modelleri son dönemlerde daha da popüler hale geldi. Çünkü erkeklerde özellikle tepeden saç dökülmesi arttı. Bu nedenle de tepesi dökülen erkeler için saç modelleri önem arz etmeye başladı. Aslında erkekler için saç modelleri, tarzlarını ifade etmenin önemli parçalarından biridir.  Tepesi açık saç modelleri, üst kısımdaki saçları daha kısa bırakırken yan ve arka bölgelerde daha uzun bir görünüm yaratır. Bu makalede, tepesi açık erkek saç modellerinin çeşitliliği ve tarzı hakkında bilgi vereceğiz.

Tepesi Açık Erkek Saç Modelleri

Tepesi açık saç modelleri, modern erkekler arasında da oldukça popülerdir. Çünkü çok yönlüdür ve farklı tarzlara kolayca uyum sağlar. Örneğin, 3 numara saç ve kirli sakal modeli ile şık bir görünüm elde etmek için idealdir. Ek olarak, bu tarz, yüz hatlarını vurgulamak ve yüz şeklini dengelemek için mükemmeldir.

tepesi kel erkek saç modelleri

tepesi kel erkek saç modelleri

Bu tarzın güzel yanı, saç tipiniz ne olursa olsun uygulanabilmesidir. Kalın veya ince telli saç erkek, dalgalı veya düz saç erkek için 3 numara saç kullanılmaktadır.

Yana taranan saçlar: Saçlarınızın tepesi aşırı açık değilse saçları uzatarak yana tarayabilirsiniz. Böylece saçların açık kısmı kapatılacaktır. Özellikle sık saçlara sahip olanlar bu stili deneyebilir. Bu erkek saç stili, şık bir görünüm sağlar ve çoğu yüz şekline uyar. Saçları sabitlemek için hafif bir tutkal veya jöle kullanabilirsiniz.

5 Numara saç: 5 numara erkek saç traşı sonrasında saçları dağınık kullanabilirsiniz. Ayrıca saçların tepe noktasını dikerek kullanmanız hafif dökülen saçlar için idealdir.  Özellikle kıvırcık saçlarda saç burguları açık noktayı kapatacak şekilde şekillendirilmelidir.

Kısa saç modelleri erkek stilleri: kısa saçları 1-2-3-4-5 nı-umara saç şeklinde kullanabilirsiniz. Saç makinesi numarası saç dökülmesinin yoğunluğuna göre belirlenmelidir. Aşırı dökülen saçlarda 0-3 numara arası erke saç kesimleri öneriyoruz.

Tepesi Açık Erkek Saç Sakal Modelleri

Erkekler için saç ve sakal tarzları, daha karizmatik görünmenin yollarından birisidir. Aslında tepesi açık saç modelinin tamamlayıcısı sakaldır. Sakal, erkeklerin yüz hatlarını vurgulayarak daha maskülen bir görünüm elde etmelerini sağlar. Tepesi açık saç modeliyle uyumlu bir sakal seçmek önemlidir. Tıraşlı bir sakal veya hafif tıraşlı bir bıyık, bu tarzın şıklığını tamamlar. Daha uzun sakallar ise daha kaba bir görünüm sağlar.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri 

Tepesi açık erkek saç sakal modelleri çeşitli şekillerde uygulanabilir. Örneğin, kısa saç tercih ediyorsanız, kirli sakal, top sakal veya sadece bıyık kullanabilirsiniz. Bıyık ve sakal modeli kesinlikle yüz şekli ile uyumlu olmalıdır.

Daha cesur bir tarz arayanlar için ise sıfır numara saç modelleri öneriyoruz. Yüz şekli doğrultusunda sakal kullanarak sandığınızdan da daha havalı görünebilirsiniz.

Kişisel tarzınızı yansıtan bir tepesi dökük saç modeli ve uyumlu bir sakal seçerek şıklığı tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, tarzınızı belirlerken kendi benzersizliğinizi de göz önünde bulundurun ve özgün bir görünüm elde etmek için cesur seçimler yapın.

Tepesi Açık Erkek İçin uzun Saç Modelleri

Saç dökülmesi saçların sadece tepesinde ise uzun saç kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Uzun saçları arkaya doğru taradıktan sonra bağlayarak dökülen kısımları tamamen kapatabilirsiniz. Böylece daha genç ve havalı görünebilirsiniz.

Tepesi Açık Erkek İçin Yüz Şekline Göre Saç

>> Yuvarlak yüz şekli olan erkekler için, kesimlerde hacim ve derinlik oluşturmak önemlidir. Yanlardan kısa, üstte daha uzun bir stillendirme yapmak, yüz hatlarını dengelemeye yardımcı olur. Örneğin, yanlarda kazıtılmış saç kesimiyle üstte hafif bir hacim yaratılabilir.

tepesi açık erkek için kısa saç modelleri

tepesi açık erkek için kısa saç modelleri

>> Kare yüz şekline sahip erkekler uzun toplu saç modellerini kullanabilir. Özellikle önleri dökülmeyen ve saç dökülmesini göstermek istemeyen beyler için uzun saç en doğrusudur.

Tepesi Açık Erkek İçin Aksesuar Kullanımı

Saçların tepesini kapatacak genişliğe sahip bandana kullanabilirsiniz. Aslında tepesi dökük erkelerde şapka kullanımı daha çoktur. Yüz şekline uygun şapka kullanarak hem sportif hem de daha havalı görünebilirsiniz.

Tepesi Açık Erkek İçin Günlük Bakım ve Ürün Önerileri

Tepesi açık saç modellerinin günlük bakımı oldukça kolaydır. Sabahları saçınıza hafif bir şekilde şekil vermek için biraz jöle kullanabilirsiniz. Bu ürünler, saçınızın istediğiniz tarzda kalmasını sağlar ve gün boyunca şeklini korumasına yardımcı olur. Ancak, saç ürünlerini aşırıya kaçmadan kullanmak önemlidir; aksi takdirde saçınız yapışkan veya yağlı bir görünüm kazanabilir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒  Bıyık Modelleri Erkek

Tepesi açık saç modellerinde düzenli saç kesimi önemlidir. Saçınızı belirli aralıklarla kuaföre giderek kestirmeniz, istenmeyen uzamaları engeller ve saçınızın temiz ve düzgün görünmesini sağlar. Aynı zamanda, dökülen kısımlardaki saç derisine hint yağı ile masaj yapmak da saçların yeniden çıkmasını sağlayabilir. Hint yağı uygulamadan önce saç derisini uyaran ve kan dolaşımını artıran bir saç fırçası kullanarak haftada birkaç kez masaj yapmalısınız. Sonrasında yağı uygulamalısınız. Böylece daha hızlı etki gösterecektir.

Resim Galerisi: Tepesi Kel Erkek Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu