Tarz Kadın

Bıyık Modelleri Erkek

14.04.2021
1.588
Bıyık Modelleri Erkek

Bıyık modelleri erkek için doğru stili doğru şekli bulduğu zaman önemli bir karizmatik ifade şeklidir. Bıyık çeşitleri arasından doğru seçim yapmak için öncelikle tüm bıyık şekillerini bilmek ve bunlar arasından yüz şekline uygun bıyık modelini seçmektir.

Son dönemlerde  tarih ve Osmanlı dizilerinin artması ile Osmanlı bıyığı, Türk bıyığı, Moğol bıyığı ve hilal bıyığı modellerinde bir artış görülmektedir. Bugün sizlere  en çok kullanılan ve en çok merak edilen  bıyık türleri hakkında bilgiler vereceğiz. Erkek saç modelleri kadar çok dikkat edilen bıyık modeli hakkında merak edilenler…

Bıyık Modelleri Erkek

Erkek bıyık modelleri doğru seçildiği zaman karizmanız da çok büyük artılar sağlayabileceği gibi yüz şekliniz ile uyumsuz bıyık modeli tercih ettiğiniz zaman da karizmanız yerle bir olabilir.

bıyık modeli

bıyık modeli

Bugünkü yazımızda erkek bıyık modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. İlerleyen günlerde yüz şekline göre bıyık modelleri yazımızda sizlerle buluşturacağız.

Osmanlı bıyığı, hilal bıyık, kaytan bıyık, fırça bıyık, badem bıyık, ter bıyık, simitçi bıyığı, solcu bıyığı, devrimci bıyığı, Malkoçoğlu bıyığı, burma bıyık, ince bıyık Türk bayrağı gibi bıyık çeşitleri bulunmaktadır.

Osmanlı Bıyık Modelleri

Osmanlı bıyığı orta Asya bozkırlarında ortaya çıktığı söylenmektedir. Osmanlı bıyık modeli ayrıca Malkoçoğlu bıyığı, hilal bıyık ülkücü bıyığı ve Türk bıyığı olarak da bilinmektedir.

Osmanlı bıyığı nasıl yapılır?  Malkoçoğlu bıyığı nasıl yapılır? Osmanlı bıyık modelinde, bıyık üst dudak hizasında bırakılır, dudak kenarlarından aşağıya doğru inen kısımda ne çok ne olacak şekilde kullanılır.

Ülkücü bıyığı, bozkurt bıyığı Türk bayrağına göre biraz daha aşağıya doğru satılmaktadır. Çene bitimine kadar uzatıldı da görülmüştür. Osmanlı bıyığı hemen hemen her kesim ve her yaş grubu erkek tarafından kullanılmaktadır.

hilal bıyık nasıl bırakılır

hilal bıyık nasıl bırakılır

İnce Bıyık

İnce bıyık modelleri özellikle küçük yüz şekline sahip erkeklerin kullandığı bıyık şeklidir. Bıyık dudak üstünden ve bunun altından taşlanarak kalem şekli verilmektedir. İnce bıyık modeli her yaştan erkeğin kullandığı bıyık model olarak da karşımıza çıkmaktadır. Seyrek bıyığı olanlar bu modeli çok kullanmaktadır.

Solcu Bıyığı

Solcu bıyık modelleri devrimci bıyığı ile aynı kesime sahiptir. Solcu bıyığı nasıl yapılır?  Solcu bıyığı  dudak kenarında keskin bir şekilde bırakılır. Bıyık uzunluğu üst dudağın yarısını kapatacak şekildedir. Devrimci bıyığı da aynı şekilde üst dudağın yarısını kapatacak şekilde şekillendirilir.

Burma Bıyık Modelleri

Burma bıyık nasıl yapılır sorusunun tarifinde ise bıyık boyu yaklaşık üç ile beş mm bırak. Dudak kenarları sakallı birleştirilecekse uzun bırakılır.

erkek bıyık modelleri

erkek bıyık modelleri

Sadece bıyık bırakılacak sa kenarlardaki uzun bıyıklar yukarıya doğru şekillendirilir.  Burma bıyık pala bıyık tan daha incedir. Osmanlı döneminde yeniçeri bıyığı olarak da adlandırılmaktadır.

Komünist Bıyığı

Komünist bıyık modeli solcu bıyığı ile karıştırılmaktadır. Solcu bıyık şekli ile bıyık şeklini ayıran en büyük özellik bıyık uzunluğudur. Komünist bıyığı bıyık dudakları üst dudağı  tamamen kapattığı gibi alt dudağından kapatacak şekilde veya alt dudağın yarısına gelecek şekilde şekillendirilir.

Badem Bıyık Modeli

Badem bıyık nedir? Üst dudağın her iki kenarından 1-2  mm içeride kalacak şekilde net bir şekilde kesilir. Dudak boyu üst dudağın birkaç mm üstünde bırakılır. Burun kısmında da yukarıdan 1-2 mm tıraş olarak badem şeklini andırır hale getirilir.

Badem bıyık şekli nasıl yapılır? Birçok kişi badem bıyığı burun hizasına kadar yanlarını traşlamakta ve hafif gür bir şekilde kullanmaktadır.

badem bıyık nedir

badem bıyık nedir

Kaytan Bıyık Modelleri

Kaytan bıyığı olarak adlandırılan bıyık şekli üstten derin olarak alınan dudak üstü kısmında ise çok az kırpılan bıyık şekli olarak bilinmektedir. Kaytan bıyık modelinde bıyığın çeneye doğru çok hafif sarktığı da görülmüştür.

Pala Bıyık Modeli

Palabıyık modelini ise   burun altından hiç alınmayan, dudak üstünde ise hafif traşlanan bıyık şekli olarak tarif edebiliriz. Palabıyık bu şekilde uzatıldıktan sonra dudak kenar kısımları uzun kısımları burularak şekil verdiği görülmüştür.

Yukarıdaki yazımızda bıyık modelleri isimleri paylaşarak bıyık şekilleri hakkında bilgiler verdik.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek bıyık modelleri hakkında en güzel bıyık modelleri içeren görseller paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Biyik Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek başlıklı yazımızda Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek ve Saç traşı erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu