Tarçın Rengi Elbiseye Hangi Renk Şal Gider

29.05.2023
2.665
Tarçın Rengi Elbiseye Hangi Renk Şal Gider

Tarçın rengi elbiseye hangi renk şal gider başlıklı yazımızda tarçın rengine uyan renkler ile yapılan tarçın rengi kombinleri tesettür stillerinden bahsedeceğiz. Bu senenin moda renkleri arasında tarçın rengi de vardır. Tarçın rengi elbise şal kombinleri ise kapalı kombinlerin olmazsa olmazıdır.

Böylece tarçın rengi elbise kombinleri tesettür tarzını benimseyen hanımlar tarafından da sıklıkla kullanılmaktadır. Sezonun en favori renklerinden olan tarçın rengi kombinler, her yaşta ve tarza karşımıza çıkmaktadır.

Bu senenin elbise modelleri yazlık-kışlık tasarımları arasında da tarçın rengi elbise modelleri öne çıkmaktadır. Tarçın rengi elbise kombin için en önemli detay tarçın rengine uyan renkleri bilmektir.

Tarçın Rengi Elbiseye Hangi Renk Şal Gider

Kapalı kombinleri için renk uyumu çok önemlidir. Özellikle kombin şal, kombin başörtüsü ve aksesuar rengi uyumu önemlidir.

Tarçın hangi renk? Tarçın rengi birçok kişi tarafından turuncu ile karıştırılmaktadır. Oysaki tarçın rengi turuncudan daha kızılımsı bir renktir.

Koyu Tarçın rengi elbise kombinleri tesettür

Her mevsim kullanılan tarçın rengi elbiseler ile birçok rengi bir arada kullanarak cool kombinler yapabilirsiniz. Tarçın rengi kombinlerde kullanacağınız renkleri tek başına kullanmanızı tavsiye etmiyoruz.

Örneğin ayakkabı şal rengi, elbise kemer rengi, mutlaka birbiriyle uyum içerisinde olmalıdır. Aksi halde dağınık bir kombin yapmış olursunuz.

Tarçın Rengine Uyumlu Renkler

Tarçın rengine hangi renk uyar konusunda minik detaylar verelim. Böylece tarcin rengi elbiseye uygun sal ile çok daha cool kombinler yapabilirsiniz.

 • Krem rengi
 • Bej rengi
 • Zümrüt yeşili
 • Ekru renk
 • Vizon rengi
 • Pudra rengi
 • Açık gül kurusu rengi
 • Sarı
 • Küf yeşili rengi
 • Bebe mavisi
 • Siyah
 • Lacivert
 • Gri, kahverengi ve kemik rengi gibi renkler kullanılarak tarçın rengi elbise şal kombinleri yapabilirsiniz. Özellikle tarçın rengi beyaz uyumu ile mükemmel koyu tarçın kombinler yapabilirsiniz. Ayrıca kemik rengi, kahverengi… Daha fazla detayı Tarçın Rengiyle Uyumlu Renkler başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

Koyu tarçın rengine hangi renk uyar

Tarçın Rengi Elbise Şal Kombinleri

Tesettür kombinlerinde şal kombin uyumu mutlaka ten rengi ile de eşleştirilmelidir. Tarçın rengi elbise kombinleri ile şal kombinleri sırasında en çok tercih edilen renk haki yeşili, siyah, beyaz ve krem rengidir. Tarçın elbiseye şal belirlenirken renk geçişlerinin ve renk bütünlüğünün dikkatli yapılması gerekmektedir.

Örneğin, tarçın rengi elbise üstüne haki yeşil şal, dore kemer ve dore ayakkabı kullanabilirsiniz. Böylece tarçın rengi abiye kombini yapabilirsiniz. Aslında bu kombinde şal rengini de dore renk seçebilirsiniz.

Tarçın renk elbise, krem rengi şal krem rengi ayakkabı kullanabilirsiniz. Ayrıca siyah şal-siyah ayakkabı, vizon rengi şal-vizon rengi ayakkabı, beyaz şal-beyaz ayakkabı eşleştirmesi yapabilirsiniz. Şal ayakkabı, şal kemer veya şal aksesuar eşleştirmesi yaparak tarz kombinler yapabilirsiniz.

Tarçın rengi çiçekli elbise kombinleri tesettür

Tarçın Rengi Elbiseye Tarçın Rengi Şal Olur Mu?

Diğer tüm renklerde olduğu gibi tarçın rengi kombinler içinde de ton sür ton kombin yapılmaktadır. Bu bağlamda tarçın rengi elbisenin üstüne yine tarçın rengi şal ve tarçın rengi ayakkabı kullanarak ton sür ton kombin yapabilirsiniz. Ancak bunları yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar vardır.

Tarçın elbise şal kombinleri tesettür için elbisenin iki ton açığı veya iki ton koyusu şal kullanarak şık kombinler yapabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde kullanacağınız aksesuar renkleri dikkat çekici renklerden oluşmalıdır. Bu şekilde kombine enerji katarak daha şık hale getirebilirsiniz. Baştan aşağı tarçın rengi kombinler mutlaka tarçın rengine yakışan renkler ile aydınlatılmalıdır.

Aşağıda tarçın elbise kombini tesettür koleksiyonlarından derlediğimiz görselleri daha fazla ayrıntı için sizlere sunuyoruz.  Özellikle tarçın rengi elbise nasıl kombinlenir? Tarçın rengi kombinler ile hangi renk şal kullanılır? Açık ve koyu tarçın renginin üstüne hangi renk şal gider diyorsanız resim galerimizi inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galeri: Tarçın Rengi Elbisenin Üzerine Olur?

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu