Siyah İle Uyumlu Renkler-Siyah Kombinler

06.12.2020
2.706
Siyah İle Uyumlu Renkler-Siyah Kombinler

Siyah ile uyumlu renkler başlıklı yazımızda renk uyum tablosu içerisinde yer alan ve hemen hemen tüm renklerle uyum sağlayan siyah renkten bahsetmek istiyoruz. Günlük hayatımızın vazgeçilmez renkleri vazgeçilmez kombin parçaları vardır. Siyah renkte bu vazgeçilmez renkler arasında yer almaktadır.

Siyaha yakışan renkler ile yapılan doğru kombinler de bulunduğunuz ortamda “bugün sende bir farklılık var” öyküsünün alabilirsiniz. Peki siyahlı hangi renk uyumludur? Siyah kombinler yaparken nelere dikkat etmeliyiz?

Siyah İle Uyumlu Renkler

Siyah uyumlu renkler kullanılmadan yapılan kombinler özensiz kombin yapma görünümü sunacaktır oysaki siyaha uyumlu renkler ile yapılan kombinler asil, vakar, gösterişli ve bir o kadarda naif bir görünümü sağlayacaktır.

Siyah uyumlu renkler

Siyah uyumlu renkler

Siyahı üst kombin parçası olarak kullanabileceğiniz gibi alt kombi parçası olarak da kullanabilirsiniz. Ten renginiz ile uyum sağlayan rengi üst kombin parçası olarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Geçmişte sadece matem rengi olarak kullanılan siyah günümüzde vazgeçilmez kombin renkler arasında yer almaktadır. Sade ve soft renkleri dikkat çekici hale getirerek büyüleyici kombinler ortaya çıkarmaktadır.

 • Siyah mor uyumu
 • Mavi siyah uyumu
 • Yeşil siyah uyumu
 • Gri siyah uyumu
 • Siyah turuncu uyumu
 • Kırmızı siyah uyumu
 • Turkuaz siyah uyumu
 • Krem siyah uyumu
 • Siyah beyaz uyumu
 • Bej siyah uyumu
 • Siyah sarı uyumu
 • Siyah gül kurusu uyumu
 • Siyah bordo uyumu siyaha en çok yakışan renkler arasında yer almakta ve bu yönde kombinler çok yapılmaktadır.

  Siyah ile uyumlu renkler neler

  Siyah ile uyumlu renkler neler

Siyah ile uyumlu renkler kıyafet alanında bu kadarla sınırlı değildir tabii ki. Ten renginizle birçok rengi siyah renk ile uyumlu olarak kullanabilirsiniz. Hatta siyah ile siyah kullanarak man in black tarzı kombinler ile de mükemmeli sergileyebilirsiniz.

Siyaha Yakışan Renkler İle Siyah Kombinler Nasıl Yapılır?

Siyahın kendi bünyesinde gizemli ve güçlü bir havası vardır. Siyah, sokak giyim, günlük giyim, spor giyim, özel gün ve gece ve takım elbise kombinlerinde her yaştan, her tarzdan ve her kesimden kullanıcı bulmaktadır.

Siyah takım elbise kombinlerinde siyah, beyaz, gri ve mavi sıklıkla kullanılmaktadır.

Spor kombinler de ise hemen hemen tüm renklerde siyahı kullanabilirsiniz.

Sokak kombinleri için özgüven sunan kırmızı ile etkileyici kombinler yapabilirsiniz.

Siyah beyaza yakışan renkler

Siyah beyaza yakışan renkler

Siyah Beyaz Uyumu

Siyah ile en çok kullanılan renkler arasında beyaz ilk sıradadır. Çabasız şıklığın adresi olarak karşımıza çıkan ilk renkler siyah ve beyazdır. Siyah beyaz uyumu ile sade siyah beyaz kombinler yapabileceğiniz gibi siyah beyaza uygun renkler kullanılarak da dikkat çekici kombinler yapılabilir.

Siyah beyaz tesettür kombinlerinden spor kombinler e kadar her türlü kombini siyah beyaz uyumundan yararlanarak yapabilirsiniz.

Siyah Yeşil Uyumu

Gündelik giyim tarzında dikkat çekici ve özenli bir kombin yapmak istiyorsanız siyah ile yeşili bir arada kullanarak bunu sağlayabilirsiniz.

Siyaha uyumlu renkler

Siyaha uyumlu renkler

Sonbahar kış kombinlerinde siyah zümrüt yeşili uyumu, siyah yağ yeşili uyumu, siyah ördek başı yeşili uyumu ve siyah koyu yeşil uyumu ile siyah koyu yeşil kombinler yapılmaktadır. İlkbahar ve yaz kombinlerinde siyah mint yeşili uyumu, siyah açık yeşil uyumu, siyah çağla yeşili uyu veya nil yeşili uyumu ile kombinler yapılabilir.

Siyahla uyumlu renkler hakkında bilgiler vererek daha etkili ve dikkat çekici kombinler yapmanıza yardımcı olmak istedik. Daha fazla detay için derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Uyumlu Renkler

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu