Siyah Elbise Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

12.03.2024
236
Siyah Elbise Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

Siyah elbise altına ne renk çorap giyilir başlıklı yazımızda yazımızda siyah mini elbise altına çorap, siyah kadife elbise altına çorap konularına değineceğim. Ek olarak siyah uzun elbise altına çorap sorusunun cevabını paylaşacağız. Aslında siyah elbise, hemen hemen her türlü ortamda kullanılabilen zarafetin ve çabasız şıklığın sembolüdür. Siyah elbise kombinlerinde doğru çorap seçimi ile kombininizi daha da üsteleyerek taşıyabilirsiniz.

Siyah Elbisenin Altına Hangi Renk Çoraplar Giyilmelidir?

Aslında siyah elbise altına nasıl çorap giyilmelidir sorusunun cevabı da çorabın rengi kadar önemlidir. Çünkü siyah elbise ile kullanabileceğiniz farklı çorap seçenekleri vardır. Siyah elbise altına opak çorap, ince çorap veya tül çorap kullanabilirsiniz.

Siyah elbise altına ne renk çorap giyilir

Siyah elbise altına ne renk çorap giyilir

Bacaklarınızı daha uzun göstermek istiyorsanız şeffaf veya ten rengi çorapları kullanabilirsiniz. Siyah elbiseler ile ten rengi ve şeffaf çorapları 4 mevsim kullanabilirsiniz.

Siyah elbise altına ufak çorap ise özellikle uzun elbiseler ile kullanılmaktadır. Çünkü opak çorap soğuk havalarda uzun siyah elbiselerle hem daha şık görünecek hem de tarz duracaktır.

Okurlarımız buna da baktı > Siyah Beyaz Elbiseye Hangi Renk Şal?

Ancak kış kombinlerinde siyah kısa elbise altında çorap olarak da opak çorap kullanabilirsiniz. Bu tarz kombinlerde uzun çizme veya bot modelleri kullanarak daha tarz kombinler yapabilirsiniz.

Şeffaf siyah çoraplar da siyah elbise kombinlerinin olmazsa olmazları arasındadır. Siyah mini elbise altına en uygun çorap şeffaf siyah çoraplardır. Şeffaf siyah çoraplarla hem zarif bir görünüm elde edersiniz hem de birçok ortamda kullanabilirsiniz.

Siyah elbise şeffaf siyah çorap kombinlerinde ayakkabı seçimi mevsime göre olmalıdır. Örneğin yazlık mini siyah elbise şeffaf siyah çorap kombini yapıyorsanız stiletto ince topuk kullanabilirsiniz. Kışlık siyah elbise şeffaf ya çorap kombinlerinde ise elbiseye uygun tüm bot modellerini kullanabilirsiniz.

Siyah Kadife Elbise Altına Çorap

Siyah kadife elbisenin altına şeffaf siyah çorap kullanabilirsiniz. Ancak mat siyah opak çorapları da siyah elbise ile eşleştirebilirsiniz. Özellikle parlak kadifeden yapılan siyah elbiselerde şeffaf siyah inci çoraplar kullanılmalıdır.

Mat kadifeden yapılan siyah elbise modelleri ile ise parlak olmayan opak çorap kullanabilirsiniz.

Renkli ve desenli kadife elbiseler ile farklı renklerde opak çorapları eşleştirebilirsiniz. Örneğin siyah kırmızı desenli elbise modellerinde siyah veya kırmızı kullanabilirsiniz. Aynı şekilde beyaz desenli siyah elbise modellerinde beyaz çorap siyah elbise eşleştirmesi yapabilirsiniz.

Siyah Kadife Elbise Altına Çorap

Siyah Kadife Elbise Altına Çorap

Aslında siyah elbise altına çorap seçerken ayakkabı rengi, elbise modeli, mevsim ve içinde bulunulacak ortama göre seçimler yapılmalıdır. Böylece daha uyumlu ve stil sahibi kombinler yapabilirsiniz. Siyah elbiseye zıt renk kontrastında seçilecek çoraplar aksesuarlarla eşleştirilmelidir. Böylece daha dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde siyah elbiseye ne renk ve nasıl çorap sorularının cevaplarını niteliğinde görseller paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Siyah Elbiseye Yakışan Çorap Renkleri

Bir önceki makalemiz olan Taba Rengi Ceketin Altına Ne Renk Pantolon Giyilir? başlıklı yazımızda taba rengi ve taba rengi ceket kombinleri bayan hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu