Tarz Kadın

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Sırt dekolteli gelinlik modelleri arasında sırt dekolteli balık model gelinlik ilk sıradadır. Ardından sırtı açık kabarık gelinlik modelleri, sırt dekolte sade gelinlik modelleri gelmektedir. transparan gelinlik olarak da bilinen sırt dekolte gelinlik, cesur gelinlik modelleri arasında yer almaktadır. Çünkü sırt bölgesini neredeyse tamamen açıkta bırakmaktadır. Bu da herkese yakışan bir model değildir. Peki transparan gelinlik kimlere yakışır?

Açık gelinlik modelleri arasında sırtı açık gelinlik modelleri de vardır. Sınırsız model seçeneği ise transparan gelinlik sevenleri mutlu etmektedir. Çünkü isteyen gelin adayları kendilerine uygun bir modeli mutlaka bulacaktır. İşte detaylar…

Sırt Dekolteli Gelinlik

Günümüzde sırt dekolteli balık model gelinlik en çok tercih edilen seçenekleridir. Bu model de fit bir vücuda sahip olanlarda daha mükemmel durmaktadır. Vücut tipine uygun seçenekleri olsa da zayıf, uzun boylu, bel ve boyun bölgesi ince uzun olan gelin adaylarına daha güzel olmaktadır.

 sırtı açık gelinlik fikirleri

sırtı açık gelinlik fikirleri

Gelinlik açık modeller arasından seçilecekse fit bir vücuda sahip olmak, daha zarif ve şık görünmenin en önemli detayıdır.

Gelinlik modelleri açık tasarımlar arasından seçilecekse vücut tipine uygun model seçimine özen gösterilmelidir. Zira bazılarına sade gelinlik modelleri yakışırken, bazılarına da kabarık gelinlik modelleri yakışmaktadır.

Geçmişte abartılı dekolteler daha çok kullanılıyordu. Ancak günümüzde aşırı abartılar yerine, daha zarif ve naif görünüm sunan sade tasarımlara bırakmaktadır.

Sırtı Açık Gelinlikler

⇒Bu senenin gelinlik modelleri arasında da yer alan sırtı acik gelinlikler öne farklı tasarımlarla öne çıkmaktadır. Gelinlik sirti acik modeller arasından seçilecekse sırt formunuzun güzel ve fit olması gerektiğini unutmayın!

Okurlarımız buna da baktı ⇒Kabarık Gelinlik Modelleri (Bu senenin)

Geçen sezon özellikle havuz başı yaz düğünlerinde, havuz başı gelinlik modelleri olarak sırtı açık gelinlik modeli kullanılıyordu.

sırtı açık gelinlik modelleri

sırtı açık gelinlikler

Çok sevilen bu yeni moda sırt dekolteli gelinlikler özellikle düzgün fiziğe sahip olanlara daha çok yakışmaktadır.

Günümüzde sırtı açık gelinlikler artık bahar ve yaz aylarında kullanılmakla kalmayıp kış gelinlerinin de tercihi olmaktadır.

Kış düğünü ya da nikahı yapacak bayanların uzun kollu gelinliklere yönelmektedir. Aslında gelinlik sırtı modelleri yaz kış önemlidir. Günümüzde sırt dekolte gelinlikler dört mevsim kullanılabilecek tasarımlar sunmaktadır.

<yoastmark class=

Cesur Gelinlik Modelleri Nasıl Olmalıdır?

 • Eğer bahar ya da yaz geliniyseniz gelinlik seçimlerinizi sırtı açık gelinlikleri seçebilirsiniz.
 • Sırt dekolteli gelinlik modeli seçmek için fit bir vücuda sahip olmanız gerektiğini unutmamalısınız!
 • Sırt dekolteli gelinlikleri tercih ederken en çok dikkat etmeniz gereken nokta vücut tarzınıza uymasıdır. Ayrıca seçtiğiniz düğün temasına, zevkinize ve tarzınızla en çok uyuşan gelinliği seçmelisiniz.
sırt dekolte gelinlik

sırt dekolte gelinlik

 • Seçeceğiniz gelinliğin sırt dekolteli olmasına mı karar verdiniz? O halde transparan gelinlikler arasında en popüler olanının sırtı açık kabarık gelinlik modelleri olduğunu bilmelisiniz.
 • Açık gelinlik modelleri genellikle tüm dikkat sırt bölgesinde olacağı için gelinliğin diğer detayları biraz daha sadeleştiriliyor.
 • Özellikle sırt dekolteli balık gelinlik modelleri öne çıkmaktadır.  Ancak günümüzde birçok kişinin sırt dekoltesi kapatma işlemi ile dekoltesi güpür, tül ve dantel ile kapattığını da bilmelisiniz.

Sırtı Açık Gelinlik İçin Saç Modelleri

Sırtı açık elbise için saç modelleri; Gelinlik açık modellerden veya dekolteli modellerden seçildiği zaman gelinliğe göre saç modeli olamazsa olmaz detaydır. Sırt bölgesi açık gelinlik için saç modeli olarak toplu saç modelleri öne çıkıyor gibi görünse de salık saç modelleri de kullanılmaktadır.

sırtı açık gelinlik incelemesi

sırtı açık gelinlik incelemesi

Aslında sırt dekolteli gelinlik modeli için kullanılacak saç modeli atkuyruğu doğru eşleştirildiğinde kusursuzu sunmaktadır. Açık maşalı saç, açık su dalgası saç ve topuz modelleri diyebiliriz. Ek olarak V yaka formuna sahip sırt dekolteli gelinliklerde kalın dalgalı atkuyruğu kullanabilirsiniz.

V sırt dekolteli gelinlik saç modeli olarak yarım topuz veya örgü gelin saçı modelini incelemelisiniz

sırtı açık gelinlik nasıl kapatılır

sırtı açık gelinlik nasıl kapatılır

Sırtı Açık Gelinlik Nasıl Kapatılır?

Aslında günümüzde pek çok kişi gelinliğin dekoltesini kapatarak da kullanmaktadır. Sırtı açık gelinlik nasıl kapatılır diyorsanız, dekolte kapatma fikirleri ile sırtı açık gelinliğin dekoltesini kapatabilirsiniz.

 • İlk olarak tül ile kapatma diyoruz. Bu şekilde modelin orijinal ve modern hali bozulmadan şık bir şekilde dekolte kapatma işlemi yapabilirsiniz.
sırtı açık gelinlik duvak modeli

sırtı açık gelinlik duvak modeli

 • Boyundan aşağı sarkarak inen taşlı aksesuarlar kullanarak sırtı açık gelinlik modelinin dekoltesini kapatabilirsiniz.
 • V yaka tül koydurarak üzerini taşlarla veya güpür ile kapatabilirsiniz.
 • Gelinliğin ön deseni ile uyumlu güpür veya dantel ile kapatarak taşlarla süsleyebilirsiniz.
dekolte gelinlik

Dekolte gelinlik

 Duvak Modelleri

 • Topuz saç modeli kullanacaksanız topuz üzerine takılan zarif duvak modellerini tercih edebilirsiniz.
 • Kısa duvak modellerini tercih edebilirsin. Ancak kısa duvağın dip deseninin gelinliğinin dekoltesini bozmasına izin verme!

Aşağıda daha fazla detay ve ayrıntı bulabileceğiniz Gelinlik modelleri açık stilleri görsellerini inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Transparan Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan İncili Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda İncili Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. gamze çamur dedi ki:

  sırtı açık gelinlik modellerinden önce gelin dediğin önce bi dönüp kendine bakmalı bence. Bir kere düğünden en az bir ay önce sırtına bol bol cilt bakımı yaptırmalı. Neden derseniz yaş ne olursa olsun sırtta ara ara sivilceler çıkabiliyor. Hele de gençseniz yani 18 – 25 yaş aralığındaysanız kesin çıkar. 🙂 Ondan sonra etli butlu bir gelinin sarkan etlerini sırtından göstermesine bence hiç gerek yok.Fit bir vücut gerek.yoksa o sıkılan bölgenin sonundan etler ben buradayım diye çığlık atar 🙂

  1. Emine dedi ki:

   İçeriğimize kattığınız yorum için teşekkürler:)

Tarz Kadın Blogu