Sırtı Açık Gelinlikler Nasıl Giyilir?

1
403

Her genç kız yıllarca o özel düğün gününde giyeceği gelinliğin tasarımını, gelin olmanın hayalini kurar durur. İstisnasız her genç kızın düğün ve gelinlik hayalleri birbirinden farklı ve değişiktir. Ama planlar ve gelinlikler değişse de hepsinin ortak paydada buluştuğu bir nokta vardır. Buda elbette ki kusursuz ve harika bir gelin olabilme hayalidir. Genç kızların çoğu sade, çoğu kabarık, çoğu abartılı çoğu ise sırtı açık gelinlikler sever. Bu sebeple de hayatının en özel gününde elbette ki gönlünün en çok istediği modelde gelinliği seçer. Önemli olan düğün gününüzden önce gelinlik seçimi yaparken de kendi hayallerinizi gelinliğinize yansıtmanızdır. Bu durumda insanların düşüncelerini önemsemek sonrasında pişman olmanıza yol açabilir. O yüzden her şeyin gönlünüzce olmasına özen göstermelisiniz. Her gelinin düğünü ile ilgili unutulmayacak hayalleri vardır. Bu yüzden de gelinlerin birçoğu bazen gelinlikleriyle, bazen ayakkabıları ile, bazen saçları ile bazen gelin makyajı ile diğer gelinlerden farklı bir tarz ortaya koymaktadır.

Sezonun Modası: Sırtı Açık Gelinlikler

2015 yılında çok sevilen ve nadir kişinin giydiği sırtı açık gelinlikler bu sene dekolte seven her gelinin üstünde var demekten yanlış olmaz. Geçen sezon yeni yeni görülen gelinlik modeli o kadar sevildi ki bu sene de popülerliğini kaybetmeden arttırmaya devam etti. Çok sevilen bu yeni moda sırt dekolteli gelinlikler özellikle düzgün fiziğe sahip ve normal hayatında da dekolteyi sıkça kullanan bayanların en çok kullanmaya başladığı gelinlik modelleri arasında yerini aldı. Genel olarak bakıldığında sırt dekoltesine sahip olan gelinliklerin bir kadında bulunan tüm zarafeti yansıttığını söylemek mümkündür. Aynı zamanda bu modellerin kişiye dozunda bir seksilik kattığı da göz ardı edilemeyecek bir gerçektir. Sırtı açık gelinlik modelleri artık bahar ve yaz aylarında kullanılmakla kalmayıp kış gelinlerinin de tercihi olabiliyor. Kış mevsiminde düğün ya da nikah yapacak bayanların uzun kollu gelinliklerine özel seçtiği modeller arasında en çok sırt bölgesinde yer alan dekolteler göze çarpıyor.

sırtı açık gelinlikler modasıSırtı Açık Gelinlikler Nasıl Seçilmelidir?

  1. Eğer bahar ya da yaz geliniyseniz gelinlik seçimlerinizi sırtı açık gelinlikler arasından yapmanızda yarar vardır. Sırt dekoltesine sahip gelinliklerin en güzel yanı sezonun en trend gelinlikleri arasında yer alıyor olmasıdır. Özellikle ünlülerin sıklıkla tercih ettiği sırtı açık gelinlikler oldukça favori durumda. Şık ve zarif bir görünüm kazandıran sırtı açık gelinliklerin en büyük özelliklerinden bir tanesi de geline bambaşka bir görünüm kazandırmasıdır. Bu sebeple de günümüzde gelin adaylarının pek çoğu kendisine en çok yakışan ve rahat hareket edebileceği sırt dekolteli gelinlikleri tercih ediyor. Sırt dekolteli gelinlikleri tercih ederken en çok dikkat etmeniz gereken nokta vücut tarzınıza ve seçtiğiniz düğün mekanına uygun zevkinizle en çok özleşen gelinliği seçmenizdir. Buda size gelinlik konusunda pek çok seçenek sunmaktadır.sırtı açık gelinlikler
  2. Seçeceğiniz gelinliğin sırt dekolteli olmasına karar verdiyseniz sırtı açık gelinlikler arasında en popüler olanının derin dekolteye sahip olan gelinliklerin olduğunu bilmenizde fayda vardır. Belinize kadar inecek olan bir dekolte sırtınızın neredeyse tamamını açık bıraktığı için size muhteşem bir zarafet kazandırır. Bu tarz gelinlik modellerinde genellikle tüm dikkat sırt bölgesinde olacağı için gelinliğin diğer detayları biraz daha sadeleştiriliyor. Tabi ki sırtınızı açık bırakan bir gelinlik seçtiyseniz bunu gösterebilmek için saçlarınızın da toplu olması gerekiyor. Şık bir topuz ile hem gelinlik modeliniz ortaya çıkar hem de gece boyu saçınızın bozulma riski en aza iner.

Bir önceki makalemiz olan Damat Bohçasında Neler Olur? Kim Ne Yapmalıdır? başlıklı yazımızda damat bohçası nasıl hazırlanır ve damat bohçasına neler konur hakkında bilgiler vermekteyiz.


1 YORUM

  1. sırtı açık gelinlikten önce gelin dediğin önce bi dönüp kendine bakmalı bence.bir kere düğünden en az bir ay önce sırtına bol bol cilt bakımı yaptırmalı.neden derseniz yaş ne olursa olsun sırtta ara ara sivilceler çıkabiliyor.hele de gençseniz yani 18 – 25 yaş aralığındaysanız kesin çıkar. 🙂 ondan sonra etli butlu bir gelinin sarkan etlerini sırtından göstermesine bence hiç gerek yok.fit bir vücut gerek.yoksa o sıkılan bölgenin sonundan etler ben burdayım diye çığlık atar 🙂

CEVAP VER