Sıcak Alt Tona Yakışan Saç Renkleri

01.05.2024
2.812
Sıcak Alt Tona Yakışan Saç Renkleri

Sıcak cilt alt tonu saç renkleri başlıklı yazımızda cilt alt tonu bulma konusunda bilgiler verdikten sonra ten rengine göre saç rengi detayları vereceğiz. Günümüzde artık saç renklerinden kıyafet renklerine kadar cilt alt tonu uyumunun önemini bilmeyen yoktur. En moda renkler bile olsa cilt renkleri konusunda yeterli bilgiye sahip değilseniz şık kombinler ve etkileyici saç renkleri sizden uzak demektir.

Bu nedenle kıyafet kombini yapmadan veya saç rengini belirlemeden önce ten rengini bilmiyorum diyorsanız mutlaka cilt alt tonu testi yapmalısınız.

Ten rengim ne sorusunun cevabı ile cilt alt tonu renginin cevabı birbirinden farklıdır. Zira esmer tene sahip bir kişi bile soğuk alt tene sahip olabilir. Bu nedenle saç rengi, makyaj rengi ve kombin rengi belirlemeden önce mutlaka cilt alt tonu bilgisine sahip olmalısınız.

Bugün sizlere sıcak tenlilere yakışan saç renkleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Saç Renkleri

Sıcak alt tona yakışan saç renkleri mutlaka doğru seçilmelidir. O halde cilt alt tonu bulma için basit cilt alt tonu testi yapalım. Sıcak cilt alt tonuna sahipseniz cildinizin altındaki pigmentler sarı renklidir. Bu nedenle sıcak cilt alt tonuna sahip kişiler sarı alt tonlu cilt rengi olarak da bilinir.

Sıcak cilt tonu saç renkleri

Sıcak cilt tonu saç renkleri

Cilt alt tonu belirleme işlemi için en basit yöntem kolunuzdaki damarlara bakarak cilt alt tonu belirleme şeklidir.

Sıcak Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Sıcak alt ton için saç renkleri arasında küllü kahveler, çikolata tonları, sıcak kahve, soğuk kızıl, patlıcan moru ve siyaha yakın kuzguni siyah kullanabilirsiniz.

Eğer marjinal saç renkleri seviyorsanız sıcak cilt alt tonu saç rengine yakışan saç rengi olarak mor saç rengi ve mavi saç rengi kullanabilirsiniz.

Sıcak Ton Saç Renkleri- Küllü Kahveler

Soğuk yansımalara sahip kahverengi saçlara küllü kahve saç rengi denilmektedir. Küllü kahveye adını veren küllü yansımalar adını soğuk tonlardaki ışıltılardan almaktadır.

Sıcak ton saç renkleri arasında ışıltılı ve dikkat çekici saçlara sahip olmak isteyenler küllü kahve saç rengini rahatlıkla kullanabilirler. Küllü kahve boya sıcak cilt alt tonuna sahip olan kişiler için en ideal saç renkleri arasında yer almaktadır.

Sıcak Saç Renkleri – Çikolata Tonları

Son yılların en çok beğenilen saç renkleri arasında yer alan çikolata tonları sıcak cilt alt tonuna sahip kişilerin beğenerek kullandığı saç renkleri arasında yer almaktadır.

çikolata kahve saç

çikolata kahve saç

Çikolata tonlarının kendi içerisinde farklı renk tonlamaları mevcuttur. Sıcak cilt tonuna sahipseniz çikolata kahve ve kızıl tonlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sıcak Cilt Alt Tonuna Soğuk Kızıl Saç Rengi

Kızıl tonları hemen hemen her ten rengine yakışan saç renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak şarap kızılı saç, bakır kızılı saç, kızıl kahve saç, kestane kızılı saçlar vardır. Ayrıca böğürtlen kızılı saç, karamel kızıl saç renkleri sıcak cilt alt tonuna sahip kişilerin saç renkleridir.

Sıcak Cilt Alt Tonu İçin Patlıcan Moru

Patlıcan moru saç rengi hemen hemen herkese yakışıyor zannedilmektedir. Oysaki sıcak cilt alt tonuna sahip olan kişilerde daha dikkat çekici ve göz alıcı görünmektedir. Özellikle sıcak cilt alt tonuna sahip renkli gözlülere inanılmaz derecede yakışmaktadır.

Patlıcan moru saç rengi

Patlıcan moru saç rengi

Yüzü canlı gösteren saç renkleri nelerdir? Sıcak cilt alt tonuna sahip kişiler patlıcan moru saç renginin komple kullanabilirler. Ek olarak koyu renk saçların arasına mor arttırabilir veya patlıcan mor saç uçları kullanabilirler.

Sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar için saç renkleri bu kadarla sınırlı değil tabi ki. Turuncu yansımalı saç, zencefil saç rengi, bakır saç, kumral saç, maun saç rengi de var. Ek olarak tarçın saç ve çilek sarısı saç rengi de sıcak tene yakışan saç renkleridir.

Cilt Alt Tonu Testi

Gün ışığında kolunuzdaki damarlara baktığınız zaman damarlarınız mavi renkte görünüyorsa soğuk cilt alt tonuna sahipsiniz. Yeşil renkte görünüyorsa sıcak cilt alt tonuna sahipsiniz. Damarlarınız hem mavi, hem de yeşil görünüyorsa nötr cilt alt tonuna sahipsiniz demektir.

Aşağıdaki resim galerisinde sıcak alt ton için saç renkleri görselleri sunulmuştur. Daha fazla detay ve ayrıntı için incelemelisiniz.

Resim Galerisi: Sıcak Ton Saç Renkleri Nelerdir?

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu