Tarz Kadın

Şekil Almayan Saçlar İçin Öneriler Erkek

23.02.2022
2.684
Şekil Almayan Saçlar İçin Öneriler Erkek

Şekil almayan saçlar için öneriler erkek başlıklı yazımızda bir türlü söz dinletemediğiniz saçlarınızı şekillendirmek için saça yapılan işlemler hakkında bilgiler vererek erkek saç bakımı konusunda minik detaylar paylaşacağız. Konumuzun detaylarında dalgalı saç yapımı, kıvırcık saç şekillendirme, uzun saç modelleri erkek için saç şekillendirme ve kısa saça şekil verme gibi konuların detaylarını göreceğiz.

Şekil Almayan Saçlar İçin Öneriler Erkek

Saç yapma erkek içinde kadın içinde en önemli görünüm ögeleri arasında yer almaktadır. Her sezon farklı erkek saç stilleri öne çıktığı için söz dinleyen saçların olması, her daim bakımlı görünmek demektir. Hangi erkek istemez ki film yıldızlarındaki gibi bakımlı ve söz dinleyen saçlara sahip olmayı.

erkek için saç şekilendirme önerileri

erkek için saç şekilendirme önerileri

Şekil almayan saçlar nasıl şekillendirilir sorusunun cevabı için en önemli detay düzenli olarak kuaförü ziyaret etmekten geçmektedir.

Hangi saç tipi olursa olsun tüm saç tiplerinde saça yapılan işlemler, saça şekil verme, saç bakımı hemen hemen aynıdır. Düzenli olarak kuaföre gidildiği zaman en iyi erkek saç modeli uygulamaları ile film yıldızlarındaki gibi ve kolay şekil alabilen formda saçlara sahip olabilirsiniz.

Kalın Telli Saçlar Nasıl Şekil Alır?

Kalın telli saçları şekillendirme işlemi için mutlaka kuaföre gitmelisin. Zira erkek kalın telli saç modelleri kuaförde daha profesyonelce yapılmaktadır.

Aşırı hacimli bir görünüm sunan kalın telli saçlar, bir de sık ve gür ise çok kaba bir görünüm sunacaktır. Kuaförde erkek saçına gizli kat kesimleri yapılırsa saçlar daha şekilli, daha düzenli görünecektir.

Düzenli gideceğiniz işinde uzman bir berber bulmalı ve kalın telli erkek saç modelleri, saç bakımı, saç kesimi için kuaförünüzün tavsiyelerini dinlemelisiniz.

En iyi erkek şampuanı ile saç şekillendirme

En iyi erkek şampuanı ile saç şekillendirme

Kalın telli saç şekillendirme konusunda nemli saçı ıslatıp taradıktan sonra saça bir minik ağırlık verme işlemi uygulanır.

Saça ağırlık verme için kuru olan kalın telli saçlara saç kremi erkek ve saç şekillendirici erkek ürünleri ile yapabilirsin. Zira nemli saçlar her zaman daha kolay şekil alır.

Kalın telli saç modelleri erkek için en iyi şampuan erkek saçı için olanını bile kullansan veya en iyi saç şekillendirici erkek ürününü kullansan bile kuaför desteği olmadan saçlarınızı istediğiniz forma sokamazsınız.

Dalgalı Saç Yapımı-Dalgalı Saç Nasıl Şekillendirilir

Dalgalı saç nasıl yapılır erkek; Erkek saç stilleri arasında yer alan dalgalı saç için saça yapılan işlemler doğru yapılması halinde çok etkili sonuçlar vermektedir. Dalgalı saç nasıl şekillendirilir sorusunda dalgalı saça şekil verme için öneriler dikkatle uygulanmalıdır.

Dalgalı saç şekillendirme erkek stilleri için ıslak saçları saç kurutma makinesi ile nemli hale getirerek dalgalı formuna sokmanızı istiyoruz. Bu işlem sırasında saçlarınıza doğal bakım yağları kullanabileceğiniz gibi saç şekillendirici erkek ürünleri de kullanabilirsiniz.

Daha sonra nemli saçlar fön tarağı yardımı ile saçlar belli bir formda taranarak birleştirilebilir. Saçın her tarafının aynı formda ve aynı düzlükte olmasını istiyorsanız, saçı belirlediğiniz belli bir yöne doğru tanımalısınız.

Dalgalı saç yapımı

Dalgalı saç yapımı

Daha sonra burada tarağa kullanırken aynı zamanda saç kurutma makinesi ile de o bölgeye doğru yatmasına ve şekil almasını sağlamalısınız.

Saç şekillendirme işlemi erkek bittikten sonra uzun süre kullanım için sabitleyici ile saçlarınızı sabitleyebilirsiniz.

Erkek saç tarama modelleri arasından yüz tipine, saç yapısına, saç teli yapısına göre seçimler yapmalısınız.

İnce Telli Saçlarda Saça Yapılan İşlemler

Erkek ince telli saç modelleri; İnce telli saçları şekillendirmek kalın telli saçlara göre biraz daha kolay olsa da minik detayları atlamamak gerekir.
Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri

İnce telli saç yapımı ve şekillendirme erkek stili için saçlarınızda kullanacağınız malzemeler en iyi saç kremi erkek ürünü, düz bir fırça ve fön makinesidir.

İnce telli saça şekil verme işlemine geçmeden önce saçlarınızın sadece dik kısımlarına saç kremi uygulamalısınız. Ardından geride kalan saçlara da saç kremi uygulayarak saçları ters yöne doğru taramalısınız.

Eğer saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak kullanacaksanız her iki tarafa da aynı işlemi yapmanız gerekmektedir.

Ters saç tarama işleminden sonra kafanızı öne doğru eğerek saçlarınızı bir de öne doğru taramanızı istiyoruz.

Saç şekillendirici krem

Saç şekillendirici krem

Bu işlemi yaparken yaptığınız şekillendirmek için uyguladığınız fön işleminde aşırı ısınan saçların soğumasını bekleyin.

Bu şekilde ince telli saça şekil verme işlemi yaparsanız saçlarınız  hem söz dinleyecek hem de daha hacimli ve kabarık ve hacimli görünecektir.

⇒ Uzun saç modelleri erkek için şekillendirme ve kısa saç şekillendirme işlemi için erkeklerin en çok tercih ettikleri saç şekillendirici hiç şüphesiz elleridir.

⇒ Söz dinleyen ve yumuşak saç tellerini ellerinizle bile şekillendirebilirsiniz. Ancak söz dinlemeyen de şekil almayan saçlarda erkekler için saç şekillendirme teknikleri birçok detay istemektedir.

⇒ Kıvırcık saç nasıl yapılır erkek; Kıvırcık saç şekillendirme işlemi yapacaksanız saçlarınızı kısa veya orta kısalıkta tutmalısınız. Bu şekilde hiç vaktiniz olmadığı anlarda bile kolay saç şekillendirme erkek stili uygulayabilirsiniz. Kıvırcık saçlara şekil verme erkek için problemdir.

⇒ Kıvırcık saçlar tarak ile dipten taranırsa kısa sürede şekil alacaktır. Şekil almayan saçları hiçbir zaman uçlardan taramamalısınız? Şekil almayan saçlara şekil verme işlemi için mutlaka saç tarama işlemini dip’ten başlamalısınız.

Erkek saç bakımı

Erkek saç bakımı

Saça yapılan işlemler için en iyi wax diyebiliriz. Eğer saçlarınızın şekil aldıktan sonra sabit kalmasını istiyorsanız wax kullanabilirsiniz. Ancak wax önerimiz uzun saçlardan çok kısa saçlar için geçerlidir.

Hacimli Ve Uzun Saçları Şekillendirme Erkek

Erkek uzun saç şekillendirme; Erkek saç stilleri arasında saça yapılan işlemler hacimli ve uzun saçlar için çok daha önemlidir. Zira uzun saçlar bakımsız olduğu zaman hem elektriklenmeye neden olacak, hem de saçlar çok karışık, bakımsız ve çirkin görünecektir.

Saçlarınıza uygun olmayan saç şekillendirici ve saç kremleri kullanırsanız saçı aşırı derecede ağırlaştırılmış olursunuz. Bu da saçlarınızın ıslak görünümlü saç gibi birbirine yapışık görünmesine neden olur.

Hacimli ve uzun saçlarda böyle bir görünüm yerine hafif bir saç kremi ve saç bakım yağ ile hem söz dinleyen saçlar hem de kolay form alan saçlar sizinle olacaktır.

Saç Kıvırcıklaştırma Ve Şekillendirme

Erkek kıvırcık saç yapma; Saçları kıvırcık yapma ve akabinde kıvırcık saçları şekillendirme ile daha karizmatik görünebilirsiniz. Eğer dümdüz kısa saçlarınız var ise saç kıvırcıklaştırma işlemini kuaförde yapmalısınız.
Kıvırcık saç şekillendirme

Erkek Kıvırcık saç şekillendirme 

Evde kıvırcık saç yapımı; Ancak uzun saçlara sahipseniz duştan sonra saçlarınıza 7-8 tane minik topuz yaparak saç bonesi ile sardıktan sonra sabaha kadar bekletmelisiniz. Saçlarınızı açtığında kıvırcık saçlar sizinle olacaktır. Kıvırcık saçı şekillendirme için ise saçlarınızı sürekli nemli ve traşlı tutmakta fayda var.

Evde yapılabilecek saç modelleri erkek; Uzun kıvırcık saçı şekillendirme için ise en iyi saç kremi erkek ürünü kulak saçlarınızı daha söz dinler hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek saç stilleri için saç şekillendirme nasıl olur sorusu çerçevesinde tüm saç çeşitleri için şekillendirme görselleri paylaşılmıştır. Daha fazla ayrıntı ve detay için görselleri incelemenizi öneriyoruz.

Resim Galerisi: Erkek Saç Şekillendirme Nasıl Yapılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Ense Traşı Modelleri Erkek Stilleri başlıklı yazımızda ense traşi ve Ense Traşı Modelleri Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu