Sarı Saça Dip Boya Numaraları

27.08.2023
417
Sarı Saça Dip Boya Numaraları

Sarı saça dip boya numaraları başlıklı yazımızda sarı saça dip boya renkleri bilgileri vereceğiz. Sarı saç rengini sever mi kullanıcılar sarı saçın dip boyası hangi renk olur konusunu araştırmaktadır. Dibi gelmiş sarı saç diğer saçlarda olduğu gibi hoş olmayan bir görünüm sunmaktadır. Sarı saça dip boyası renkleri öncesinde dip boya nasıl yapılır? Kaç dakika bekletilmelidir bir soruların cevaplarını görelim.

Sarı Saçlarda Dip Boya Nasıl Yapılmalıdır?

Boyayı hazırlamadan önce kullanacağınız boyayı seçmelisiniz. Piyasada birçok marka tarafından sunulan kalıcı veya yarı kalıcı boyalar bulunmaktadır. Bunlar arasından seçim yapabilirsiniz. Doğal sarı tonlarını isteyenler platin sarı, açık sarı gibi tonlardan daha koyu sarı tonlar seçebilirler.

Dibi gelmiş sarı saç

Dibi gelmiş sarı saç

Aslında dip boyası yapmak çok da zor değildir. Evde kolaylıkla kendini saçlarınıza  dip boya yapabilirsiniz. Dip boyada önemli olan nokta sarı saçın tonuna göre dip boya rengi seçmektir. Çünkü sarı dip boyası doğru tutturulmadığı zaman önceki saçlarla geçişi hiç de hoş durmamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Dip Boyası Gelen Saç Nasıl Boyanır? Evde Saç Nasıl Boyanır?

Çünkü dibi gelmiş sarı saç bünyesinde beyazların olup olmadığı ve saç renginin koyuluğu önemlidir. Bu da yeni hazırlayacağınız sarı saç dip rengi seçimini önemli hale getirmektedir.

Sarı Saça Dip Boya Numaraları

Günümüzde saç rengi bozulmadan saçları uzun süre kullanmak için dip boyası şarttır. En erken dip boya süresi 20-25 gündür. Ancak saçların sağlığı açısından dip boya tekrarı 3-5 haftada bir yapılmalıdır.

Kullanılan boya markalarının renk tonları aynı gibi görünse de farklı boya numaraları vardır. Kullanıcının ana saç rengi ve birkaç aylık kullanım sonrasında saçların aldığı renk dip boyası rengini etkilemektedir. Bu nedenle net olarak herkesin kullanabileceği 10.1-9.3 gibi boya renkleri veremiyoruz.

Aşağıda sarı saçı dip boya numaraları verilen videolardan birini sunuyoruz. Size fikir olması açısından izleyebilirsiniz.

Sarı Saça Dip Boya Renkleri Hazırlanışı ve Yapımı Video

Sarı Saça Dip Boya Renkleri

Aslında sarı saça dip boya renkleri kullanıcıdan kullanıcıya değişmektedir. Bunu belirleyen faktörler arasında da ten rengi vardır. Bazı kullanıcılar küllü renklerin kendisine daha çok yakışanı belirtmektedir. Akabinde de sarıca saça küllü dip boya renkleri seçmektedir.

Bazı kullanıcılar ise daha net ve belirgin renkleri sarı saç ile eşleştirmektedir. Burada da karamel tonların öne çıktığını görüyoruz. Sizi de ten rengi uyumu doğrultusunda sarı saça dip boya renkleri belirleyebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Röfle Dip Boyası Nasıl Yapılır? (Dip Boyası Yapımı Ve Fiyatları)

Ancak evde daha önce hiç saç boyama veya dip boya yapmadıysanız mutlaka birkaç kez kuaförde yaptırmalısınız. Böylece evde nasıl uygulayacağınız nelere dikkat etmeniz gerektiğini konusunda tecrübe kazanırsınız. Sonrasında ise evde rahatlıklar dip boya yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde sarı saç için dip boya numaraları ile yapılan görseller sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Sarı Saça Dip Boya Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu